Informace o uživateli:
Australské pěnkavy a neofemy.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 12. 11. 2021 10:31:07
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Krásný den.
No tak to jsme na tom stejně ale stále mi nikdo nevysvětlil jak a z čeho vznikla ta opalina modrohlavá, Kamarád k panu Antonínovy jezdí a také jsem o tom slyšel ale vše to jsou jen doměnky.Jezdí k jednomu chovateli do Francie kde se právě dozvěděl o tom křížení.Každý se bude chlubit, že to byl právě on.Teď se pokouší dostat přes opalina rubino modrohlavé.A právě proto se ptám i já tak jako Vy proč už to vše není opětovně jak jste psal u tyrkysáků.A navíc u nich není ani lutino tedy čisté lutino - tyrkysové.Pana O'Haru je lépe navštívit nebo si zatelefonovat.Je to příjemný člověk připomíná mi chováním mého otce který už tu dnes sleduje vše shora.S tím překladem se nedivím já občas čtu bludy od překladatelů ve firmě až se musíme zasmát.Ale buďme rádi, že se alespoň chovatelé dozvěděli něco a nebudou se potom dohadovat.Když někdy zaslechnu vyprávění chovatelů na burzách v Německu musím se také občas pousmát.Ale jsme jen lidé a i mýlit se je lidské.Jsem rád, že jste reagoval.Plno věcí mám z první ruky ale je to jako s rybářema taky tu rybu vidí vždy větší než si jí změří.
.Zdravím.
daktari
napsal(a):
A tehle blud jste sebral kde prosím ?
A lemovaná byla podle vaší teorie předána z bourků?
A jak tedy vznikla podle Vás přesvědčte mě, A hlavně proč je vázaná na pohlaví.Tak můžete začít.Vím od několika chovatelů, že se jim normálně podařilo odchovat křížence i překřížence.A tuto informaci mám i ověřenu u kamaráda ten koupil samici kříženku tyrkys-modrohlavá a v dalším spojení s modrohlavým samcem měla mladé pouze se i nadále objevovala červená v křídle modrohlavých samců, Zeptejte se pana Colina O'Hary ten vám potvrdí křížení jak rozel tak alexandrů velkých.Také mám i několik informací o prvních opalinových.Pokud ale máte důkaz jiný rád se poučím a budu rád když mi to někdo dokáže.Plno mutací se vyskytuje v přírodě u těch se potom selekcí vyčistí ta určitá kterou chceme dosáhnout ale zatím ani pravá modrá modrohlavá neexistuje.Vše jsou jen vyštěpené pastelové a agua.
.A lemovaná vznikla v roce 2010 v Belgii chovatelem Marnikem Bostynem a to tím, že křížil šedozelené skořicové a modré skořicové pallidy. Odchoval prvního lemovaného, z kterého se opětovným křížením docílili další kusy lemovaných, zřejmě bude mít stejné vlohy jako vykazují perlové mutace papoška vlnkovaného tedy andulek.Jo a u bourků lemovaných se jedná o mutaci recesivní.
S tou tyrkysovou je to opravdu seklekcí a výběrem těch nejčervenějších.Ale i od méně červených odchovám někdy plnobarevné červené opalina.Příroda je mocná čarodějka.A my jsme jen pozorovatelé a žáci.
Zdravím,
to je věc a názorů bude mnoho, s andulkami bych asi také neofémy nechovalale mám tři páry neofém v jedné voliéře 3x3x3m a nic se nedělo a všechny měli loni mladé.Ale- samci jsou bratří a samice sestry tak se už znají od mala a do páru jsem je sesadil hned po prvním přepeření.Přeji hodně úspěchů.Pokud můžete dejte každý pár zvlášť.Mě k tomu donutila přestavba.Příště je dám raději každý pár zvlášť.Protože se mi krmili navzájem a není přehled od kterého samce se která samice páří.
