Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 15. 6. 2016 19:03:55
Naposledy přihlášen: 30. 5. 2020 14:36:48
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Odkazy na tekuté snacky (liquid snack) už holky nějaké poslaly, v kamenných zverimexech jsou nejčastěji od Vitacraftu, dají se koupit i v drogeriích kde mají svou řadu krmiv pro kočky (DM, Rossmann). Puding přímo kočičí (Gimcat), je to takový pytlík jak dětská přesnídávka, na více použití, ten chutnal dost - ale kočka měla ráda mléčné výrobky obecně - jogurt se u nás moc nechytal. Ta výživová pasta Calopet se dá myslím koupit jen na veterině nebo přes eshop, ve zverimexech jsem na ni nenarazila. Šunka taky byla oblíbená, když nic jiného nezabralo. Zkoušejte, co zrovna té vaší číče zachutná. U nás to bylo ale jak na houpačce, jeden den něco chtěla a další den ne, ty výše jmenované věci ale přijímala nejochotněji a nejčastěji. Jo, taky jsem v krizi dala párkárt přes stříkačku i vodu z rozmíchaným Glukopurem, na doplnění energie a podporu chuti, ale nevím, jestli to je obvyklé to byl jen můj nápad. Kondenzované mlíčko je určitě taky fajn, varianta bez cukru.
monatona
napsal(a):
Bubuška začíná postupně slábnout. Od včerejška už ani nechce moc jíst a skoro pořád jen spí. Cítím, že se to blíží. Zvažuji, jestli by jí ještě nemohla darovat krev Mocinka. Vím, že je to jen prodloužení života, ale zase si říkám, že by mohla být ještě měsíc v pohodě a mohla by být s ostatními, kteří už budou plně chráněni očkováním.
Nechci se smířit s tím, že mi odejde. Je ještě tak maličká. Jestli bych některou z našich koček označila jako anděla, tak je to právě Bubu. Je tak milá, hodná, hravá, učenlivá, zvídavá a taky velký lovec. Nezaslouží si být tady jen tak krátce. Měla by se jako v bavlnce, dala bych jí vše, co by kdy potřebovala a tolik lásky, až by jí z toho bolelo srdíčko.
Jsem smutná a naštvaná na celý svět. Proč nám veterinář neřekl nic o takových nemocech a možném očkování? Nevěděla jsem, že něco takového existuje. Máme kočky už 20 let a nikdy jsme se s tím nesetkali.
Přikládám fotky andílka, když byla ještě zdravá a potom po transfúzi.
Také mi je to moc líto, prošli jsme tím samým. Bubuška je moc roztomilý drobeček
I my jsme netušili, než jsme se s tím setkali, o těchto nemocech nic moc. Ale je klidně možné, že se Bubuška nakazila jako kotě nebo už s virem narodila (vzhledem k jejím 2 ročkům) a to by pak stejně nic nepomohlo. Jak se k vám dostala?
U nás se v těch dnech nechutenství osvědčily takové ty tekuté snacky pro kočky, rybka podušená na másle, kočičí mlíko nebo puding, šunka, dreamies...už jsem to pak neřešila, hlavně když jsem do ní vůbec něco dostala. Plus nějaké ty výživové pasty na doplnění energie. Bolesti myslím u této nemoci snad nejsou (doufám), jen ta slabost, únava, apatie (nedostatek krvinek), nechutenství. Přeji, ať je s vámi Bubuška co nejdýl to půjde
Mám bohužel stejnou zkušenost jako Luu a Bodlinka - když nemoc naplno propukne, je nezvratná. Jen s rozdílem, že my žádnou léčbu v podstatě zahájit nestihli. Možná dobře že tak.
Také sem chodila dříve paní s kocourkem se stejnou diagnozou, podařilo se jí ho ještě pár měsíců držet pomocí léků na podporu krvetvorby (pokud si to dobře pamatuji), byl také hodně anemický a pojídal kočkolit. O transfuzi tehdy také uvažovala, ale myslím, že nakonec nezvolila...
Je mi líto, že nemůžu přidat nějakou pozitivní zkušenost Také souhlasím s Luu v tom nechat kočičku i vás užít si čas, co jí zbývá, s co nejmenšími stresy a myslet na ty ostatní kočky, jejich ochranu. Nám zbyla druhá kočka, také pozitivní na FeLV minimálně 2 roky (stejný útulek a doma v kontaktu), teď měla 3 roky, a zrovna jsme minulý týden s ní byli na krevní obraz, a krev zatím stále v pořádku. Tak možná aspoň trochu dobrá zpráva, pokud jde o ostatní vaše kočky.
Držte se
Taky granule bez kuřecího, rybího: (ale není přesně popsaný tuk)
https://krmivo-a-vitaminy-pro-kocky.heureka.cz/optimanova-cat-rabbit-grain-free-2-kg/specifikace/#section
konzervy s jedním druhem masa (ne kuřecí, rybí) např:
http://www.zoohit.cz/shop/kocky/konzervy/catz_finefood#Purrrr.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"S tou "bezúdržbovostí" to je jasné, že neexistuje (ani u normálních koček ostatně)"
jenom teda technická - není pravda, mé "obyčejné" jsou zcela ale zcela bezúdržbové, jedinou výjimkou je stará Honzula, které se poslední rok velmi zhoršila srst (tuším ledviny v háji) - v květnu doufám oslaví18 let - tu je teď třeba vyčesávat.
