Otočit řazení příspěvků Otočit řazení příspěvků
1.12.2016 20:00
Sláva 360

XXX.XXX.237.82

Tak jsem zvědav jak to bude dál agapornis fisery. Je toho mnoho, nikdo nic nemiluje. Tak pět roků nazpět to bylo drahé létání a teď ? Co vy na to !

Sttewe

1.12.2016 21:20
Sttewe

XXX.XXX.112.7

Co by ja jemam jako srdeční záležitost. Mám jenom přirodni ve velke voliere je to radost je pozorovat jak jsou čili. Letos bylo hodně mladych neco vzal zverimex pár jsem jich daroval. Přisti rok nedam budky ale stejně se jich nikdy nevzdam.

Uživatel s deaktivovaným účtem

3.12.2016 23:20
Uživatel s deaktivovaným účtem

Je zvláštní, kolik chovatelů naříká nad nezájmem o fischery a když si dám inzerát, že bych něco koupil, tak je to zbyteční námaha.Nikdo se neozve a najednou asi nikdo nic asi nemá.Člověk si pak připadá jak školák, že jsem si dovolil chtít něco koupit, když ti ptáci asi vůbec nejsou .

4.12.2016 07:03
kubanec

XXX.XXX.103.251

Zdravim amaterskej dotaz co je hlučňejši ? Fišery nebo škraboškáč a nebo je to na stejno?

4.12.2016 07:12
Papoušek555

XXX.XXX.195.202

Stejne.

25.12.2016 22:17
euw

XXX.XXX.219.1

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Je zvláštní, kolik chovatelů naříká nad nezájmem o fischery a když si dám inzerát, že bych něco koupil, tak je to zbyteční námaha.Nikdo se neozve a najednou asi nikdo nic asi nemá.Člověk si pak připadá jak školák, že jsem si dovolil chtít něco koupit, když ti ptáci asi vůbec nejsou .

A načo si dávate takýto inzerát? Prečo sa neozvete radšej na inzerát s ponukou agapornisov, ktorých je množstvo? Ja osobne tiež nereagujem na inzeráty v znení "KÚPIM". Jednoducho dám inzerát s ponukou a čakám na odozvu potenciálnych záujemcov o kúpu. Z osobných skúseností viem, že väčšina ľudí, ktorí si dajú inzerát o kúpu vtákov ponúkaných v inzerátoch veľké množstvo, sú špekulanti a cenu by tlačili najradšej až k nule.
Takže zejme preto sa Vám na inzerát nikto neozval i napriek tomu, že agapornisov je momentálne prebytok. Netvrdím, že aj Vy patríte do tejto skupiny ľudí, len dávam odpoveď na to, prečo sa na Váš inzerát nikto neozval.

Uživatel s deaktivovaným účtem

25.12.2016 22:53
Uživatel s deaktivovaným účtem

Dobrý večer přeji.Proč si dávám takový inzerát?Zřejmě proto, že bych chtěl koupit konkrétní mutaci a ne tu kvalitu z některých fotek, nebo co někteří mají na stole na burzách.A jestli jsem spekulant?Dost těžko, když v sekci prodám mám stále inz prodám odchovy.Ale za radu díky, zkoušel jsem to taky tak a asi by jste nevěřil, čemu všemu někteří CHOVATELÉ říkají agapornis fischeri..

26.12.2016 19:10
euw

XXX.XXX.165.229

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Dobrý večer přeji.Proč si dávám takový inzerát?Zřejmě proto, že bych chtěl koupit konkrétní mutaci a ne tu kvalitu z některých fotek, nebo co někteří mají na stole na burzách.A jestli jsem spekulant?Dost těžko, když v sekci prodám mám stále inz prodám odchovy.Ale za radu díky, zkoušel jsem to taky tak a asi by jste nevěřil, čemu všemu někteří CHOVATELÉ říkají agapornis fischeri..

Svojim príspevkom som sa Vás nechcel nejakým spôsobom dotknúť, len som napísal osobnú skúsenosť a poradiť. Musím Vám dať za pravdu, že kvalita mnohých chovov agapornisov s bielym okružím oka je priam tragická a dotyční chovatelia skutočne ani nevedia ako má ktorý druh vlastne vypadať. Veľa ľudí si nenaštuduje z odbornej literstúry ani najzákladnejšie informácie. Tiež je mnohým chovateľom jedno, že sa im navzájom krížia rôzne druhy. Preto by som Vám odporučil, aby ste kvôli kúpe kvalitných jedincov konkrétnych mutácií kontaktovali renomovaných skúsených chovateľov, ktorých je aj v Česku viacero. Napríklad členovia Klubu chovateľov agapornisov. Síce si trochu priplatíte, ale viete čo kupujete.
Pekné sviatky

Uživatel s deaktivovaným účtem

26.12.2016 22:36
Uživatel s deaktivovaným účtem

Vůbec jste se mne nijak nedotkl.Byla to jen diskuze na téma nemůžu prodat agapornise a pláču, ale na inzerát nikomu neodpovím, protože se za odchov asi stydím.Tak pak nemůže nikdo plakat, když je nenabídne.To dá rozum. takže vše v pohodě. a jinak díky za radu, s klukama i s veléním AC CZA jsem v hodně dobrém vztahu, možná mě taky trochu znáte, ale DF VIOLET jakou bych si představoval prostě momentálně asi není.Smůla.Pěkný večer přeji. RT.

27.12.2016 11:12
genex

XXX.XXX.105.219

Při současném trendu, kdy většina kupujících by si ráda pořídila např mutaci ino, violety či jinou a nabízí cenu do 350, - Kč/kus (sleduji i nižší nabídky „údajných“ fišeráků), raději chovné páry nechávají naši špičkoví chovatelé-šlechtitelé bez budek, nebo max na jedno zkušební hnízdo za sezonu, pouze pro vlastní reprodukci. Prodávat pod cenu kvalitní a po několik generací prošlechtěný odchov, chovatel pro kterého jsou fišeři srdeční záležitostí, asi nebude. Kdo se mutacím věnuje ví, že získat vysoce kvalitní odchov DF VIOLET je šance 1: 50-80ti. Tím je samozřejmě myšlen i odchov zelených, bez kterých kvalitní odchov mutací nelze dělat. Možná mě budou někteří oponovat a tvrdit, že získají daleko vyšší počet např.violet. Jenže pokud tyto „rychlokvašky“ dáte zpět na zelené, zjistíte, že máte převážně nevystavovatelné jedince se špatnou kresbou. Rovněž spářením dvou SF VIOLET, získáte i šedomodré odchovy, kde V faktor není viditelný. Stejně tak D modrý SF Violet a modrý DF Violet je obtížně vzájemně rozeznatelný. Že máte skutečně DF VIOLET zjistíte opravdu až kontrolním hnízděním s jedincem bez V faktoru, kdy odchov bude 100% s jedním V faktorem.

Uživatel s deaktivovaným účtem

27.12.2016 18:49
Uživatel s deaktivovaným účtem

Je naprosto zřejmé, že Vám nějak unikla podstata tohodle vlákna.A s tou částkou 350kč budete asi uplně mimo mísu.Cena tu nikde žádná nepadla a ten kupulící jsem byl já a tu nesmyslnou částku vážně nechápu.Přednáška o mutacích a představách bez bez komentáře(nějakou violet jsem už viděl)a pár jich odchoval, jen nevím jaká je rychlokvaška a jaká by byla pomalukvaška .To na ni půjdu asi přes zelené INO, abych ji měl o 2roky později.Už jsem ji dnes sehnal, tak u mne pohoda .

28.12.2016 03:35
sofinka

XXX.XXX.113.80

Dovolím jsi také vložit komentář ptaku je u nás hodně ? proto pro ně jezdím do Holandska a Itálie a dalších mnoha kolegů také kvalita je taková jaká je a cena také. Osobně mám různé ceny podle kvality lidé co si odemê berou koukají na každou korunu a raději vemou mládě o padesátku levnější s horší kresbou a velikosti ze slovy mě stačí ten levnější tak to je věta co za vše odpoví doufám že se tento příspěvek nedotkne moc chovatelu. Jinak přeji pěkný den.

Přidejte reakci

Přidat smajlík