ado

Moje příspěvky

9.11.2006 17:15

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Tak si myslim, že by mohly mít svuj oddíl i dlouhokrčky: dejte sem co máte:-))

...

9.11.2006 17:10

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Tak si myslim, že by mohly mít svuj oddíl i dlouhokrčky: dejte sem co máte:-))

"Obyčajné" Chelodina siebenrocki (Macrochelodina rugosa)

17.10.2006 13:55

kladno napsal(a):
Jak v poslední době sleduji genetiku u různých druhů zvířat zjištuji, že zatím co vloha HYPO je u korálovky Lampropeltis triangulum hondurensis uváděna jako recesivní; třeba u gekončíků nočních a u Boa constrictor je uváděna jako co-dominantní.Hypo je obecně recesivní nebo co-dominantní vloha?Nebo nemá obecně daný postavení v genetice a u různých druhů má i různý postavení. Pokud je tomu tak; prolínájí se takto i některé jiné známé dědičné vlohy (recesivní - co-dominantní) dle daného druhu zvířete?Moc tomu nerozumím, ale snažím se to pochopit.Takže mi tu nekamenujte.Dále bych byl rád, když by mi tu někdo zkušený popsal posloupnost získání dědičných znaků.Příkl.:Z čeho (páření co s čím) : vznikají GHOST;MOTLEY;SNOW atd. A jestli tato posloupnost a názvosloví platí u všech druhů zvířat.Předem děkuji za odpovědi.

Skúsim niečo z toho čo som vysledoval:
- hypo je u koráloviek, užoviek a regiusiek recesívna mutácia, kým u veľhadov je co-dominantná, resp. dominantná - superhypo
- ghost vo všeobecnosti vzniká zo spojenia hypo, resp. superhypo a anery cez dvojité heterozygoty (u koráloviek a užoviek je to kombinácia dvoch recesívnych mutácií, u veľhadov je to kombinácia co-dominantnej, resp. dominantnej a recesívnej mutácie), výnimkou je P.regius, kde sa ako ghost označujú hypomelanické zvieratá
- motley je u veľhadov základná co-dominantná kresbová mutácia, pričom dominantná forma je supermotley - podľa pôvodu fialový alebo čierny had bez ďalšej kresby, u užoviek by sa malo jednať o základnú kresbovú recesívnu mutáciu
- snow vzniká u veľhadov, užoviek, koráloviek zo spojenia albino a anery cez dvojité heterozygoty, pričom ide o spojenie dvoch recesívnych mutácií, pri P.regius snow vzniká z albino a axantic taktiež cez dvojité heterozygoty, kobinácia dvoch rešcesívnych mutácií

Celý problém dedičnosti sa dá zjednodušiť na viditeľnosť heter a výsledných mutácií. Napr. - v poradí het, výsledok:
- salmon, supersalmon
- het albino, albino
- yelowbelly, ivory...

Kým u recesívnych mutácií sa nedajú vizuálne rozpoznať heterá, u napr. salmonov sa nedajú rozoznať supersalmony, ale het. supersalmon=salmon od normálnych veľhadov ide pekne odlíšiť.

13.10.2006 21:43

hortulanus napsal(a):
Zdravim. Mam cca 5 mesacnu samicu constritora( je to krizenec) maa okolo 75cm. Posledne 2 mesiace zrala len mastomysi. Teraz som jej skusil dat potkana- cca 11cm v tele a had ho nechcel, naopak povedal by som ze sa ho bal. Je to normalne? Skusal som ziveho aj mrtveho- dokonca som jej nechal mrtveho cez noc v terariu ale nemala onho zaujem. Moze to byt preto ze je navyknuta na mastoysi? Ak ano, ako ju naucim opat brat potkany? Zvliekat sa zrejme nejde.
Dakujem pekne za rady a postrehy

Ahoj. Ja som veľhady tiež mal asi rok len na mastomyšiach, keď už im dve macaté mastomyši boli málo dal som menšieho potkana a bez problémov ich brali, teraz žerú veľké potkany. Na mastomyšiach som mal aj regiusky a tiež v pohode žerú potkany, odstav a odrastené.

12.10.2006 18:13

lukasek napsal(a):
Chtěl jsem se zeptat, jestli je nutné převařit např rašelinu, kterou koupím v zahradnictví, klasicky zabalenou v pytli. Když ji chci dát jako podklad. Dále jakékoliv písky, kamínky zakoupené ve zverimexech. Vím, že je to asi lepší, ale jestli je to nutné.

