Informace o uživateli:
Uživatel nezadal informace.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 3. 12. 2018 15:09:47
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Já mám doma jersey a taky teď polevila. Nechávali jsme u ní tele do 2 měsíců, nedojila jsem a pak jsme ji odstavili, pár dní jen na noc a pak úplně s tím, že na sebe holky viděly. Malá byla zavřená a velká na pastvě s přístupem až k ohrádce, kde byla malá.Dojila po těch 2 měsících asi 14 l ( je na druhém teleti). Po cca měsíci jsme malou odvezli a kravka zůstala sama. Spadl jí nádoj na asi 8l/den. Teď ji budeme stěhovat do stáje, protože už dopásla co mohla a nechci ji něchat venku na blátě. Tak by mě zajímalo..má asi 4 kg ječmen s pšenkou půl napůl. Když bude mít opět společnost( uvidí i na tu svojí malou), může se jí dojivost zase zvednout? Případně, co přidat na krmení? Kvalita mléka je super, smetany spousty, jen mi ty litříky chybějí...:) Díky moc..
Jinak my když byli malí caparti, tak to samozřejmě nikoho taky nenapadlo, jakýsi papír a kdoví co ještě..spadlas? No, tak tvoje chyba..je ti něco?Než se vdáš...atd atd..a nikdo to neřešil. A úrazů bylo mraky a kolikrát i nehezkých.
Mám svoje sporťáky na které nikoho nepustím, ale protože mi kolem dvora obhlížejí děti a chtějí jezdit, pořídila jsem ještě haflingu a shetlanda, aby teda pro ně člověk něco udělal..a teď si říkám, abych nakonec ještě nelitovala. Prakticky všichni, co mi chodí jsou lufťáci..většinou Praha..
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Já jsem řešila s pojišťovákem, když jsem měla ustájení, jestli se lze pojistit vůči škodě způsobené na jeho koni, zvláště pak když si jí kupříkladu na vyjížďce způsobí sám, nebo třeba na jízdárně a napadlo by ho, že to je moje vina, že třeba mám špatně zajištěnou jízdárnu, nebo jak to napsat. Taky nic jednoduchýho na vyřešení. Stále je to totéž - je to o lidech.
A co vám na to pojišťovák řekl?To by mě docela zajímalo. Mám pocit, že je to tedy spíše otázka pro právníka.
22verunka
napsal(a):
Souhlasim sisi kouka tak nejak jinak. Hlavu ma krasnou ale i stavbou tela se mi libi. Shanim mamce konika a neco takoveho by se mi moc libilo. Ikdyz nejdulezitejsi je pro nas ted povaha. Mamka se na stara kolena rozhodla zacit. Velkych koni co maji vic jak 160 se ne primo boji protoze se obcas stara ale chtela by neco mensiho. Idealni 140 - 150. Mame taky krizence fjorda ale to je spis konik pro pokrocilejsi. Musim teda ale rict ze po tom fjordovi je strasne pracovitej. Takovej nezmar. Ne vzdy se mu chce ale kdyz se mu prace necim okoreni tak maka jako sroub.
Pořiďte haflinga..nějakého osvědčeného..to by pro maminku bylo asi ideál..
L.A.S.
napsal(a):
Artist-L - má skokovou výkonnost (vlastní i potomstva), letos stojí v Pernarci u Hanákových (Plzeň sever)
http://www.aschk.cz/pk/kun/191806.
O Artistovi jsem se doslechla od holek co pracovaly u Mullera, že je chabruz n nohy, takže raději ne..
Ahoj, zajímal by mne názor...máte někdo zkušenosti s vykastrováním hřebce v cca 3,5 letech - má-li to takový vliv na, dorůstání"? Pokud je určité tělesné konstituce, což je spíš lehčí typ, nepředpokládám, že by toto se nějak markantně změnilo v případě ponechání hřebcem o třeba půl roku déle.. nejde mi o povahu, hřebčení, nic takového. Pouho pouze o nárůst.
Díky.
Oťásek
napsal(a):
Gitule děkuji za Váš čas, odpovědi na mé dotazy jsem sice nenašla:) Až na těch 20 let utrpení... na to jsem se vlastně oklikou ptala, takže děkuji, nekamenuji, budu s tou informací dál pracovat.
