agi_denisa

Moje příspěvky

13.1.2017 21:26

Gocz napsal(a):
Pokud, jak píšete, se mají k světu, tak je klidně dejte k ostatním. Musíte mít jistotu, že pijí a vydrží fyzický kontakt s jinými.
Dost dobře nerozumím tomu, proč jim chcete dávat křemelinu. K čemu je to dobré, vždyť je to písek! Ony si přece zuby nečistí(jako lidé zubní pastou, kde křemelina bývá) a k trávení to taky nepotřebují, nejsou holubi ani slepice. Navíc jím to nebude dělat při přežvykování dobře.

Kremelinu jsem chtěla zkusit jako přírodní odcervovadlo. Měli jsme odcervit v prosinci, ale to jsme nestihli a teď když se mi začali bahnit je chemii odcervovat nechci.

12.1.2017 21:41

Gocz napsal(a):
Nebyly ty ovečky náhodou prvničky? U nich je to normální. I to, že se jim narodí moc málá dvojčata, která nepřežijí. Podle mojí rok staré zkušenosti, je to stříhání na konci srpna nebo na začátku září naprosto skvělá věc. I slabší jehňata mají výrazně větší šanci přežít, protože se snáze dostanou k vemeni matky. Pokud narazíte na jehně, které je tak slabé, že se opravdu nenapije, máte podle mojí zkušenosti jen jednu možnost a to je jít do rizika mléčné náhražky. Pokud do jehněte dostanete 20 ml roztoku náhražky, dáte mu asi 2 hodiny navíc, aby se rozhodlo jestli to zvládne nebo ne. Pak už je to na vás - flaškovat nebo neflaškovat. Bez mleziva má výrazně nižší šance, ale rozhodně ne nulové. Já si vždy před začátkem bahnění kupuji kilovku mléčné náhražky pro ovce, a když ji na konci bahnění vyhodím, tak tomu říkám dobrý rok.

Možná se zeptám hloupe, ale dneska večer je to 5 dni co se mi od te jedne ovce narodili ty dvojčata co jsem tu nahoře zmiňovala jak to jedno nechtelo pít, tak uz pije 3 dny úplně samo, ani mámu nemusíme držet. Zatím je mám pořád i s mámou v ohradce 1,5 z 2,5 m dotaz zní jak dlouho si myslíte, že je tam mám nechat když se mají už obě k světu. A ještě se zeptal na dávkování kremeliny a zda ji michate do žrádla a jestli se může dát i brezim obcím co se mají do měsíce bahnit

12.1.2017 15:36

Gocz napsal(a):
Nebyly ty ovečky náhodou prvničky? U nich je to normální. I to, že se jim narodí moc málá dvojčata, která nepřežijí. Podle mojí rok staré zkušenosti, je to stříhání na konci srpna nebo na začátku září naprosto skvělá věc. I slabší jehňata mají výrazně větší šanci přežít, protože se snáze dostanou k vemeni matky. Pokud narazíte na jehně, které je tak slabé, že se opravdu nenapije, máte podle mojí zkušenosti jen jednu možnost a to je jít do rizika mléčné náhražky. Pokud do jehněte dostanete 20 ml roztoku náhražky, dáte mu asi 2 hodiny navíc, aby se rozhodlo jestli to zvládne nebo ne. Pak už je to na vás - flaškovat nebo neflaškovat. Bez mleziva má výrazně nižší šance, ale rozhodně ne nulové. Já si vždy před začátkem bahnění kupuji kilovku mléčné náhražky pro ovce, a když ji na konci bahnění vyhodím, tak tomu říkám dobrý rok.

Prvnicky bych neresila, ale tohle byly 2 až 5ti lete ovce. Ale je možné že dávali jen jedno i dřív, nebyly drahé. Ale mě jako zacatecniku stačily.

11.1.2017 19:03

Gocz napsal(a):
Krmíte správně. Držte se toho.
Pokud máte od ovečky vždy jen jedno jehně, tak by mohl být problém v krmení v době, kdy je připouštíte. Chtělo by to něco navíc.
Mohu se zeptat, kdy ovce stříháte?

Já je loni koupila od známého už propuštěné cca 10 ks a od všech po 1 jehneti jen od té jedné dvojčata a ty právě uhynuly. Vím že byly v období připuštěni u známého na pastve a na senazi. Cca první 2 měsíce. Pak přišli ke mě a u mě dostávali seno ale protože jsem neměla senaz tak jsem dávala od 3 měsíce jecmen a mrkev samozřejmě i oba lizy. Letos (už u mě) měly v období připouštěni (od srpna) pastvu a seno + oba lizy. Až od listopadu kdy už nebyla pastva tj cca 3 - 2 měsíc brezosti jsem začala přidávat hrsticku jecneho šrotu postupně až hrnek tj 0.3 dl na 1 ovci + tu repu. Řepa nám včera došla, tak místo toho jim strouham mrkev. Zatím se narodili jehnata od 2 ovci. První měla 1 ale pěkně velké, druhá dvojčata ale velké jak pražský krysařik a ještě to jedno jsme museli přiložit k veminku aby se vůbec napilo a několikrát ho tam pak přiložit a to druhé nechtělo pít, přišlo se na ně asi až po 5 ti hodinách. Museli jsme to druhé prikrmovat oddojenym mlikem od mami, ale naštěstí už druhý den se chytlo. Teď jsou mu 4ří dny a mají se obě k světu. Ostatních 13 ovci se ještě neobahnilo tak uvidíme. Jinak těch 10 ks známí stříhal před pripouštěním cca v září, já je nechala stihat v květnu a zároveň i odcervit.

11.1.2017 11:23

Všem děkuji za rady.

11.1.2017 11:18

Děkuji za informace. Naštěstí s romanovskou ovci by křížení být neměli. Beran je suffolk a holky to co jsem psala. Mám to od dvou chovatelů a ty krizili jen masný plemena.

11.1.2017 08:05

10 ovci plemeno suffolk,2 zwarble a 4 oxford down x claun forest. Omlouvám se jestli názvy plemen píšu špatně.

10.1.2017 23:04

Zdravím, nějak jsem z vaší debaty zmatená a mám proto na Vás dotaz. V půlce srpna jsem pustila berana k ovcim, takže předpokládám, že se budou bahnit přelom leden a únor. Chtěla jsem s nima nechat berana až do června a pak ho na červenec a srpen dát na zahradu s nejstarším vykastrovanym beránkem a dát ho k ovcim začátkem září. Ale teď si nejsem jistá když jsem četla vaši diskusi, jestli mi nemůže ten beran obskocit ovce třeba měsíc nebo 2 měsíce po porodu tj březen - duben? Je to možné? Díky za info.

10.1.2017 21:55

Dobrý den, chtěla bych se zeptat čím prikrmujete brezi ovce v poslední fázi brezosti a druhý dotaz co jim dáváte po obahneni aby měli dost mlíka? Mám plemeno suffolk, většinou mají 1 jehně ale loni se mi stalo že se jedné narodili dvojčata a i když jsem viděla že piji tak umřeli za 48 h. Na pitvě mi řekli že v travicim traktu nemeli mliko a že se jim tam premnozili tím bakterie. Bohuzel, jako začínající chovatel jsem nepoznala, že má ovce málo mlíka. Zatím krmim neomezeně seno, bílá sůl, minerální sůl a cca před měsícem jsem začala dávat hrnek nahrubo nasrotovaneho ječmene + krmnou repu. Někdo mi říkal, že jecmen není dobrý, že lepší je oves. Všem děkuvji za rady. Možná ještě ovečky se mají bahnit přelom leden - únor. Jsou v režimu 24/7 ale mají přístřešek kam jim nefouká ale přitom dobře větrány. Všem děkuji za rady a omlouvám se za chyby a překlepy, ale píší z mobilu.

26.4.2016 22:59

Ještě se zeptám, kastrujete tele (dnes jsem ho přivezla a jsou mu 4ři týdny), že mu nasadíte gumičku a nebo že mu kleštěmi přeskřípnou chámovody a přeruší a nebo úplným vyříznutím? Nemám v tom zkušenost a u nás jsou v okolí 3 veterináři co dělají hovězí a každý mi nabídnul jinou metodu. Která je nejšetrnější vůči bejčkovi smajlík Ještě jednou všem děkuji.

26.4.2016 07:52

BOBANCH: Děkuji za přesne údaje ohledně váhy. Mohu se zeptat v kolika měsících se vám osvědčilo kastrovat? Pokud v tom hraje roli i plemeno tak mám galloweye. Předem moc děkuji.

26.4.2016 07:44

Všem děkuji moc za odpověď.

21.4.2016 23:35

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Jde mi o kastraci býka, četla jsem tu, že vůl má lahodnější a šťavňatější maso něž býk. Zase býk má víc masa než vůl. Mohu se zeptat o kolik je váhový přírůstek nižší okolo 20 měsíce u vola než u býka? Máte někdo zkušenosti? Ráda bych 3týdeního býčka vykastrovala, ale tchán mě přesvědčuje o opaku, že na něm bude málo masa smajlík. Býčka jsem dostala od známých, je bohužel na umělém mléce (matka ho nechce kojit) a známý nemají čas ho přikrmovat smajlík. U mě bude mezi ovcemi na pastvině (hlavní důvod pro kastraci - lepší manipulace) - bohužel hovězí nechovám. Děkuji předem za info.

21.4.2016 23:30

Dobrý den, mohu se zeptat o kolik je váhový přírůstek nižší okolo 20 měsíce u vola než u býka? Máte někdo zkušenosti? Ráda bych 3týdeního býčka vykastrovala, ale tchán mě přesvědčuje o opaku smajlík. Býčka jsem dostala od známých, je bohužel na umělém mléce (matka ho nechce kojit) a známý nemají čas ho přikrmovat smajlík. U mě bude mezi ovcema na pastvině (hlavní důvod pro kastraci) - bohužel hovězí nechovám. Děkuji předem za info.

21.3.2016 22:12

Kouknu na stránky pana Svarce. Děkuji za info.

21.3.2016 21:10

Zatím mi nikdo nestrihal. Mám ovce od loňského léta takže už byly ostříhané. O ceně co jsem tu zmiňovala tak to bylo od jednoho místního strihace. Ale když se kouknu na stranky pana Zdrhy tak je to něco podobného. Chce při 20 ks 80 až 100 kč za ovci + určitě doprava tj cca 35 km tj nějaký 200 kč. Na pana Svarce jsem nekoukala.

21.3.2016 15:49

Dobrý den, mám prosbu, nevíte o kurzu kde by se přítel naučil stříhat ovce, popřípadě o někom, kdo by byl ochotný za úplatu ho to naučit - jsme z Plzeňského kraje? Máme jich cca 20 ks, když si to nechám ostříhat od pána co stříhá vyjde mi stříhaní oveček na 2 tis + doprava. Děkuji všem za info.

14.3.2016 13:38

Děkuji za odpovědi. Mám masné plemena. Suffol, zwarbles a křížence oxford down s clun forest.

9.3.2016 23:27

Děkuji všem za info. Takže pokud jsem to dobře pochopila, tak by bylo dobré beránka ve 4 měsícich odstavit a dát ho jinam s dalsima beranky aby vyrostli.

9.3.2016 20:52

Možná můj dotaz někomu připadá hloupí, ale bohužel jsem nikde na něj nenašla odpověď. Chtěla jsem se zeptat, v kolika měsících už může beránek odskočit a oplodnit ovce? Dostala jsem totiž od kamarádky ovečky, která má pod sebou teď už 2 měsíčního beránka který není kastrovany a jde mi o to jestli v srpnu to už mu bude 7 měsíců může obskocit ostatní ovce. Chci ho sice zabít i s ostatními beranky ale děláme to až pak nejednou v září nebo v říjnu dle počasí (ostatní jsou kastrovany).