
Beica
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Registrace od: 21. 10. 2015 08:06:22
Naposledy přihlášen: 3. 9. 2018 16:13:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Abych nemusela psát každému zvlášť ;)
To Scylla: já to s tím háráním nemyslela nikterak ve zlém. Samozřejmě, že je to naprosto normální a není to žádná obrovská změna ani nic nepřirozeného. To no potěš bylo myšleno spíš jako: když se fenka připravuje na hárání, tak má větší potřebu močit = budeme obdobný problém pravděpodobně řešit á půl roku. Pokud je to tedy způsobené tímto.
To Fiona.Praha, Ollie, Markéta 80: jojo, byla jsem poučena na veterině, že je to jako u lidí. Každá holčina si tím poprvé projde jindy. Některá dřív, některá později. (Byly jsme na veterině tedy z úplně jiného důvodu, ale došla shodou okolností řeč i na tohle)
To Edánek: nevadí, že nevíte ;) Každá rada se cení, každý komentář, neb prostě můžete přijít na něco, co mě nenapadlo ani zohlednit (viz. komentář od Fiony s nočním proudem a tak.)
Jinak dneska opět nic. Šla jsem s ní v jedenáct, byla jsem servaná jak broůvkovej keř, takže jsem fakt potřebovala jít spát. No nastavila jsem si budíka, ale vybil se mi telefon a nezazvonil. Můra neudělala vůbec nic, až v šest když vstával přítel do práce, tak mě vzbudil a já jí doslova tahala z postele jakože má jít čůrat. Vůbec nevyběhla... Tak uvidíme, jak to bude v následujících dnech.
Edánek
napsal(a):
..a co tedy pár minut před tou její "hodinou" nenechat jí slézt, vzít ji do náručí a jít s ní ven...naše štěně když jsme s ním opravdu chodili každou chvilku ven, tak jakmile se k ránu probudilo a než stačil skočit z postele dolů na zem - kde by bezesporu loužičku udělalo, jsem prostě bafla do jedné rukou, druhou jsem se přioděla a letěla ven... horší to bylo když jsem si zlomila ruku, ale i tak jsem to zvládla...jen jsem se modlila abych nepotkala moc lidí na ulici vzhledem k neumytosti a neučesanosti - to už jsem bohužel nezvládla s tou jednou rukou...
Tak v tomhle problém není, jakmile si knikne u dveří hned se letí ven. Dělá to z nějakého důvodu poslední asi tak měsíc... Před 14 dny už to vypadalo, že bude klid, neb se tři noci po sobě nic nedělo, až ráno mě vzbudila kolem sedmé (šla jsem s ní v půl dvanácté na 30 minut ven cca), čili po sedmi hodinách a nechala mě absolutně v klidu obléknout, ještě jsem jí tahala z postele. A vybudila mě ona sama. A teď zase prostě v noci bez jediného náznaku letí a než vstanu z postele a dojdu do obýváku tak je tam loužička. Já jí ani nestihnu chytit.
manbea
napsal(a):
Jak jsem již psala v jiných diskuzích, my máme nainstalovaná průchozí dvířka ve dveřích, takže naši psi si frekvenci venčení určují sami. Spát chodíme pravidelně + - před 23 hod, to je osobně ještě všechny venku vyvenčím.2 psi (8 a 9 let) vydrží celou noc, ti nikam nejdou, ovšem 5 a 2 letý pes chodí ven čůrat pravidelně kolem 3 hod ráno. Pokud je zavřu, řeknou si o to kňučením u dveří. Mnohokrát jsem s nimi byla a opravdu se venku pouze vyčůrají (a ne málo) a mažou zpátky, neštěkají tam, nenahánějí kočky apod. Prostě tu potřebu po těch 3-4 hodinách mají.
Tak bohužel bydlím v panelovém domě, čili dvířka udělat nelze. jedině otevřít dveře na balkon, nicméně to "problém" poněkud neřeší. Aktuálně feňule jen vyběhne z postele, vyčůrá se v obýváku na opačném konci bytu, než je má ložnice (byt máme poměrně veliký) a zase šupajdí ke mě do postele, kde si lehne a během chvíle usne.
Lexaurin
napsal(a):
A pije během vyletovani, nosíte ji vodu, nebo se, dochlemtava, az po příchodu domu?
Během výletování nosíme pro malou dvě 1,5l pet lahve s čistou vodou a skládací misku. Dostává pít na jakékoliv přestávce, kterou si uděláme. Pokud voda dojde, koupím další nebo požádám o naplnění stávající lahve třeba ve stánku s občerstvením nebo tak. Ve velkých vedrech dostává možnost pít prakticky kdykoliv si i já vzpomenu, že bych měla žízeň. Pokud si nevezme vodu z dlaně, tak do misky nedávám, kdykoliv jsem to totiž udělala, tak se vody ani netkla, prostě neměla žízeň. Když jsme třeba na cvičáku, tak také pije po hodině tam, cestou domu se vyčůrá, pak ještě pije doma a tak do půl hodiny sní jdu opět ven.
Takže navrhujete vstát třeba kolem těch třičtvrtě na pět (raději v půl, ona nevstává přesně v pět, psala jsem plus mínus nějaká ta minuta) a jít ven a prostě pak začít po nějakém čase pomalu posouvat jo? Třeba po dalších 14 dnech až 3 týdnech posunout na pátou, pak na čtvrt na šest a tak? Jen se ptám, jestli jsem myšlenku dobře pochopila
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Co takhle jednoduše jí ráno předběhnout, vstát třeba ve 4,30 hod a vyvenčit, jinak to venčení po šesti hodinach je docela málo, přeci jen to je ještě štěně, toho našeho už dospěláka venčím přes den v rámci možností častěji, nechci aby moč zbytečně zadržoval, tak třeba i po třech hodinách, záleží také jak hodně pije.Proč to dělá na jedno místo, no zřejmě se jí to místo zamlouvá a možná i jí to na tom místě asi ani nikdo včas patřičně nezakázal, možná právě i ty rady z kterých čerpáte nemusí být úplně správně pak je výsledek právě takový.Skoro jsem to pochopila tak, že když udělá potřebu doma, že ani nehnete brvou a jdete uklízet, to snad ne?Přehnané chválení venku za potřebu také považuju za zbytečné.Dělali jsme to tak že jsme doma když to udělal vždy řekli rázně NE+nesouhlasný pohled na něj a slovo VEN a rychle s ním ven, venku když to zopakoval tak stačilo když viděl že máme radost, měl ji také a doma že se zlobíme, pes to dobře vnímá a pro ještě citlivé štěndo neni ani víc potřeba když se s tím začne včas.Loužičku čistím vždy bez přítomnosti psa.Pokaždé když se štěnětem jdu ven dávám i povel VEN, takže slovo se naučí znát i si ho spojit s potřebou.Pokud se někomu bude zdát má metoda špatná, nezazlívám, jen doplním, že loužičky jsem doma fakt řešit nikdy na dýl jak několik týdnů nemusela, nepočítám samozřejmě nehody Jinak pes který skutečně ví kam má jít a nemá na výběr, tak většinou dělá potřebu u venkovních dveří, ne někde po bytě, u nás to tak vždy bylo.
Moment, to jsme se zřejmě chybně pochopily: není to tak, že bych uklízela loužičku bez jakékoliv reakce. Pokud přijdu k loužičce (nebo na to, že tam vůbec nějaká je) až za nějaký čas (i hloupých pár minut), tak maximálně utrousím, že je to čuně a uklidím. Když se před tím stávalo, že se jala čůrat v bytě před námi, tak jsem jí okřikla rázným FUJ a mazala jsem s ní ven. Venku jsem jí řekla klidným hlasem HODNÁ když čůrala, jinak žádné přehnané chválení se u nás nikdy nekonalo, že bych jí kdovíjak nadšeně začala obletovat jak šíleně moc je to šikovná holka a nevím co ještě to ne. Prostě s klidem. Když jdeme ven, tak vždy řeknu: "Jdeme čůrat".
Jinak k té četnosti venčení. Odcházím z bytu v osm hodin ráno a vracím se v půl čtvrté. Práce je hold práce, jinak to nejde (když se během té doby vyčůrá, tak to je přesně ten moment, kdy uklízím bez keců). Sem tam si vezmu homeoffice, čili jsme spolu celý den a chodíme častěji, když si beru pauzu v rámci pracovní doby třeba. O víkendech jsme celé dny venku. Doslova. Podnikáme výlety do přírody, tůry do hor a tak, samozřejmě s ohledem na její věk,40km na kole nedává, to je jasný, ale lážo plážo tempem (tím myslím, že by vedle mě mohl člověk jít rychlejším krokem a stačil by mi), tak to dáme s přestávkami třeba těch 7km a pokud vypadá, že by ještě běhala, tak klidně přidámě nějakej úsek cesty navíc. Ve všední dny jsme spolu venku od těch půl čtvrté až cirka do šesti a pak jdeme znovu v devět a ve dvanáct večer (ráno jsem s ní venku od šesti do cirka 6:45). Nemyslím si, že by nějak musela zadržovat. A pokud si řekne i třeba po 20 minutách od návratu z procházky, tak jdeme znovu ven. nebo myslíte, že i tak je to málo?
Ahoj všichni, mám na vás dotaz, nebo lépe řečeno prosbu, zda byste se se mnou nepodělili ještě o nějaký způsob, na který jsem zatím nepřišla a tudíž jej ani nevyzkoušela. Feňule (7 měsíců) mi pravidelně v noci v jednu a tu samou hodinu čůrá na totožné místo a to aniž by si zakňučela, že chce ven, jako to dělá jindy. Běžně vydrží přes den 8 hodin sama a neudělá ani loužičku, jinak chodíme po šesti hodinách a bez loužičky doma. V noci je to ale jinak. Vyvenčím jí naposledy mezi 23:00 a 24:00 a to v rámci 40 minutové procházky, čili má dost prostoru se pořádně vyčůrat a vykadit, nicméně v pět ráno (+- 10 až 15 minut) se prostě "bezeslova" zvedne z postele a okamžitě si to štráduje rovnou do obýváku přesně na jedno konkrétní místo a tam se vyčůrá. Zdravotní problém jsme vyloučili vzhledem ke skutečnosti, že jí to kromě noci problém vůbec nedělá a když potřebuje, tak si řekne a jdeme bez keců ven. Místo jsem zkoušela něčím zahradit, aby se tam nedostala, no tak to udělala hned vedle na první možné místo co nejblíž tomu, kde to dělá normálně. Zvažovala jsem i chybu ve výchově čistotnosti, ale dělá vše jak i tady mnozí radí a jak říkám, doma normálně nečůrá ani nic podobného, kromě té noci. Venku chválím, dávám pamlsek, doma jsem vždy bez keců a bez trestání uklidila. Vrátila jsem se i "na začátek" a opět s ní chodila i v noci a postupně čas natahovala. Byla líná i vylézt z postele, natož se venku vyčůrat.. udělala pár kapek a šla zase spát. Prd, pět hodin ráno a šup honem do obýváků a loužička... Napadlo mě i, jestli jí touhle dobou nebudí někdo z baráku, ale nikdo takhle brzy nevstává, nehledě na to, že by nejdřív štěkala, ale ona prostě neudělá žádný zvuk, jen vystřelí z postele a šup čůrat... Nějaké nápady? jsem ochotná vyzkoušet cokoliv, co by jí to mohlo odnaučit. Mě nevadí, že po ní musím ráno co ráno uklidit loužičku, nicméně spánek pouhých pět hodin denně prostě není nic moc a hlavně nebydlím v bytě sama.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ono se to blbě odhaduje, na procenta. Ale koneckonců od lidí víme, že stačí, když funguje mozkový kmen a jak se to "maso" dá krásně držet roky při životě, když se chce.
Každopádně pokud se nenajde nic "periferně", to znamená stav se nedá vysvětlit postižením jater, nebo nízkým krevním cukrem nebo nerovnováhou iontů v krvi, tak je problém v CNS. Ono jít na CT a MRI, to udělá málokdo, dost to stojí a s výsledkem co? nic, akorát víte, co přesně. Ale jestli stav trvá rok, tak lepší nebude. Mrtvičky jako takové přijdou náhle, ale pokud pes vydrží, tak se stav aspoň trochu zlepšuje, někdy to pes normálně rozchodí a pak na něm ani nic nevidíte, nebo mu třeba zůstane hlavička trochu na stranu, ale funguje. Po roce je jasné, že v té hlavě je něco trvale rozbité.
No a to je pak na rozhodnutí majitelů, jestli opravdu chtějí doma dělat psovi LDN, nebo jestli si ten pes nezaslouží něco lepšího.
Tak tenhle stav už trvá bohužel mnohem dýl než jen rok 5 let je to 100%... Já je nechápu, ale raději nesoudit...
Ano byl na vyšetření. Teta z toho byla nešťastná. Veterinář neshledal nic zvláštního. Po nějaké chvíli jí to nedalo a odvezla ho i jinam. Opět bez výsledku. Jediné, co jí bylo sděleno, že u psů s takto krátkým čumákem je to naprosto normální a běžné. Ostatně jak jsem psala, znám šicáky celkem 3. Všichni jsou na tom více méně stejně. Podotýkám že nejsou všichni ze stejné chovky.
Známí mají psíka malé plemene. Chová se naprosto stejně. Stejný průběh v začátcích... Nechtěla žrát, neposlouchala, změna přišla více méně ze dne na den. Dnes, už je to pár let co to tak je, chodí skutečně jen do kolečka a stát na místě neumí. Okamžitě se začíná točit. Dělá kolečka o průměru asi tak 40 až 50cm. Rovně jít neumí, Nelehne si, prostě jí musejí položit. Neslyší a je napůl slepá. Výsledek po mnoha testech včetně neurologie: Nádor na mozku plus částečná mrtvička. Veterinář odhaduje velmi omezenou funkci mozku. Známí říkali, že jim vet řekl, že má funkci mozku asi tak 30 - 40% (těžko říct, zda je zvíře schopné s tak malou funkcí mozku žít... nebo tedy spíš přežít? Bodlinko?) Každopádně tedy jsou na ně všichni známí dost naštvaní. Držet fenku na živu jen pro svojí osobní sobeckost je naprosto neomluvitelný. Mají vůči psovi jedinou povinnost a to pomoct mu to ukončit v případě, že není jiné cesty. Ten pes to sám skončit nezvládne.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Ja teda nevim ale meli jsme doma jak shitzu tak i nekolik japan chinu a ani jeden nemel problemy i s x kilometrovymi turami (jasne dvacet by bylo i na ne moc ale proto ze jsou pidi), litali a blbli jako jakykoli jiny pes. Japoncikum jen obcas slzovali pri velkem slunicku nebo vetru oci. A extremni vedra jim nedelala dobre ale tam bych to tipla i na zasluhu extremne huste a ne kratke srsti nez jen na placatej cumak. A shitzu ani nezminuju ta byla schopna vyrazit a prezit venku i nekolikadenni vandr na vlastni pest. Uhnala i velke psy, razila se mnou na dovolene na veskere tury vsude vcetne splhani po adrspachu. Nikdy nejmensi problem s dychanim a to dodavam ze prvni a treti japan chin byli (treti stale je) s pp a shi tzu tez. Placatej cumak nerovna se chrcici funici steoj co nic nezvladne. Asi zalezi kus od kusu nebo nevim ale my s tim problem nemeli nikdy. Ani pekineze co jsem pred dvaceti lety (tez papirovej) potkavala na vsi nevypadal az na tunu chlupu a pidi nozky na nejake prusery. Behal celkem ciperne po vsi, po zahrade, tury by asi nezmak to je fakt.
My shodou okolností máme v rodině šicáka (shi-tzu) a teda chudák pes... Všici se mu tlemili a mě ho bylo fakt líto. Ještě stále je mezi námi. Naprosto slepej a napůl i hluchej vlivem ne zrovna dobrého chování děcek kolem něj, ale to je fuk. Nicméně, i jako štěně, chrčel sotva se rozeběhl, ještě ke všemu hroznej rapl, takže nestíhal vlivem špatného dýchání ani štěkat. Vždy štěkne, chvíli dýchá jak po maratonu a pak znovu. A chrčí a chrčí... chrápe hůř než můj děda a to je opravdu co říct, dokonce občas přestane dýchat úplně a pak zachroptí strašně nahlas jak se snaží dohnat kyslík. Něco jako u lidí spánková apnoe. Ať je léto, nebo zima, ujde pár kroků a zastaví se a že už prostě nejde. Procházka do vzdálenosti větší než je 20m od vchodu do baráku nepřipadá v úvahu. Neudýchá to. Tomu říkám život na prd. Co z něj, když ho vysiluje jakákoliv aktivita? Proležet ho v posteli? Asi nic moc... Ale asi je to pes od psa... Já znám celkem šicáky 3 a všici stejní... Každý z jiné chovky. A Pekinéze jsem osobně znala dva, ale nevím, jak na tom byli, byla jsem prcek. Co ale sem tam vypráví mamka, která by pekinéze sama chtěla, tak vždy říká: "Když já si vzpomenu na ty dva chudáky... no nikdy v živote...".
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ano, psi koušou, protože mají deformované tělo, vůbec to nesouvisí s výchovou, deformované tělo a věčné naštvání za to může.
To je přesně popis mnoha pokojáků, malýho raťafáka se bojí všichni, včetně vlastní rodiny, to nesouvisí se zdeformovaným tělem.
Chudák zakladatelka se vlastně nedozvěděla nic, kromě toho, že se tu pobavila.
Já Vám tedy nevím, samozřejmě, že to souvisí i s výchovou, ale... měla jste někdy rýmu? A já teď myslím opravdovou rýmu a ne půl dne hůř průchozí nos. Já myslím takovou tu rýmu, co vám teče z očí i z nosu, co máte nos i přes to, jak Vám z něj teče tak pekělně ucpanej, že si nemůžete aplikovat ani kapky, neboť se to do toho nosu nemá jak dostat a povolená maximální dávka Vám nos prostě neuvolní. Pomůže až půlka lahvičky během dne a to až k večeru, kdy se uvolnění sice dostaví, ale s masivním krvácením z nosu z důvodu závažného poleptání nosní sliznice kapkami proti rýmě. Měla? Protože já jo, zrovinka minulý týden a teda upřímně? Mít zuby a neumět mluvit, tak je polovina lidí, co se mnou přišla do kontaktu sešitá jak Frankenstein, pač mě sr*lo už jenom to, že si dovolili zaklepat na dveře od mojí kanceláře a to vážně kvůli hloupostem. Frustrace z ucpaného nosu a tudíž nemožnosti se POŘÁDNĚ nadechnout mi fakt lezla na mozek. Vys*raly mě i naprosté kra*iny... Čili ano, pokud je psovi jakkoliv znemožněno dýchat, tak věřím, že je z nahromaděné frustrace schopný začít i útočit.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Když má pes průjem, tak se okamžitě nasazuje "dieta", tj. většinou rýže/brambory, mrkev a lehce stravitelné maso. Žádný přechod. Takže bych se nebála. Ale asi víte, co u vás mimo granule prošlo a co případně ne. U nás žádná sláva rýže a všimla jsem si, že vařené maso musí být hodně nadrobno. Když polkne velký kus, má z toho měkčí bobek, u syrového ne. Jinak ad ta příloha - asi nej je pro mého psa dýně. Když vařím na polévku, dám do hrnce symbolický plátek másla a to by mi vdechnul všechno. Navíc dýně má tu výhodu, že v sezóně se dá nakoupit za slušnou cenu a skladovat klidně až do jara jde i v bytě v teple, potřebuje jen sucho. Člověk může mít doma Halloween půl roku a jen odebírat dekorace.
Tak dýně by mě benapadla se přiznám:D každopádně na dietě je teď a zatím dobrý. Přejdeme na maso jak nejdříve to půjde. Už mám tohohle marastu dost. :(.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Ubírat.. nevím.. napadá mě akorát asi něco takto.. začnu totálně libovým masem, ne velkým kusem
pár kostek denně
ráno trochu masa, večer granule..jenom najděte nějaké lepší, jednoduché hlavně...třeba magnusson meat biscuit junior...malé balení, aby se vidělo..jsou to pečené sušenky
nebo lisované jako lukullus junior...jako že je to bližší masu
jestli máte nějaké, co vyhovovaly nejvíce, tak dejte ty, určitě lepší než zkoušet další
a během pár dní masa dávat víc a víc
vařené.. nemusí pobrat tak dobře, to musíte vyzkoušet..syrové vcelku se tráví nejlépe.. ale jsem přesvědčená, že pro začátek pár kousíčků svaloviny
pak víc kousků, poté třeba hřbet, přidat chrupavky a trochu tuku... nejtvrdší a nejtučnější části až naposled
no, nejsem milionář též, kdybych nevěděla, že se dají koupit třeba králičí hlavy nebo králičí díly kolem 50kč/kg, tak to tu ani nikomu nedoporučím..tesco, billa
krůtí stehna prodává lidl kolem 70, v krámech jako je kuřecí svět atp. jsou i levněji..projděte se po městě, se budete divit.. hlavně dnes, třináctého
zeleninu atd. nechte zatím být, uvidí se později, zatím to nepotřebuje, teď to chce něco hodně jednoduchého
jdete na to dobře :) mějte pěkný víkend.
Ještě jednou díky moc za rady! Však my se z toho vylížem, jen prostě vidím, že přes granule cestanjevede:/.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Já jsem naopak psa zhuntovaného z pro něj nevhodných granulí převedla na syrové ze dne na den, tedy bez kostí, samozřejmě. A ze dne na den trávil konečně ideálně. Je ale pravda, že občas něco normálního zobnul už předtím. Na granule (jen na snídani) jsem ho pomalu vracela až po měsíci studování a prozkoumávání všech bezobilných granulí na trhu (po obilí prdí, po rýži bobek nic moc). Po vámi uvedených granulích, které fena měla, by se mi po... na první dobrou, my jsme to měli ještě složitější.
Takže říkáte, že přejít rovnou by jí neublížilo jo? ;).
Jojo, díky moc za upozornění na ten vitamín! Chci teď udělat eliminační dietu, nicméně se k tomu masu musíme nějak propracovat. Ze dne na den jí rovnou na maso převést nemůžu, to bych jí zhuntovala už úplně. Chci tomu přechodu dát alespoň pár dní, aby si na to maso zvykla. Nebo je možné jí třeba ze začátku převést rovnou na vařené maso s přílohami a potom postupně vařit míň a míň a přejít na syrové? Nebo prostě i tak musím přejít z granulí postupně na maso? Jakože měnit poměr, ubírat množství granulí a přidávat množství masa? Zeleninu a podobně mi žere úplně bez problému, nedostává jí pravidelně, ale má jí ráda. A o mase ne, že bych nechtěla slyšet, však jsem i psala, že na něj chci přejít, jen si to žádá jistou investici, kterou teď úplně nelze provést.
Ahoj všici, jojo, už zase ty granule. Na ifauně už asi po milionstýprvý, no tuhle značku jsem tu ještě nenašla a potřebovala bych poradit. Naše feňule má už od narození problémy s jídlem. Během půl roku jsme vystřídali už asi 4 druhy granulý a vždycky ze začátku dobrý, asi tak po měsíci jí přestanou chutnat, ale sežere je no a do týdne se dostaví průjem jako blázen. Jsem z ní trochu zoufalá už. Chystám se přejít na maso, ale to také nejde ze dne na den, nehledě na to, že jsem bez mrazáku a nový bude až tak kolem Vánoc. Do té doby to musíme doklepat. Budu pro maso jezdit každý týden, ale poberu toho tak akorát, aby se mi to nezkazilo v lednici, čili bude dostávat jen k večeři, ale ráno furt granule. A tak se chci zeptat, co říkáte na tyhle granule? Máte s nimi někdo zkušenosti? Malá dostala včera vzorek, jen asi 100g, čili nic moc, spíš jako pamlsky. Chutnaj jí, jenže na jak dlouho zase že... a já jí nechci dávat nějaký hnusy (i když to jsou granule všeobecně...). Krmena ze začátku na Carnilove, poté TOT 2 druhy, aktuálně Acana... Poslední tři dny dieta na zastavení průjmu. Všem díky moc za jakoukoliv odezvu Přikládám složení granulí. Jsem laik, takže tak nějak dávám na doporučení, v tomhle se vůbec nevyznám...