Tak to je divné o odkud by se potom vzala červená ne zádech tyrkysáků přečtě si o těch mutacích něco posílám i nějaké foto.Je tam i to lutino co so pán asi spletl s tyrkysákem
Pavel.
chov.majster
napsal(a):
Pán Pavelka dík, pri genetike tých kanárov som nestíhal. Vyzerá to, že sú
to rozumný chlapi a dlhodobý chovatelia a nemajú radi keď ich niekto
poučuje. Ale to som vôbec nemal v úmysle, len pomôcť. Keď budem
ignorovať ataky primitívov a budeme sa baviť odborne o chov. tak to skúsim
vysvetliť. Článok nie je starý, ale zo súčasnej literatúry zaštítený
vedeckým výskumom, bez môjho vplyvu, aj ostatné články sú podložené
lit.,takže výsmech nie je namieste, iba ak spochybniť všetku lit. To
meno /Forshaw alebo iné s rokmi/ sa uvádza v lit. ako objaviteľ,popis a
zaradenie druhu.S vekom článku to nemá nič spoločné. Ako viete tyrkysová
a žltobruchá sú dva odlišné druhy, takže názov tyrkysová žltobruchá je
nezmysel. Prírodne sfarbený druh je štandard. Na tom sa snáď zhodneme.
Štandardy jednotlivých druhov tvoria mutácie /náhla zmena dedičných
vlastností pod určitými vplyvmi./. Potom sú tu krížence. Tyrkysová /št./
menej modrá hlava červ.na krídlach. Modrohlavá /št./ Hlava modrá,červ.
prsa. To sfarbenie ako na obrázku popisujú aj austr.chov. v článku ako mutáciu
modrohlavej. Tá jedna má mod. hlavu a prsia ako modrohlavá,tá druhá je v
past.ráze.Je menšia pravdepodobnosť, že tyr. vytvorí mutáciu červenej z
krídla na prsia, alebo hlava viac modrá pri zachovaní ostatnej
farebnosti. Aj keď je to možné postupom generácií. Modrohlavá má na to
viac genetickej predispozície ako tyr. Preto som sa rozhodol pre
modrohlavú. Viem že ich chováte, ale osobne mutácie a krížencov nemusím.
Príroda nám dala krásnu farebnú variabilitu a dnes sa stratí aj pohl
dimorfizmus. Väčšina druhov je buď žltá, červená,zelená..Príslušnosť k
druhu sa pozná len podľa tel.rámca a najzákladnejších znakov. Možno mám
pravdu ja alebo vy ale nie je problém pomýliť sa v takom prekríženom
svete. Preto aj tie dotazy ľudí. A pre mladšieho kolegu Lutino z
latinského lutea - žltý, rubíno červený je jasné prečo..ale čo asi
nepozná a málo sa s tým pomenovaním stretávam je hedlund, aj keď bývajú v
chovoch bežný. Tak nech nám radšej funguje spolupráca.
Vážený pane nedávno vyšla v nakladatelství" Dona" kniha o neofémách modrohlavých napište si o ni a máte klid.Určitě se budete divit co už je zese nových mutací a u většiny je i popsáno jak vznikly.Pan Colin O'Hara je světoznámý chovatel neofém.Tak pokud budete potřebovat rád Vám objasní i mutace tyrkysáků. Přeji mnoho úspěchů a chovatelských radostí v NOVÉM ROCE pro všechny chovatele.
adamkrasny
napsal(a):
Dobrý den, letos jsem si vybudoval volieru po dvou místnostech, kde jedna má 2m x 2m x 2,5m (d, v, š) v jedné z nich bude jeden pár rozel pestrých a chtěl bych k nim vypustit páreček zebřiček, páreček holoubků diamantových a na dno křepelky cca 2 plus kohoutek. Četl jsem že jsou Rozely celkem tolerantní, máte někdo zkušenosti, které by mi odpověděli na mojí otázku, zda-li by se tyto druhy snesli v jedné voliéře ?
Před 3 lety jsem měl ve voliéře 3 x 3 x3 metry pár rosel žlutohlavých společně se zebřičkami,tyrkysáky,kubánkami a diamantkami ale rosely jsem tam vpustil až po 14 dnech.
A vše odchovávalo v pohodě.
Zdravím,já chovám neofemy ve společných voliérách vždy pár zlatožlutých,pár bourků pár modrohlavých. V jedné voliéře mám jednoho samce opalino žlutou a s ním 3 samice .7 párú rýžovníků pár holoubků a čířky ohnivé. Spolučně s neofémamx jsem choval i rosely žlutohlavé ,kakariky rudočelé,korely, vrabčí papoušíčky a všechny druhy austr.pěnkav.Upozorňuji ale na velikost našich voliér jsou 3 x 3 x 3 metry a výlet venkovní je u nich 2 x 1 x 0,5 m a Ptáky dáváme do voliér většinou už jako mláďata aby si na sebe zvykly Pavel