
estip
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 17. 9. 2018 18:39:04
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
balisek
napsal(a):
CAC (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU CHAMPIONAT) - čekatelství národního šampionátu krásy, za 3x CAC se pes stává šampionem příslušné země. Titul získává pes a fena oceňená známkou "Výborný 1" v dospělých třídách. Uděluje se na národních a mezinárodních výstavách, dále na klubovkách a speciálkách.
CACIB (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU CHAMPIONAT INTERNATIONAL DE BEAUTÉ) čekatelství mezinárodního šampionátu krásy, za 3x CACIB se pes stává mezinárodním šampionem. Titul získává pes a fena oceňená známkou "Výborný 1" v dospělých třídách. Uděluje se jen na mezinárodních výstavách.
CACIT (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU CHAMPIONAT INTERNATIONAL DE TRAVEL) - čekatelství mezinárodního šampionátu práce, za 3x CACIT se pes stává mezinárodním šampionem práce. Ocenění může získat pes a fena se známkou V1 ve třídě pracovní.
BOB (BEST OF BREED) - nejlepší pes svého plemene, soutěží o něj všichni CAC-ové / CACIB-ové z plemene.
BIG (BEST IN GROUP) - nejlepší pes ve skupině FCI. Soutěží o něj jedinci s titulem BOB.
BOD (BEST OF DAY) - nejlepší pes dne (u vícedenních výstav). Soutěží všichni BIG z příslušného dne.
BIS (BEST IN SHOW) - nejlepší pes výstavy (absolutní vítěz). O titul soutěží všichni BIG (tj.10 psů různých plemen).
BONB (BEST OF NATIONAL BREEDS) - vítěz velké národní ceny (národních plemen - v případě ČR to je český teriér, český fousek, český strakatý pes, český horský pes, chodský pes, pražský krysařík, československý vlčák).
CAJC (CERTIFICAT D´ APTITUDE AU JUNIOR CHAMPIONAT) - čekatelství juniorského národního šampionátu krásy, za 3x CAJC se pes stává junior šampionem příslušné země
Dále je vše stejné jako u "dospělých" titulů, akorát s přídomkem JUNIOR. Podobný princip funguje u veteránů.
Pak jsou ještě tituly udělované na nižších výstavách - Oblastní vítěz nebo Krajský vítěz; nebo na speciálních a klubových výstavách - Vítěz speciální výstavy nebo Klubový vítěz.
Na šampiona je potřeba získat 4x CAC a na intera 4x CACIB.
Momentálně výletujeme po okolí :-D Vánoční výšlap kolem Svratky, Novoroční sraz se známými na Janohradě, únorový přechod Palavy s kamarády a tento týden Kolonáda ve Valticích
Velikonoční výšlap na Pustevny - 27.3.2016
více info na http://www.gasadela.com/aktuality/.
Srazy fungují, teď byly Pustevny na Silvestra, další jsou na velikonoce, pořádá je CHS Gasadela. Další pořádá CHS Amber Bohemia- Blaník a Mokrsko. Další srazy bývají na jižní Moravě, většinou v Lednicko-valtickém areálu. V dubnu je výstup berňáků na Velkou Javořinu. Další srazy pořádádají BSP v nouzi. Většinou tyto akce najdete přes FB.
kiko
napsal(a):
Poloma sleduje a zveřejňuje, to bezpochyby.Bohužel, ač si dlozholeté práce paní chovatelky váźím, myslím, že tam zasáhly do chovu fenky, které dost z dnešních linií dost negstivně ovlivnily.Ale samozŕejmě není to tak jen u Gemery a to, že se na odchovech po těchto fenkách dále chovalo, to bohužel chovatel neovlivní.