No ale na to, že se událost stala skoro před půl rokem je dost divné, že je kobyla tak vychrtlá...není v tom spíš ještě něco? Navíc pokud se to za celou tu dobu nezlepšilo.. Znala jste tu kobylu i předtím?
Oťásek
napsal(a):
O víkendu jsme se byly podívat na jednu kobylu, kterou chce majitel prodat. Kobyla krásná super... ale mě zaujal víc kůň vedle v boxe. Kobyla vypadala špatně / jako opravdu hodně starý a nemocný kůň/, úplně opadlá ze svalů, ale stála u hromady sena a tlačila ho do sebe. Je několik měsíců po schvácení - dostala se do krmírny k ovsu. Je jenom na seně a to jí očividně neudrží v "nehubeném stavu".
Kopyta jí pravidelně jezdí upravovat kovář, který je tu vyhlášený na problémová kopyta včetně schvácených. Byla po korektuře, tak je měla dost odstrojená.
Na noc stojí vysoko nastlaná v boxe, celý den tráví na výběhu. Prý velmi často leží, ulevuje nohám, které jí viditelně bolí.
Jestli se dělalo RTG nevím ale asi ano - na základě toho jí kovář pravděpodobně upravuje.
-
Upozorňuji, že nestojím vůbec o kritiku majitele, ani nic podobného. A poprosím i ty, kteří o schvácení nic nevědí a nesetkali se s ním, aby mi nepsali svoje domněnky. Jde mi opravdu hlavně o FAKTA A OSOBNÍ ZKUŠENOSTI.
-
Chtěla bych se zeptat těch, co se s takto masivním schvácení setkali, jak krmili, jaké krmné doplňky, aby kůň trochu nabral a měl sílu se z toho lépe vylízat.
Od té návštěvy mám takový stále víc sílící pocit, že bych kobyle chtěla pomoci, jen nevím, jestli je to v mých silách...
Měl by někdo chuť a čas se podělit o své zkušenosti?
Každopádně vysoko nastlaný box ok, ale ideální je silnější vrstva písku..celodenně. Kopyta jsou lépe, promasírovávána", koně to tolik nebolí a spíš se trochu pohybuje. Ve výběhu je tvrdo, což pro schváceného koně není to nejlepší. Musí ji tam někudy dovést, předpokládám, že asi úplně po měkkém to také nebude.
Co se týká krmení, jaká byla kobyla před nehodou? Záživná, nebo hůře krmitelná? Pokud je na kvalitním seně a s přibíráním neměla problém, tak by jí to mělo stačit. Nehledě na to, že takhle brzy není úplně ideální ji něčim ládovat. Jak je to dlouho?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Lenacio, to je fakt - na to jsem taky pedant, na pevné boty ke koním. I min. rok, co jsme tu pořádali koňský tábor, tak ať bylo sebetepleji, nenechala bych děti bez bot jít ke koním. Takže se holt přezouvali ze sandálů do "pevných špiček".
Enducha: to je mi nějaké divné s těmi 3 roky věku dítěte. Dřív se dával velký pozor, aby se ke koním dostávali až děti dorostlé, aby bylo o práci míň než hlídat rozšlápnuté prcky. Tedy u nás na oddílu (a co vím, tak v ostatních co znám taky tak) to bylo nastavené, že dřív než ve 12 letech nikoho nevzali. Vlastně se to bralo hlavně podle toho, zda už člověk uvezl kolečko a byl schopný pracovat bez větších úlev... ale samozřejmě možno, že "jiný kraj, jiný mrav".
No co já si teda pamatuju, tak se to zas tolik neřešilo. Dětí bylo hejno..do doby, než se jzd uplně rozpadlo..až pak, tak kolem mých 9-10let. To jsme lítali jak čamrdové..báli jsme se si sednout, abychom nedostali hubováno.