Ahoj. Rašelinu dávam tak ako ju kúpim, neviem si dosť dobre predstaviť ako by si ju varil.

3.10.2006 22:15

lissemys napsal(a):
.

Nádhera!!! S tichým úžasom závidím...

24.9.2006 21:00

polarr napsal(a):
děkuju za radu..
Jinak mu jsou dva roky... poslední dobou mu dávám dvě myšky jednou za 14dní.

Moje FZ 03 a 04 žerú 2-3 krát za mesiac odrastené potkany.

24.9.2006 20:58

iguanaman napsal(a):
Ahoj,

mám samce hemidactylus triedrus, žere sice perfektně, ale nechce vitaminy. Když mu dám cvrčka, dlouho se nerozmýšlí a sežere ho, zatímco když mu dám cvrčka obaleného ve vitaminech tak k němu čichne a ucukne, a když mu s ním dál mávám před nosem, tak uteče do úkrytu. Neobaleného sežere okamžitě až to o pinzetu cvakne. Nebo se bez vitamínů v klidu obejde? Když mu do terária vypustím obalené cvrčky, tak počká, až se očistí a pak je pochytá....

děkuji za rady.

Ahoj. Niekedy stačí zmeniť značku vitamínov. Skús dať na deň - dva dopredu cvrčky do nádoby s vitamínmi, oni sa ich nažerú a potom nevadí, že žere až keď sa z vitamínov otrasú.

24.9.2006 12:38

dobromyslnystejk2 napsal(a):
jakej debil napsal agama fousatá

agama vousatá,nebo pogona vitticeps

druh pogona barbata,nebo pogona barbatus

Akým právom nadávaš človeku, ktorého nepoznáš? Prosím zadávateľa aby na ten príspevok nebral ohľad.

21.9.2006 18:53

polarr napsal(a):
Zdravím
mám dotaz..jak poznám že je had přežranej? nebo prostě abych ho zbytečně nepřekrmovala Ten můj krajťák se poslední dobou pěkně rozpapal

Ahoj. No u týchto hadov je to dosť ťažké povedať kedy je prekrmovaný, sú to také válčeky. Ako často a čo žere?

18.9.2006 11:31

lampař napsal(a):
Elseya schultzei

A ja ich chcem všetky

18.9.2006 11:27

petersveter napsal(a):
Radšej sa nebudem vopred radovat Bol by som rád aby sa k tomu vyjadrili viacerí skuseny chovatelia ako napr. acanthos

Ahoj. Pozri sem - http://zelvy.com/?p=37 - fotka vajec, je tam aj článok ako sa liahli. Pozri si aj tému Fotky želv - tiež tam je fotka vajec.

17.9.2006 17:38

petersveter napsal(a):
Zdravím ,vie mi niekto poradit a povedat či su vajcia oplodnené?Na prvej fotke su vajcia hned po vykladení,jedná sa o 1 znašky 2 samíc (rozdiel v tvare vajec).Na druhej fotke su vajcia po 2 tyždnoch,na 3 vajciach sa vytvoril taky biely pás,chcem vediet či je to znamka oplodnenosti ,alebo naopak a su vajcia zlé.Dakujem.

Ahoj. Gratulujem. Vidím to tak, že budeš mať mladé želvičky.

16.9.2006 22:30

bulldok napsal(a):
Nevíte kolik to dnes stojí a kdy nejdřív (myslím věk ) se může krajta sondovat ?

Ahoj. Veterinárovi som dal 150kč. Sondovať sa môže asi hneď od vyliahnutia len treba použiť vhodnú sondu.

16.9.2006 17:20

kladno napsal(a):
Přesně tak.Určovat pohlaví dle fota u regiusky je dle mého názoru nemožný.Před lety jsme s kolegou Hottmarem sondovali X kusů a můžu s určitostí říci, že předběžně určené pohlaví pohledem (dle tlouštky a délka ocasu) vůbec později neodpovídalo osondování.Dle mého názoru lze určit pohlaví jen opatrným osondováním.

Zdravím. Tiež sa prikláňam k tomu sondovaniu, za pár sekúnd je jasné čo to je.

8.9.2006 19:28

stejk2 napsal(a):
ve zvarimexu mě tvrdili že to je užovka černá nechápu?!!?