Halla Foder Junior
Nutriční hodnoty produktu:
Obsah:
hrubý protein: 26% - základní prvky fungování organismu, růst, pohyb, tvorba mléka
oleje a tuky: 20% - energetická hodnota krmiva, ovlivňuje sílu, kvalitu srsti a kůže
kyselina linolová (Omega 3 a 6): 2,3% - nenasycená vyšší mastná kyselina, poměr Omega 6: Omega 3 / 5:1. Srst, hojivost (vitamín F)
N.F.E. (sacharidy): 37% - nitrogen free extrakt, zdroj energie, podpora trávení, podpora optimální peristaltiky (pohybu) střev
hrubá vláknina: 2,5% - celulóza, hemicelulóza, lignin. regulace hmotnosti a výdeje energie, ochrana před závažnými onemocněními
voda: 9%
minerály (hrubý popel): 6,5% - skupina minerálních látek (kalcium, fosfor, sodík), mineralizace kostí, nervová soustava, pohybový aparát, kvalita srsti, pigment, plodnost
vápník: 1,1% - správný růstu pohybového aparátu, snížení rizika ortopedických problémů, kosti, zuby, krev, nervy
fosfor: 0,9% - stavba zubů a kostí, pohyb, svaly, krev, tkáně
sodík: 0,4% - zadržuje vodu v organismu, nervová soustava, svalová dráždivost
Energetická hodnota
metabolizovaná energie (m.j./kg): 16,3 - energie skrytá v denní dávce potravy, ideálně je v rovnováze s energií vydanou, pes je stále v optimální kondici
Vitamíny
vitamín A (m.j/kg) 12000 - správný vývoj a funkce zraku, plodnost, imunitní systém, antioxidant
vitamín D3 (m.j./kg) 1200 - správná stavba a síla kostí, zubů
vitamín E (mg/kg) 120 - podpora funkce imunitního systému, plodnost
Vitamin C (mg/kg) 300 - podpora růstu, stavby kostí, odolnost proti infekcím
Vitamin B1 (mg/kg) 9 - vliv na tlak, tep, nervovou soustavu, podpora energetické výměny
Vitamin B2 (mg/kg) 8 - správná funkce zraku, ochrana před šedým zákalem, růst, trávení
Vitamin B6 (mg/kg) 6 - ochrana proti kožním zánětům, správná funkce kloubů, růst, nervový systém
Vitamin B12 (mg/kg) 0,09 - podpora trávení, krvetvorba, růst, látková výměna
Niacin (Vitamin B3) (mg/kg) 60 - pomáhá uvolňovat energii z potravy, trávení, kůže
Kyselina pantothenová (mg/kg) 30 - pomáhá syntéze životně důležitých látek, ovlivňuje kvalitu srsti, drápů, pigmentace, imunitní systém
Kyselina listová (mg/kg) 0,8 - ovlivňuje zdravý růst, význam ve vývoji plodu, imunitní systém, krvetvorba
Biotin (Vitamín H) (mg/kg) 0,3 - příznivý vliv na kůži a činnost nervové soustavy
Vitamin K3 (mg/kg) 3 - mineralizace kostí, srážlivost krve, buněčný růst
Cholin (Vitamín B8) (mg/kg) 1500 - správná funkce jater, obnova buněčného systému, výkonnost, metabolismus tuků, nervová soustava
Taurin (mg)
Stopové / mikrobiogenní prvky
Měď (mg/kg) 10 - správná krvetvorba, srst, pigment, tvorba kostí
Selen (mg/kg) 0,45 - prevence vzniku nádorů, podpora správné funkce cév, svaly, pohyb
Železo (mg/kg) 236 - krvetvorba, podpora růstu
Mangan (mg/kg) 17 - podpora správné funkce cév, pigmentace, látková výměna
Zinek (mg/kg) 70 - hojivost ran, léčba zánětů, celková odolnost, zdravá srst
Jód (mg/kg) 1,6 - podpora správné funkce štítné žlázy.