Nojo, já mám kočky bytovky, ty přece jen občas pročesávám, jak si vzpomenu já nebo dcera, při línání více... jinak jednak chlupy mnohem víc poletují okolím, jednak kočky podstatně více blijou. Kočka to až tak nepotřebuje (nedreduje pochopitelně), dělám to víceméně pro sebe a zvýšení jejího "komfortu".
OK, info předám, jak jsem obdržela.
Vycházela jsem z obecných info na netu, že ragdoll neplstnatí a nevyžaduje žádnou zvláštní péči (než občasné pročesání) o srst. Individuální odchylky chápu, to je u všeho a s tím se počítá. S tou "bezúdržbovostí" to je jasné, že neexistuje (ani u normálních koček ostatně) a kamarádka je myslím realistka a uvědomuje si to... jde o to, že to jsou "začátečníci", tak jsou tam asi trochu obavy z nezkušenosti... Poradím nějakou tu výstavu, to bude asi nejlepší, budou to mít konkrétnější.
Díky všem za reakci, škoda že se neozvalo více těch, co mají přímo zkušenost s ragdolly, než Chameleon Hugo a Janae.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
...ne na zbarvení určitě nezáleží...nevím, peršanu vyčesávám každý třetí den, a je to pro eliminaci chlupů...ono ze psů nikdy nebylo tolik chlupů a kdekoli jako z koček...psy jsem měla ovčouny, kteří línají takřka po celý rok, ale chlupy nebyly nikdy na záclonách, na hřbetech knih, v květináčích...to až s příchodem koček...ale nelituju, jenom denně luxuju a češu a češu...
Aha, tak já to tak pochopila, že zbarvení (nevím jak se přesně tomu říká, typ?) také má vliv. Nepřišlo mi to divné, třeba naše obyč čb má taky trochu jinou srst než měly mourinky...
A jak jste to teda myslela, že je to chovatel od chovatele (CHS) jiné?
Jo, chlupy jsou všude, jak se říká, i v uzavřeném jogurtu v práci...
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Já vždy říkám, že nejvíce chlupů je z krátkosrsté kočky. Dlouhosrstou vyčešete, vyčesání krátkosrsté je složitější.
Ale jí jsem magor, vyčesávám vlastně neustále, mám to jako formu relaxace a načesaná kočka mi přináší uspokojení, je to taková neškodná uchylka.
Ragdolly máme v blízké rodině, nevyčesávaj, ale chlupů v době línání je prostě hodně, ostatní části roku jsou v pohodě, chlupy tak nějak v normě.
To je přímo přínosná úchylka zejména když se to kočkám líbí... měli jsme jednu, která si vyčesávání hodně užívala (obyč krátkosrstou), tak to byl oboustranný zážitek.
Ono jde v podstatě o to, že kamarádka není kočkařka (zatím), je to spíše přání rodiny, ale pochopitelně je realistka a tuší, kdo to bude mít na hrbu. Jelikož se všem z rodiny líbí dlouhosrsté, tak by dala přednost plemenu, které když denně/obden nevyčeše tak se nestane žádná tragedie.
Takže z vašich reakcí to zatím vypadá, že by ragdoll mohl vyhovovat. Asi i povahou, že se říká, že je to takový kočkopes (mají i labradorku).
Obracím se na majitele dlouhosrstých koček s dotazem...kamarádka vybírá kočku, líbí se jim dlouhosrsté, ale zároveň se trochu bojí té údržby srsti, plstnatění a dredů. Napadl mne ragdoll, že tam to není s tou údržbou tak náročné, ale nevím, vlastní zkušenost nemám. Tak bych prosila o nějaké reakce těch, co dlouhosrstou kočku mají, případně přímo ragdolla, jak to je v reále...případně nějaké jiné typy. Díky moc.
Bejina
napsal(a):
Zalívat, nezalívat... stejně mi všechny kytky umřely. Musela bych mít takovou, která by mě kopla do zadnice a zařvala: "Teď mě zalej!"... ale takovou jsem zatím nenašla.
Tak mám parapety bez kytek a kočkám to naštěstí vůbec nevadí...
Jsem na tom podobně. Taky nám umřel i kaktus...Teď už pěstuji jen trávu pro kočky, tam jsem smířená, že po měsíci je čas udělat novou...
Aaale - četla jsem v jedné knížce od Pratchetta metodu jak dosáhnout nejkrásnější pokojové kytky: to se vybere ta nejvíce neduživá, s tou se objedou ostatní kytky, řekne se jim "rozlučte se s kamarádkou, vypadá nějak špatně, varoval jsem ji a nedá si říct... už ji nikdy neuvidíte" a do měsíce jsou všechny zbylé kytky úplně nádherné tak to by byla asi jediná má šance.
My kočky (bytové) kastrovali přibližně v 8-9 měsících. Byla to jarní koťata (duben-květen), na veterině říkali, že většinou koncem února přichází vlna mrouskání (podle počasí), tak jsme nechali vykastrovat na konci ledna.
U kočky s přístupem ven se doporučuje kastrace raději dříve.
Kocour podle toho, kdy začíná dospívat-značkovat, páchnout moč atd.
Ceny jsou různé, podle města, vybavenosti veteriny. My platili za kočku 1500, -.
Tak to jsou vlastně dobré zprávy
Oční kontakt u zvířat funguje jinak než u lidí (něco jako predátor-kořist), může ji to znejisťovat, když ji pozorujete a ještě vám plně nevěří, ale to se také určitě spraví.
Tak snad bude stačit jen ten čas (a vaše trpělivost), aby překonala nedůvěru a plachost...jste hodná, že to nevzdáváte a dáte jí šanci.