corvuscorax

Moje příspěvky

11.1.2022 14:04

to se nevylučuje, měl jsem ochočeného samečka rozely pestré, mluvil dokonce několik slov a pískal melodie a jednou mi šel po oku. Sotva jsem stačil ucuknout hlavou a šel z domu. Žakin se specializoval na kousnutí pod nehet na prstech u nohou. Šedivka mi jemňounce zobala okolo oka a žužlala jemně ucho a nikdy mi neudělal něco bolestivého.

10.1.2022 19:01

možná se pořád do něčeho pletu, ale pokud získáte mladého krkavce a sama si ho dokrmíte, nebude se moc hlasově projevovat. Před mnoha lety jsem měl takto dokrmenou vránu šedivku a jen "špitala". Vůbec se neozývala vraním hlasem. Na druhou stranu, když může babka mít v jednopokojovém bytě tři dogy a nechodit s nimi ani na procházku, jeden krkavec je úplné nic.

9.1.2022 12:53

možná to nesouvisí s chovem krkavce, já bych naopak doporučil to zkusit ho chovat doma. Nebude ten pán muset několik let malovat, krkavec to udělá za něj a nebude muset kupovat návštěvám kafe. Nikdo k němu chodit nebude. Připomínat dnešní SVOBODU a svobodu za totáče mi přijde úsměvné po tom, co jsem se dnes dozvěděl, že za můj zájem o chovatelství mohli komunisti a ne můj zájem o přírodu. Chtěl bych se dožít roku, kdy za všechno nebudou moci komouši

29.12.2021 08:29

zkuste se zeptat na okrasných ptácích tady vám asi nikdo neporadí. Podle mne, jestli ho staří nekrmili, tak v něm asi poznali mrzáčka a nechali by ho umřít. Nic moc z něj nebude.

10.12.2021 19:07

kočky rozlišuji na mazlící a potvory. Ty slušně vychované projdou okolo voliéry a po pár dnech si na ně papouši uvyknou a nereagují na ně. Je to vidět zvláště teď na sněhu, kdy jsou vidět stopy. Jedna kočičinda si sedne u voliéry a počítá, jestli jsou všichni v pořádku. Některé jsou drzejší a občas řádí na voliéře. Zabraňují tím zase řádění kunám. Ty jsou mnohem urputnější v pronásledování ptáků, až do úplného vysílení. Co se týká bobků, tak jsem žádné nenašel v tuhém skupenství, pouze v podobě větších smrdutých zrcátek. Vadí mi to při sázení, když do toho sahám rukama. Občas se nějaká chytí do sklopce, dostane vodní sprchu a většinou se naší zahrádce vyhne. Tak jako já mám miláčky ptáky, tak mají zase jiní miláčky kočky a psy. vychovávám okolní páníčky ne jejich miláčky. Za nesebrané bobky od psů nadávám páníčkům.

8.12.2021 19:33

agapornisové by se měli k mladým vrátit, nezamezil jste jim nějak přístup k mladým?

4.12.2021 11:34

možná jsem to napsal trochu nesrozumitelně. V mládí jsme krmili venkovní ptáky slunečnicí, mákem. Sýkory nám chodily na smetanu a na máslo za oknem. Také se jim dával hovězí lůj, který se dnes v masně nedostane. Právě ten nahrazuji tím špekem. Pro ptáky ve voliéře i venku. Pochutnají si na něm sýkory, brhlíci i strakapoudi. Podobně se od divokých ptáků učím jaké bobule dát mým ptákům do voliéry.

3.12.2021 21:25

proti myším mám krmné misky na stojánku z tyček a kromě olejnatých semen dávám i kousek špeku. Naučí se to brát bez problému. Naučily mě to sýkorky před lety. Když zobaly máslo nebo smetanu na mléku. Za krále klacka se prodávalo mléko ve skle se zavíčkované slabým víčkem z alobalu.

21.11.2021 14:32

dnes jsem byl také na burze. Potěšilo mě, že dnes měla většina lidí "náhubky". Na druhou stranu mě trochu zamrzelo, že aspoň v době konání burzy nevyměnili pořadatelé ptákům v jejich kulaté voliéře vodu. Možná by stačilo umístit misku s vodou mezi starými bidly a ne přímo pod bidlem. Mimochodem ta bidla by možná také chtěla občas vyměnit za nová.

11.11.2021 09:12

já bych si s tím hlavu nelámal, když bere jiné druhy prosa. Šetří vaši peněženku při dnešní ceně 145kč za kilo. Namíchal bych všechny druhy prosa plus lesknici a určitě jí bude šmakovat i bez senegalu. Moji ptáci např pohrdají čirokem, který je vymlácený a berou ho jen v klasech.

