
corvuscorax
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 27. 8. 2022 13:41:00
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Já také kupuji přírodní sépiové kosti, ale k tomu dávám papouškům i ostatní drobotině co mám i vaječné skořápky z uvařených vajec, ze kterých připravuji vaječnou míchanici. Mají větší úspěch než sepiovka. A žádné drcení na malé kousky. Je sranda pozorovat jak malé amady si uždibují po kouscích z půlky skořápky.
Pokud budou mít zebry dostatek hnízdního materiálu, tak kanárům nic krást nebudou. Výběr zrnin je na ptácích. Mám ve voliéře červenokřídlé, s amadami tříbarvými. Tři misky na zrní. Jedna je se směsí pro velké papoušky, jedna se zrním pro drobné ptactvo a třetí se směsí pros. Berou si na co mají zrovna chuť. Když jsem měl zebry tak se klidně živily slunečnicí a nakousnutou mléčnou kukuřicí, které jsem dával papouchům a vůbec si nestěžovaly. Naopak, mladé zebry prosperovaly jako o závod.
k čemu chovat vrány? Možná ty velké černobílé z Afriky. V Brně létá spousta šedivek a vran černých a spolu se sojkami zničí každé hnízdo zpěvných ptáků. Naproti u sousedů hnízdí blízko jejich balkonu už druhým rokem. Včera obíraly třešněna vedlejší zahradě. Tak jsem jim říkal, jestli ví jak drahou mají svačinu. Na tržiti se prodávají třešně od 250 do 400kč
zkuste normální kroužek přepilovat mezi číslicemi kde je volný prostor pilníkem na nehty. Rozevřít a pak zase uzavřít. Dělal jsem to tak u svých papoušků, když jsem třeba kvůli nemoci nestačil okroužkovat mladé a nikomu to nevadilo. Při prodeji jsem na to upozornil a stalo se mi jen jednou, že jeden mladý chovatel mi ptáka odmítl s tím, že ho chce do "chovu".
Jel jsem si do Vyškova jen pro kroužky a koupil jsem je. Také mě překvapilo, že ptáci byli v přenoskách u výkupáků. Asi dali dobrou cenu, když tam měl i papoušky královské. Já sám jsem nikdy do výkupu nic nedal a raději si počkal až se najde kupec, abych měl pocit, že jdou ptáci do slušných podmínek. Je pravda, že burza byla slabší, ale to bylo snad poprvé. Slatina bývala spíš jen o pokeci a "komouši" s tím neměli nic společného.
také jsem byl zastáncem chovu venku přes celou zimu, než mi je vyplašila kuna a omrzly samici prsty. Dokonce i s pahýlky odchovala 2x mladé, posléze uhynula. Bylo mi jí líto i tak trochu jsem byl rád, že to vzdala. Připadalo mi, že se pořád na mne dívá vyčítavě, co jsem jí udělal. Teď, když jsou větší mrazy tak je raději dávám na půdu. Také tam mrzne, ale nikdo jim neskáče po voliérce.
já bych se vykašlal na nějaký útulek a nechal si ji. Nechte si ji na balkoně, tam vám binec tolik vadit nebude jako v bytě a jednou se sama rozhodne jestli zůstane s vámi nebo jestli odletí za svými. Měl jsem před spoustou let ochočenou šedivku, tenkrát ještě útulky nebyly a nikomu nevadila vrána "na ochočení". Byl to mazel, který nikdy neklovl nebo nějak ublížil. Okolo očí jemně zobákem probírala kůži a lehce tahala za ucho. Poletovala po okolí a na zavolání přiletěla pro nějaký mls. Kde není žalobce není soudce a nikdo vám nemůže zazlívat, že jste ji zachránila před parchanty a psy.
Mám podobné potěšení v podobě kočičích nočních i denních návštěv. Sousedka má jednoho fešáka doma a táhnou se za ním kočičáci z celého okolí. Občas se nějaký chytí do sklopce, dostane pořádnou sprchu a pak se pár dnů neukáže. Nejde o to, že se do voliéry nedostane, ale ptáci se ve tmě umlátí o pletivo. Za ta léta co mám ptáky, jsem o dost ptáků přišel a to i díky arogantnímu sousedovi, který si chodí zalévat zahradu o půlnoci. Jeho názor: " JÁ SI MOHU ZAHRADU ZALÉVAT KDY CHCI." mluví za vše. Některé kočky projdou okolo voliéry a jen se kouknou a jdou pryč, ty zdivočelé co žijí venku jsou holt lovci. Akorát jim nedochází, že se nenažerou a mrtvý pták zůstane za pletivem voliéry. Mám okolo voliéry různé nádoby s vodou a na střeše voliéry větvičky růží s trny. Na druhou stranu, kočky brání vpádu kun a ty jsou daleko nebezpečnější.