lada3
napsal(a):
Pouzivam stepku, jednou za ctvrtrok to odvezu do lesa a privezu si nove vetve na zpracovani..
Používal jsem dříve písek, ale štěpka se mě zdá lepší.
papousci.net
napsal(a):
Používal jsem dříve písek, ale štěpka se mě zdá lepší.
Nadherna voliéra,
o necem podobnem také uvazuji, jen se chci optat:
1. jak se v tom chytaji odchovy?
2. to zelene je zastiňovací plachta? Nevim jak se to jmenuje, pouziva se to třeba na ploty..
3, jak mate vyreseny odtok vody, popr. co dela stepka když uz je starsi a naprsi do ni? Je to citit ze něco tleje ?
papousci.net
napsal(a):
Používal jsem dříve písek, ale štěpka se mě zdá lepší.
Pane, nevím, jak dlouho jste chovatel, ale domnívám se, že Vaše fotka může být inspirací pro ty, kteří chovají papoušky pro potěšení. Je to pravděpodobně uděláno vlastníma rukama, myslím si, že relativně levně a působí to pěkně. Co je na zemi je celkem jedno. Štěpka může být, ale máte - li možnost stavební drtě zrnitosti1 cm, je to praktištější na údržbu i v boji proti škrkavkám a nedrží to vlhkou podlahu, je to lepší než říční písek, myši se tím neprohrabávají, bortí se jim chodby.
O té střeše nemohu hovořit. U nás by ji sníh zbořil, jste - li z jihu, není problém, ale to už jsou detaily. V tomto zařízení se nedá produkovat komerční odchov, ale dají se tam chovat různé druhy, je to pěkné na podívání a fandím Vám.
Doufám, že se něčím podobným pochlubí i ostatní, už se těším.
Co dát na dno voliery je otázka co tam bude a za jak dlouho jsme ochotni ji renovovat. Teď na začátku jara je dno společné voliery zdevastováno i když venku přes zimu v ní zůstal pouze pár křepelů a tyrkysáků. Kluk se bavil a vyložil ji mechem a ztrouchnivělým dřevem z lesa. Kdyby se zalíval tak si myslím, že životnost bude dva měsíce. Je zajímavé, že jako první vždy padne za oběť jehličí ze stromků.