Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Méně známé živočišné krmivo pro astrildovité
Sdílet:

Méně známé živočišné krmivo pro astrildovité

Zajistit dostatek živočišného krmiva pro ptáky, zvláště v době, kdy mají mají v hnízdě mladé, není snadnou záležitostí. Chtěl bych upozornit na jeden zdroj, který je chovateli opomíjen.

Snítky

Ve sklepích, pod kameny, mezi trámy, pod kůrou odumřelých stromů, všude tam, kde je vlhko a přítmí se často setkáváme se šedými oválnými zvířátky, dosahujícími délky až 18mm, která mají mnoho nožiček. Jedná se o snítky /nebo berušky/ zední /Oniscus asellus/ a stínky obecné /Porcellio scaber/, drobné korýšky, patřící do řádu stejnonožců.

Kniha Astrildovití pěvci

Zmínil jsem se o nich ve své knize Astrildovití pěvci /SZN, 1. vydání 1978, s.56/. Ve svém chovu jsem poznal, s jakou chutí je konzumovali např. pásovníci krátkoocasí zvláště v době, kdy měli v hnízdě mladé.

Chov stínek

Pořídit si chov stínek zedních /berušek/ nebo stínek obecných /někdy se jim říká svinky, protože se při nebezpečí svinují do klubíčka/ je snadné. Na stinném místě v zahradě nebo za domem, vyhrabeme asi 40 cm hlubokou díru, vyložíme ji rašelinou, slámou, listím, nahnilým dřevem ap. opatříme si dostatečně velkou násadu a uložíme ji do připravené díry. Díru potom zakryjeme dřevěnou deskou pobitou plechem nebo asfaltovou lepenkou, která má násadu chránit před přílišným zatékáním dešťové vody. Tím jsme připravili vše k plynulému rozmnožování stínek. Občas přikrmujeme zbytky zeleniny, ovoce ap.

Autor textu: Redakce Fauny
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru