Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s použitím cetris desek jako materiálu i na obvodové stěny voliéry? Voliéra bude umístěna na půdě starého domu (v rekonstrukci) s výletem ven. Vnitřní část nemohu na té půdě udělat zděnou, protože zdi budou stát na klenbových cihlových stropech na kterých udělám 3 cm vyrovnávacího betonu, ale těm 80 let starým "nosným" ocelovým íčkům, do kterých jsou klenby zděny až tak nevěřím, že by unesli tu váhu 2 m vysoké zdi. Čili se mi zatím jeví jako nejlepší řešení udělat stěny z cetris desek, a mezi ně 30 cm polystyrenu nebo vaty. Jedná se mi ale o jejich odolnost vůči ptákům druhu aratinga sluneční, amazoňan, papoušek senegalský. Budou se to snažit demolovat? Tloušťka desky 1 cm je dostačující? Děkuji. Louda
To mě nějak ani nenapadlo protože mám zbytek cetris desek doma. Jsou to ale desky o tloušťce cca 2 cm, tak nevím jestli nebudu muset koupit užší. Nezjišťoval jsem váhu Itongu. Na půdě je viditelná vazba a stojné trámy, takže jsem chtěl přidat na každou polovinu 2 stojné trámy a k této konstrukci jsem chtěl cetris přišroubovat. Velikost dvou voliér vedle sebe (záletů) potom bude cca 4,5 m délka x 1 - 3 m výška (střecha je ve tvaru A) a 3 m šíře jedné poloviny půdy. Takže si myslím, že pro senegalce a aratingy velikostně dobrý. Vím, že se cetris hojně používá u chovatelů na mezistěny, ale neviděl jsem, že by z toho měl někdo takto řešené obvodové stěny. Ani netuším jak to bude izolovat, ale předpokládám, že to nebude mít o moc horší tepelné parametry než nějaká plná zeď z pálených cihel + 10 cm zateplení polystyrenem.
mam doma voliéry pro senegalce s cetrys desek o sily 0.8 a bez problému překonávaji zimu a vubec neokusuji. vtěchto volierkách bývají přes zimu a vlete sou ve volierach venku. přidávám foto. hodně štěstí při stavbě.