
wufeng
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 11. 2. 2013 11:49:08
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
bazilisek
napsal(a):
Zdravím nemáte někdo nějaký plánek nebo něco jak bych se dostal na tuto burzu??Přijedu normálně metrem an Smchov ale pak nevím kde je Národní kulturní dům ve kterěm se tato burza koná..děkuji
Vylez z metra na Andělu a pak je to kousek pěšky.
Národní dům na Smíchově
Nám. 14. října 16
http://www.mapy. cz/#x=133042224@y=135903024@z=16@mm=ZP
wufeng
napsal(a):
foto č.2
Bohužel jsou dost neostré, ale v tom videu je to vidět trochu líp.
foto č.3
petr zelvar
napsal(a):
Mládě...
Myslel jsem tu první kterou drží v ruce.
petr zelvar
napsal(a):
Když jsem to konečně u kolegy viděl (podařilo se mu to "vyextrahovat" z netu), řekl bych, že to krom těch dvou hlav rachitida bude. Nejspíš došlo během embryonálního vývoje k poškození zárodku, spíš než splynutí dvou. V chovu pak převládl vliv nevhodné stravy, navíc takhle "potrefené" zvíře může mít teoreticky i další potíže, takže třeba možná hůř využije vápník z potravy...
Petr
A co ta první želva? Co to může být za druh.
Na následujícím videu jsou dvě želvy. Docela by mne zajímalo co je ta první za druh. Nemá někdo tušení? Ta druhá je opravdová kuriozita. Nejen že má dvě hlavy, ale taky rachitidu. Děs a hrůza. Majitele by měli taky trochu potrápit.
http://rapidshare.com/files/64537834/ Dvouhlave_zelvy_xvid.avi
(před Dvouhlave_zelvy_xvid.avi vymažte mezeru)
teky
napsal(a):
Ještě bych měla dotaz na velikost! Do budoucna bych v jezírku chtěla mít tak 5 želv! Je to stejné jako na akvárko nebo mám počítat spíš s víc místem? A ještě jednou díky za odkazy!
Cim vetsi tim lepsi. At si muzou zaplavat. Jde taky o druh zelv co tam ma byt. Pro Sternotherus odoratus staci malej bazenek, pro Trachemysky to muze bejt rybnik jak hrom. Ja osobne bych ho udelal co nejvetsi to jde.
teky
napsal(a):
Děkuju! Trochu monstrózní jezírko, ale dobrý návod!
Ono není určeno primárně k chovu želv, ale má být na koupání. Jinak mrkni taky sem: http://www.catfish.cz/ V pravo nahore zalozka zahradni jezirka.
teky
napsal(a):
Dobrý den!
Dočetla jsem se, že je nyní nejvhodnější čas pro zakládání jezírek a ráda bych jedno pro své želvy vytvořila! Potřebovala bych ale nějaký návod! nebo alespoň radu či inspiraci! Pošlete mi prosím třeba nějaké foto nebo odkaz na stránky, kde se dočtu více informací! Díky Tereza
Názorně na fotkách je budování jezírka zachyceno tady:
http://forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=130
lissemys
napsal(a):
Pro čtenáře tohoto příspěvku mám špatnou zprávu, dohadování končí. Vyřešili jsme to telefonicky...
Myslím, že čtenáři tady nejsou hloupí a hned na začátku si mohou ověřit, kdo lže.
Cituji: Autor: lissemys : V neděli podvečer mi dorazily nádherné australské dlouhokrké potvůrky. Všechno jsou subadultní zvířátka. Uvidíme, jaká pohlaví se z toho vyklubou. Jen jsem je ubytoval, hned ochotně žraly.
Ale, ale! Než Martin dokázal, že jde o podvod, tak o žertu se nemluvilo. Těžko se dalo předpokládat, že někdo uvidí japonský katalog a dokáže, že lissemys lže.
michaldidi
napsal(a):
taky jsem se divil. Sice po ní jde jako divá, ale rybka se většinou schová pod filtr nebo topení a želva neměla šanci se k ní dostat. Uvidím, až přijdu z práce. Snad už tam ta rybka nebude.
Mě to nepřekvapuje. Já se spoustou druhů želv mám Paví očka a chytí je jen málokdo. S mými Apalone spinifera a Pelodiscus sinensis žijí spojeně a dokonce se mi tam množí.
goniatit
napsal(a):
Je to rozhodně Apalone spinifera. O tom není pochyb. Ostatní se s ní možná nesetkaly, protože se v tak velkém rozsahu nedováží dlouho. Několik importérů je nabízelo loni. Taky je mám doma. Z povahových rysů bych vyzdvihl nesrovnatelně ménší kousavost než tomu bývá u mláďat Pelodiscus siniensis. Morfologických rozdílů je mnoho-zbarvení(zejména plastronu), tvar a charakter povrchu krunýře apod. Pro ilustraci přikládám fotku jednoho z mých spolehlivě určených odrostlejších mláďat Apalone spinifera.
pro goniatit (Goniatit) : Píšeš, že jich máš doma víc. Mají některé z nich tečky? Mám doma jen jednu a ta je stejná jak tvoje na obrázku, taky nemá tečky. Když ale na netu začneš hledat fotky, tak většina spinifer je tečkovaná. Je možné, že sem vozí nějakej poddruh co je zrovna bez teček?