Jo, oddíl..my jako malí caparti (začali jsme se kolem koní motat ve 3 letech) jsme se předháněli, kdo kterého koně může odvést do výběhu, samozřejmě ti nejmenší chtěli vodit ty největší koně, protože to jisto jistě zvládnou...:D
Koně teda povětšinou byli v boxech, ale na štontu stáli poníci -kopající bestie, byl docela heroický výkon se dostat k hlavě, ale v boxe by člověk neměl šanci vůbec..
Jízdárna, no, spíš vydupaný obdélník s vyšší trávou uprostřed, byla ve svahu, což jsme milovali hlavně v pracovním klusu při pohybu z kopečka.
Neexistovalo špatné počasí - jezdilo se za deště, mrazu, sněhu, horka..prostě nám to bylo i částečně fuk. Teď nevidim omladinu když kápne venku..no, ono vlastně pomalu ani když je hezky.
Koně patřili místnímu JZD, poté se něco prodalo, něco koupil zemědělec a provozoval oddíl dál. Jezdců moc nebylo, tak na koně akorát a zkoušelo se, kdo jakého koně ujezdí. Takže o pády a úniky na koni na vyjížďce nebyla nouze..ale jezdilo se na čundry, chodilo se plavit..ať to byl kůň sporťák, nebo provozák.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Nekdo si mozna vzpmene, na podzim tady psal pan jak mu suffolk jehnice bleje zeleny kolace... elita od znameho chovatele. nebo jak er berani po prichodu na normalni pastvu chradnou nebo ani neumej past. kam jsme se to dostali? je jasny ze masny plemeno miso ukazat rustovou chopnost. ale potrebuje pidi chovatel takovyho plemenika? draze vykrmenyho a poradne oznamkovanygo? nepottebuje. a s lecenim vseho moznyho stejne tak. a pak pisou na strankach jak je jehneci zdravy a dietni a vhodny detem a nemocnejm. pritom se to pro jistotu zisku pere lekama uz v deloze prez placentu. dekuju pekne nechci. az budu shanet novyho skokanka tak se budu ptat cim vsim byl lecenej a sahnu jen po maximalne odcervovanaym, zadny endotercosi, footvax, vodicky na klistata apod.
masnej dobytek jsme chovali v podstste od revoluce a jediny problemy byly porody u prvnkcel. u krizeek s cestrem ani to. krmeno s rozumem, tata byl zootechnik. ani ted ta nase straka nema celej de pristup k senu. a na pastve nemaj nic krom lizu na jare aby je nebrnely drzk. taky ma vliv skladbs pastvy. za me je krava at masna nebo kombi min narocna nez ovce.
Mě taky vytáčí, že není možné si pořádně sehnat plemeníka, který vyrost přirozeně, nevidím růstové schopnosti jaké opravdu má...soused má suffolky v KU a berany cpe siláží a šrotem pro dojné krávy, tak to pak vypadá samozřejmě jinak!
Pokud před pastvou dávám jehňatům příkrm, aby se dobře rozjeli, neberu to jako něco zlého. Pořád lepší trochu jádra na začátku a pak klasika pastva, než je mít zavřený na pidi place a ládovat je horem dolem.
U masného skotu se pohybuji již dlouho a také pracuji jako zootechnik u dobytka. Masňáci jsou mrchy háklivý..na nohy, na krmení, na porody. Samozřejmě závisí to na kvalitě, ustájení a bla bla..spoustě faktorech. Nedá se říci, že by kráva byla méně náročnější než ovce. Zkuste si chovat čisté a budete koukat, co je to za havěť..je to kus od kusu a plemeno od plemena. S masnými telaty je taky více crcání..už jen proto, že zůstávají pod krávou, problémy s pupky atd..holt, pořád je to jen zvíře..
RETRO
napsal(a):
Oboji... ale prvopocatkem byla pritomnost...uz jsem to sem kolikrat vkladala psal o tom stary baca jak funguje princip tohodle ockovani... a pokud je tak, to bez nej pak "nejde" a uz jsem popisovala pripad me spriznene chovateky... ktera prvni rok neodchovala nic... mela jehnice z ockovanych matek... dalsi roky byly uz bez vaznejsich pripadu bez ockovani takze pak je otazka jestli je ta pritomnost nutna...
Je..očkované matky mám také...