corvuscorax

Moje příspěvky

4.9.2021 14:02

Měl jsem samce a to byl přímo vrah. Občas se dostali někteří ptáci do jejich voliéry a přišel jsem tak o zebry, snovače, hýla. Je možné, že existují výjimky, ale napsal jsem svou zkušenost.

3.9.2021 17:10

možná by nebylo od věci dát i pár větví okolo budky.

3.9.2021 17:09

zkuste pod podestýlku u mláďat dát pár listů ořechu vlašského, také to pomáhá

2.9.2021 15:21

jestli to není tím, že se normálně nevylíhl jako ostatní ptáci a měl těžký porod, když se "narodil"

2.9.2021 10:51

klidně si je tam dejte, ale rozely zebry uklidí že z nich nenajdete ani pírko. uvědomte si, že pírka ze zeber jsou malá ve srovnání s peřím od králováků nebo rozel. Ty se jim na výstelku nebudou hodit. Rozely jsou mrchy (pestré), ty u sebe ve voliéře droboť nesnesou. Králováci si malých ptáků nějaký čas nevšímají a po čase z nich najdete krvavou kuličku na zemi. Tak jsem to měl aspoň u mých ptáků. Možná má někdo jiné zkušenosti. Naopak červenokřídlí si nechají uzobnout kousek namočeného piškotu ze zobáku od malé amadiny a vůbec si jí nevšímají.

31.8.2021 19:49

několik roků jsem měl neofémy a v budce o průměru 17cm a výšce 25 měli některý rok i šest mladých bez problému nějakého umačkání.

29.8.2021 11:12

chovám křepelky už řadu let. Kdysi jsem měl slepičku odchovanou v líhni. Přestože měla možnost chodit mezi voliérami malými tunýlky (jedna 6x1m, druhá5x1m třetí 4x1m, jenom snášela a nesedla. Na podzim po sezoně jsem nasbíral asi 80 vajíček ukrytých na různých místech. Křepelky se většinou se tak ochočí, že zahnízdí vedle dvířek do voliéry a vůbec jim nevadí denní otevírání dvířek. Letos si bohužel našla místo hned u pletiva voliéry a 2x jí déšť zničil snůšku. V prvním hnízdě bylo 8, ve druhém 7 vajíček. Teď sedí na třetím, které si postavila uprostřed voliéry v trávě a má tam 12 vajíček.

26.8.2021 16:22

rozely nepotřebují na zimu žádné zateplení. Bez problémů snáší naši zimu. Stalo se mi, že jsem několik roků měl červenokřídlé venku a jedné samici omrzly prsty tak, že o ně přišla. Nepomohou ani vyhřívané trubky. Stačí, když se v noci něčeho polekají a spí na pletivu. Kočka, kuna nebo sovy v noci udělají paseku. Ani pes nepomůže jak tady často někteří radí. Kuny i kočky jsou na střeše voliéry a ze psa mají srandu.

22.8.2021 09:45

se mnou se rozelák také sprchoval a pod studenou vodou bych nevydržel. Určitě se nesprchujete ve vřelé vodě. Pozor až bude dospělý, ale nešel po oku jako se to stalo mně. Musel jít z domu.

20.8.2021 16:41

rozdávali je na burzách v Přerově a v Kroměříži.

Diskusní téma - DNA
16.8.2021 19:48

měl jsem také problém se sousedem. Házel mi do schránky anonymy s podpisem " spoluobčané". Pokud prý neomezím chov ptáků, že zvažuje právní kroky. Vydržel jsem nátlak a je klid. Pokud váš soused bude prudit, tak mu navrhněte, aby si zavolal měření hluku z hygieny. Vsadím se s vámi, že nikdo nepřijde měřit hluk ráno v 5 hodin a přes den jsou ptáci většinou v klidu.

16.8.2021 19:40

odebíral jsem dříve krev z prstu u vylétlých mláďat. V nožce jako by byli bez krve. Kdysi jsem vzal mladé k veterinářce a řevu v ordinaci jako když je vraždí. Když jim odeberu nedorostlé pírko z ocasu, je to rychlé a za chvilku se v budce zase uklidní. Krve je dost velké množství. Dorůstá pokaždé bez problémů.

Diskusní téma - DNA
9.8.2021 09:39

Já mám červenokřídlé s drobotinou a nikdy se nic nepřihodilo. Na miskách se vedle sebe krmí červenokřídlý spolu s amadami tříbarvými nebo forbeskami a je klid. Načnou klas kukuřice a prcci se tam jdou přiživit, stejně jako na dozrávající slunečnici, kterou jim zavěšuji na pletivo voliíry. Královští nebo rozely pestré zlikvidovali všechno co se jim mihlo ve voliéře, ale červenokřídlí už za roky měli vedle sebe neofémy, zebry, hýly mexické a všechno tolerovali.

6.8.2021 16:23

to je občas problém při dospívání papoušků, také jsem ti s tím prošel a rozelák šel z domu. Málem mě před lety připravil o oko.

3.8.2021 15:18

asi hlavním důvodem proč kakapo nelétá nebude jeho váha jinak by se do vzduchu nikdy nedostali orli, kondoři a jiní "malí" ptáci.

3.8.2021 15:14

Kde jste to slyšel, že je ořech jedovatý? Používají se naopak k léčení listy, zelené nezralé plody. Vyrábí se z nich ořechovka a na podzim až dozrají a spadnou si jich pár nasbírejte na nervy. Určitě to potřebujete. Do voliéry bych ho nesázel z jednoho prostého důvodu. Rychle roste a mohl by vám za pár let nadzvednout voliéru. Jinak větve do voliéry jsou dobré i s listy. Sice jsou dost hladké, ale ptákům to nevadí. Já sám používám do budek papoušků nastříhané slabé větvičky a kousky kůry. Odpuzuje to různé čmelíky a samice mají při sezení klid.

1.8.2021 10:05

nenechte se otrávit, pokud si neděláte srandu a myslíte tuto otázku vážně, potom je to bez problémů. Vozí se ptáci z větších dálek než půlhoďky tramvají. Na burzy trvá cesta daleko déle a ptáci jsou v pohodě. Když si vezmete, že ptáci jedou na burzu do Zwolle 12 hodin a po burze zase zpět a přežijí to.

30.7.2021 10:10

zkuste si zkrášlit okolí voliéry libovolnými keři nebo kytkami a dávejte do voliéry často větve na okus a uvidíte, že budete mít větší radost z chovu, než se dívat na ohryzané stromky a keře ve voliéře. Za chvilku se budete ptát jestli to nebo ono není pro ptáky jedovaté a budete akorát za v..a Jo a dát do voliéry opuncie by napadlo tak akorát ........, který by se chtěl zbavit ptáků s pomalým umíráním.

29.7.2021 09:58

bohužel je to asi tím, že si někteří pořizují mazlíčka jako hračku a ne jako živého tvora. Místo, aby mu udělali prostředí, které mu vyhovuje, tak kupují různé blbosti a plní s tím klece, aby si mazlíček hrál a neotravoval. Jako když se děcku místo pohádky pustí televize nebo koupí drahý mobil na hry. Místo toho, aby se papoušek postupně naučil létat volně tak se mu koupí kšíry jako psovi a je to vyřešeno. Přitom se to dá naučit, i s drahými papoušky jak všichni víme. Už tady bylo dost příkladů nebo v televizi.

27.7.2021 10:32

jako ho ochutnají tak ho spořádají. neměl by vadit, je braný jako léčivka.( netřesk)