Informace o uživateli:
lovecká kynologie (BRT, JGT) / myslivost / prasata, kozy, koně - klusáci, králíci, slepice, holubi king a samozřejmě vrchní zootechnik - kocour Bedřich :-)
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 2. 10. 2022 12:22:34
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
"... peletama (někdo dává pelety na podpal, ale šla bych spíš do pelet pro zvířata, protože v těch podpalových nebude určitě nic dobrého.)..."
Tak určitě Ty na podpal jsou lisované z hoblin/pilin/slámy apod. a stojí pár korun, zatímco ty "pro zvířata" jsou úplně stejné, ale několikanásobně dražší...
Nařežte si kolíky cca 30-40cm, klepněte do nich zešikma hřebík (cca 5-10cm od konce), kolík zatlučte vždy uprostřed sloupků do země tak, aby hřebík "přitáhl" pletivo k zemi. Pak nepodleze. Dělala jsem to tak letos když mi podlézala kůzlata a je pokoj. U 3 ha to bude sice opruz, ale utíkat ho neodnaučíte, takže jedině zabezpečit.
Dražší varianta je pak el. ohradník, spodní lanko cca 20cm nad zem a předsadit cca 10cm od plotu. Ale pak musíte udržovat bez porostu, takže pravidelně podsekávat..
Nejde o tendenci, jako spíš prevenci. Nemusí se to stát, ale taky může (obzvlášť prvničky bývají často zmatené a ještě tak nějak neví a neumí, co mají dělat..) a je lepší s takovou variantou počítat a snažit se tomu předejít.
Já třeba musela kozu zavřít i kvůli kozlovi, nevím jestli mu těsně před porodem "voněla" jinak, ale neskutečně ji otravoval a na ní bylo znát, jak je z toho nešťastná..
U kuřat mám první týden věku noviny (ne "lesklé" letáky, ale opravdu noviny). Pak už vědí, že krmení je v misce a krmítku, v napaječce voda...a můžu nasypat pelety a nemají snahu je zobat. Samozřejmě i tak to nějaké zkusí, ale z posledních 38 kuřat neuhynulo ani jedno (natož kvůli peletám). Granofyt jsou poměrně velké "granule", ikdyž je tam samozřejmě příměs rozdrobených, ale většinou kuře zobne jednou a buď to zase pustí, nebo pokud sežere, tak znovu už to nezkouší.
migeic
napsal(a):
Seno musí být nejméně šest týdnů uležené.Takovou radu jsem dostal od starých chovatelů, údajně tam je
plíseň která králíkům vadí.
V čerstvě usušeném seně je plíseň, a ta za šest týdnů zmizí? Tak podobný nesmysl jsem už dlouho neslyšela / nečetla. Pokud je seno plesnivé, bude plesnivé i za měsíc.. dva.. A tím bych rozhodně nekrmila
Nesouhlasím s názorem, že se "nepředělá" dospělá kočka.. Máme čtyřletého kocoura, loví myši, potkany, vrabce atd atd.. Holuby máme třetím rokem, ze začátku po nich pokukoval nebo zkoušel číhat, ale párkrát jsme důrazně řekli NE nebo ho odehnali a nikdy žádnému neublížil. Běžně mezi nimi chodí nebo leží a vše v klidu.
Používám plastovou "kočičí" a druhou o něco větší, původně na psa. Plus plastovou bednu na drůbež. Výhodou oproti dřevěné je snadné čištění, prostě to vezmu hadicí horkou vodou a nechám na sluníčku uschnout. Ale je to tak na převoz jednoho dvou králíků nebo třeba při čištění kotců (když si králíka vyndávám ven). Pro víc kusů, když se jede na výstavu apod. bych volila třeba "výstavní" klece, ale cena je samozřejmě vyšší (např. 4-5tikusová klec cca 1700)
Udělat holubník z králíkárny se dá, ale je to jen tak pro dva páry.. Ikdyž, bude záležet na plemeni a snášenlivosti..
My máme jeden holubník z králíkárny, druhý z přístřešku na seno pro koně a spokojenost
Mám půllitrové, ale se špičatým dnem - výhoda je, že na dně nic nezůstává, králík vypije úplně vše (což oceníte, pokud do vody přidáváte třeba vitamíny). Taky je výhodou víčko přes celý vršek, takže při otevření nenapadá dovnitř žádný nepořádek (prach, seno apod.)
Ty hranaté co jsou na fotce mám pro kuřata a moc spokojená s nimi nejsem, jednak právě kvůli tomu víčku (že není přes celý vršek) a taky se hodně blbě celé víčko sundává a zase nandává...
Dolévám ráno a večer když krmím, bez problémů to vystačí samici s osmi mladými nebo pěti šesti králíkům ve výkrmu (střední plemeno)
Výšku jsem neměřila, ale dávám ji co nejvýš, malí králíci se v pohodě natáhnou a pokud pro velké je to nižší, tak se bez potíží trochu sehnou. A někteří experti si lehnou podél dvířek a pijí vleže
Schéma nebo plánek je vám k ničemu, protože se to odvíjí od počtu chovaných králíků, velikosti plemene, plánovaného počtu vrhů, možností umístění (velikost prostoru) atd atd atd... Každý chovatel má jiný počet kotců, jinak velkých atd.
Já mám třeba třípatrovou králíkárnu s deseti kotci, nahoře jsou čtyři menší pro chovné králíky, uprostřed a dole pak tři větší kotce pro samice před porodem a odchov...