Aspoň vidíš akí pracujú vo zverimexoch odborníci. Česť výnimkám.

8.9.2006 12:41

krokan napsal(a):
Vážení kolegové a kolegyně,chtěl bych se s Vámi podělit o osobní zkušenost s krmením těchto hadů.Mám doma tříletou samici,která je od mláděte bezproblémovým hadem a přijímá pravidelně jakéhokoli hlodavce živého nebo mrtvého. 5.12.2005 jsem přivezl dvouletého samce,kterého jsem umístil do terária se stejnými podmínkami jaké mám u samice.Nechal jsem hada v klidu dokud nezačal být sám aktivní,což trvalo asi měsíc.Poté jsem mu předložil malou,živou myš,které si však ani nevšiml,takže jsem ji odstranil.Od té doby jsem zkoušel každý týden podávat potravu,Vyzkoušel jsem všechny druhy hlodavců,živých,mrtvých,ale had si jich ani nevšiml i když byl každý večer aktivní.Po čtyřech měsících jsem pomýšlel na násilné krmení,ale rozhodl jsem se podle Vašich rad,zde na diskusi,ještě počkat.Nakonec jsem 30.6.2006 samce dal k samici jako poslední možnost před násilným krmením.Oba hadi byli velice aktivní hlavně po setmění a pořád spolu.Bohužel při krmení lovila pouze samice a samec potravu dále ignoroval,což trvalo další měsíc. 30.7.2006 zabila samice myš,kterou nechala u úkrytu, pak ulovila a sežrala dvě další myši a stáhla se ke stropu na větev,což nikdy před tím neudělala.Asi po hodině vykoukl samec a k mému překvapení zabitou myš sežral.Od té doby samice dvakrát zabila myš,kterou nechala ležet a samec ji hned sežral.Dnes při krmení jako první vystartoval samec,ulovil si první myš po devíti měsících a hned na to ještě dvě další.Závěrem bych chtěl dodat,že samec byl po dobu půstu dost aktivní,dvakrát se vyprázdnil a dvakrát svlékl.Jelikož nevykazoval známky nějakého strádání,tak jsem ho nechal po celou dobu naprosto v klidu a myslím,že se mi má trpělivost vyplatila.Chovu zdar, Láďa.

Ahoj. Mne tento rok samec prestal žrať koncom 11-tého mesiaca, spolu s menšou samicou. Väčšia samica žrala až do konca 12 - tého mesiaca. Všetky hady som po vyprázdnení odvážil aby som vedel, či výrazne nechudnú. Najskôr začala žrať menšia samica - začiatkom 6 - tého mesiaca, o mesiac začala väčšia samica a o pár týždňov aj samec. Samice sa chytili na mastomyši a samec na celkom veľkého potkana. Hadom bola potrava ponúkaná rovnako. Nežrali - samice 6 mesiacov a samec 7 a 1/2 mesiaca, pritom najviac schudol samec asi 20g, čo pri jeho hmotnosti po vyprázdnení 780g bolo zanedbateľné. Medzitým odkladali hady len močovinu. Zvleky som nezaznamenával ale mám pocit že boli dva u každého hada a po dvoch kŕmeniach mi všetky išli do zvleku. Ešte chcem dodať že všetky tri hady mali po celú dobu rovnaké podmienky.

5.9.2006 12:30

katkapejsová napsal(a):
Včera jsme čistili naší želvě (Malacochersus tornieri) terárium a když jsme ji vrátili zpátky, začala žrát písek. Dřív jsme měli po celé ploše terária kamínky a teď jsme jí dali na část písek a ona se do něj hned pustila. Sepiovku má stále k dispozici, krmíme bylinami, tak proč to dělá? A nebude jí to nějak vadit? Dík za rady.

Ahoj. Želvy zvyknú pojedať hlinu, kamene, piesok aj v prírode. Problém by bol ak by v tom piesku boli nejaké chemikálie ale ak je to čistý piesok, malo by to byť OK. Nech sa darí

4.9.2006 20:15

milan napsal(a):
čest jeho památce
Milan

Pripájam sa. Škoda že tak skvelý človek opustil tento svet tak skoro.

2.9.2006 22:15

soell napsal(a):
Ta fotka ze zahrádky znamená že sis ho vzala domů?

V záhrade som ho našiel, potom som ho odniesol lesa a pustil. Ani by ma nenapadlo brať z prírody také krásne chránené zviera.