Neví také někdo, jak rozeznat spiniferu od Apalone mutica? Tedy kromě velikosti v dospělosti. Jde to u mláďat?
wufeng
napsal(a):
Dneska vyklubané mládě Sternotherus odoratus.
Detail pupiku. Víc fotek tady:
forum.bambusy.info/viewtopic.php?id=107
petr zelvar
napsal(a):
K určení druhu bych potřeboval ještě a hlavně fotku plastronu a hlavy. Nejsem si ani podle té fotky shora jistý, jestli tam nezmizelo nuchale, což je častější u forstenek. Jestli se snůška zadařila budu vědět nejdřív v dubnu. Přikládám fotku vajec, to malé je staré od Testudo hermanni boetgeri, neoplozené, ale normálně velké...
Dneska vyklubané mládě Sternotherus odoratus.
petrm
napsal(a):
Dobry den.
mel bych par dotazu na chovatele zelv, zvlašte klapavek Sternotherus odoratus:
1. Jak velke kladiste pouzivate, substrát, atd a nejake info o odchovu?
2. Me zelvy často lezi i delsi dobu na dne s otevřenou tlamkou, zajimalo by me co to vlastne delaji?
3. Jak hlubokou nadrz a velikost akvária pro dospele mate?
Predem dekuji za odpovedi
Chovam skupinu Sternotherus odoratus 1,5 z toho asi 3 samice kladou. (Přesně to nevím, neb často k tomu dojde kdyz nejsem doma.) Mam pro ně 3 kameny na ktere mohou vylezt a jedno kladiste cca. 10 cm v prumeru a 10 cm hluboke. Kdyz se zelvy chystaji snaset hodne casto lezou z vody a hledaji kam snaset. Kladiste se mi neosvedcilo, vzdy do nej zalezou a vsechen pisek z nej vyhazej a vycistej ho uplne dokonale. Mozna je malo hluboke, ikdyz je vnem zelva takmer cela shovana, tak ma snahu jeste dal hrabat. Takze z nouze vejce snasej na suchu primo na ploche kameny. Casto vejce spadnou do vody. Pred 14 dny se mi vsak vylihla klapavka z prave takle sneseneho vejcete, tak jim namoceni asi nevadi. Ani jsem to tenkrat moc nehlidal, tak v te vode mohlo byt treba den, ci dva. Chce to nejak prochytat, treba sem da nekdo tip, jak by melo kladiste byt velke. Vejce mam v inkubatoru v teplote mezi 28 - 30 °C. Hodne zerou v obdobi kladeni sepiovou kost, tak bych doporucoval vzdy jim ji tam dat.
Moje si obcas zivnou, nebo samec otevira tlamu, kdyz se chysta zautocit. Chce to dost ukrytu. Tezko rict proc to delaj, akorat me napada jestli se tim nestrasej mezi sebou. Moje to nedelaj.
Jinak je mam v akvarku 110 na 50 na 40. Vody tak, aby ze zeme bez plavani dosahly na hladinu. Prijdou mi ze jim to vyhovuje. Zkousel jsem i hlubsi vodu, ale takhle mi prijdou spokojenejsi. Na nekterych strankach na netu jsem ale videl doporuceni, ze jim nekdo dava hodne vody, aby mohly plavat. Tak nevim, co je lepsi.
lerl
napsal(a):
knihy z amazonu lze objednat i na http://www.libris.cz/knihy/
vychazeji sice o neco malo draz nez z amazonu (konkretne kniha, kterou jsem kupovala z amazonu pres kamosku, co byla na studijnim pobytu, me vysla asi o 100 kc levneji, nez ji nabizi libris), ale pokud chce clovek 1-2 tituly, tak se to vyplati. pokud dela vetsi objednavku, pak je to asi lepsi z amazonu. (pomer postovne/pocet titulu).
konkretne z amazonu s postovnym zkusenost nemam, ale pri nakupech v obdobnem e-shopu (clean run, USA) platim cca 18 dolaru.
Pokud jste si to na vyse uvedene adrese jiz neobjednal, tak to radsi nedelejte. Nemel jsem drive embosovanou kartu, tak jsem to pres ne zkusil, ale hruza. Objednavkovy system neprehledny, kniha se objednala spatne, penize jsem jim poslal ale pak se s nimi domluvit o spravnem vyrizeni objednavky trvalo snad dva mesice, kontakt je u nich pouze pres email, na ktery treba 14 dni neodpovedeli. Proste uz bych do toho nikdy nesel. Kniha sice prisla, ale po takovem utrpeni, ze bych to nikomu nepral. Pokud mate embosovanou kartu, radsi to objednejte primo u amazonu. Pokud sam neumite anglicky, staci nekdo se zakladni znalosti. Je to opravdu snadne a kniha pokud je na sklade prijde rychle. Pred 14 dny jsem jednu objednaval a za 10 dni jsem ji mel doma.