30.10.2021 18:25

samotní samci papoušků potichu nebudou, myslím si, že jak na ně přijde doba toku budou vyvolávat celý den samičky. Pokud by byli v páru tak si zakřičí zrána a navečer a budete mít klid. Každý pták, který není nějak hendikepovaný, se dá prodat. Není to pokaždé napoprve, ale i tak to jde.

29.10.2021 13:36

v porovnání velikosti ok na voliéře a dravce, je to krahujec. Jestřáb je přece jen o dost větší.

5.10.2021 21:13

Spousta ptáků jde z voliéry do klece jako mazel. Po čase si zvykne a ochočí se. Pak ji zase budete třeba pouštět po bytě na prolet a nebude "ve vězení" jak tu někdo psal. Nepouštěl bych jí hlasy korel, aby si naopak odvykla křičet a časem se naučí pískat nějaké melodie nebo pár slov. Spíš na ni mluvte, aby si na vás rychleji přivykla.

4.10.2021 09:47

do tak velké voliéry bych dal místo "několika" rozel jiné druhy např, nádherné, královské, červenokřídlé nebo horské. Snesou se a vypadají nádherně. Rozely jsou také hezké a barevné, ale některé jsou trapičky a vrazi jiných ptáků.

2.10.2021 17:28

před lety jsem měl něco obdobného s rozelou žlutohlavou. Ve voliéře se chvilku divila, ale pak se jí tam zalíbilo a s novým partnerem měli několik let krásné odchovy.

30.9.2021 12:08

dávám výhradně větve bezu a papoušci je oberou až jsou bílé jako kost. Borovicové nebo smrkové, modřínové mají za odměnu, protože mám do lesa daleko. To co je jedovaté pro lidi nemusí být jedovaté pro ptáky. Ptáci nejsou blbí, to co není pro ně toho si nevšímají. Oberou např plody tisu, ale nikdy jsem neviděl, žrát jejich větvičky. Stejně tak s větvemi akátu. Dávám jim celé kvetoucí větve. Oberou květy a nikdy nekoušou do větví. Nedělal bych paniku, nejlepší je vyzkoušet a pozorovat co se děje v přírodě. Na netu píše "rozumy" každý kdo má dírku mezi půlkami a občas jsou to pořádné nesmysly. Jako s tím teflonem. Vařím na teflonové pánvi celá léta a žádný pták na metr od sporáku s tím nikdy problém neměl.

18.9.2021 09:12

Já bych si moc velké starosti s tučností slunečnice nebo konopí nedělal. Ptáci na rozdíl od lidí a to včetně mne, nejsou nenažraní. Mám ve voliéře jednu misku se směsí pro velké papoušky, v druhé misce je směs pro divočinu a ve třetí jsou prosa. Na voliéře teď visí úbory dozrávající slunečnice. Ptáci si vezmou střídavě na co mají chuť a není to jen slunečnice. Je legrace, že malé amadiny bojují se semeny slunečnice a červenokřídlí "mlsají" na drobných semenech a na dozrávající čekance. Ta chutná všem bez rozdílu.

15.9.2021 14:42

vymění někdo kohoutka křepelky čínské? Pro změnu krve, mám příbuzné. Je napůl bílý a napůl přírodní. 605302717

13.9.2021 10:02

myslím, že napsaný komentář k některým dotazům vyzní ironicky, ale ne urážlivě. Když si někdo koupí nějakou technickou věc např mobil nebo něco jiného, tak si čte návod až pochopí jeho obsluhu, při pořízení živého tvora např papouška si nezjistí nic a to je podle mne chyba. Když si kupuji od někoho ptáka, tak není žádná ostuda se vyptat čím byl krmený a jaké má ten určitý druh nároky na prostor nebo na velikost budky, případně co je vhodné dát jako materiál ke stavbě hnízda. Když se někdo nezajímá čím se živí divocí ptáci a to nabídnout svým chovancům, tak by se měl holt zeptat jiných. Každý nemá možnost trávit dětství v přírodě a "odkoukávat" ptáky a zvěř v okolí. Už také patřím ke generaci, která se musela obejít bez informací z knížek nebo dokonce internetu. Když vyšel první časopis o ptácích ve stylu rodokapsu, tak jsem byl jako fagan u vytržení. Každou novou knížku jsem si kupoval, abych se poučil. Na burzách a výstavách jsem se vyptal na všechno co mě zajímalo a neměl jsem pocit, že by se mi někdo vysmíval.

6.9.2021 14:02

netýrejte ho, možná nemá přirostlý k ruce IPhone a nemohl si to "vygooglit"