Právě proto, že poloma chová dlouhou dobu a zveřejňuje informace, tak je vidět, jak zasáhla do chovu. O které jiné chovce se to dá říct? Až tady takových jako GP budou desítky, tak to potom už bude něco vypovídat a bude s čím porovnávat.
lesnížínka
napsal(a):
Opravdu nemám nic proti Polomě, vůbec je neznám. Bohužel fenka Codeli, matka mého psa byla z Polomi(i jejich druhá fena) a obě umřely v 7 na rakovinu. My, co máme jejich štěnda, jsme se snažili najít nějaké info(ano, od nich se člověk moc nedozví) a zjistili jsme, že vrhy dopadly stejně, bohužel. Nechci, aby to vyznělo jako útok na kteroukoliv z nich, jak už jsem psala jinde, schválně to nikdo neudělá a bohužel, rakovina se projeví, když už má fenka za sebou většinu vrhů...Zapomněla jsem napsat - hlášení nemocí a úmrtí psů s označením choroby chovných psů, by mělo být na klub povinné.
A vy víte, kdo ze sourozenců ještě žije anebo na jakou nemoc odešli ? Vrh B Codeli Girl podle klubových stránek měl sedm štěňat a nežije jen jedno (BEE), takže oficiálně žije i váš. Taky je otázka příčiny úmrtí - kolik je jich stoprocentních...
Gemerská poloma je jednou z mála chovatelských stanic, která pečlivě sleduje své odchovy a tyto informace na svých webovkách zveřejňuje. Mnoho lidí potom nabývá zkreslený dojem, že je jejich chov prolezlý nemocemi. Naopak třeba CHS Codeli Girl, která je tady v této diskuzi zmíněná - když se podíváte na její webovky, tak se ani nedozvíte, jaké psy mají, jestli ještě žijí nebo ne. O odchovech a jejich osudu ani řádka. Znamená to snad, že jsou jejich v pořádku, zdraví a živí ? Z takové chovky bych si já osobně psa nepořídila ani omylem i kdyby byl vymalovaný jak kraslice a tlapy měl jak medvěd. Kolik majitelů hlásí na klub, na co jejich pes a v jakém věku zemřel? Nemají to v pořádku ani funkcionáři klubu, co by potom chtěli po řadových členech anebo nečlenech? Z čeho potom kdo usuzuje jakého věku se plemeno dožívá ?
Co je laciné nebo zadarmo, toho si lidi většinou neváží .. A odpovědnost chovatelů s PP - ve svém okolí znám řadu chovatelských stanic(BSP i ostatní), kteří se o své odchovy postaraly a buď pejsek se vrátil domů a anebo mu našli nové majitele. My máme krycího psa BSP a o většině jeho štěňat mám přehled a kdyby se některé objevilo někde v útulku a chovatel se nebyl chopný postarat tak si nedovedu představit, že bych tam "naše mimino" nechala - i já jsem přece zodpovědná za jeho život, který díky mému rozhodnutí vznikl.
Když to tady čtu, je mi z toho smutno . Máme doma dva BSP, je to úžasné plemeno. Když jsme si před pěti lety pořizovali prvního, tak se v útulcích vůbec neobjevovali. Jenže s jejich oblíbeností došlo k tomu, že je jich všude plno a lidé se jich zbavují-stačí se podívat na stránky "Bernský salašnický pes v nouzi" . A jsou to z 99 % psi bez PP, když se objevil pes s PP, tak si pro něho přijel chovatel. Nemnožte další - v této době najít dobrý domov pro štěně velkého plemene je umění.
dines
napsal(a):
Laickým pohledem bych řekla, že to co Vám ze štěněte vyroste by se mohlo podobat BSP relativně hodně - asi Vám z toho nevyroste čivava ani dogy, ikdyž kdo ví
A ještě bych měla otázečku k reakci - existuje u berňáků nějaká databáze, nebo něco? Ohledně těch nemocí, dlouhověkosti a pod? Nebo musím googlit psa po psovi?
dobré stránky s odkazy jsou tady: http://www.zoznambsp.ic.cz/
alda
napsal(a):
Po oblevě jsme nuceni postavit našemu berňákovi kotec ve kterém bude jen po dobu naší nepřítomnosti.Pejsek měl neomezený pohyb po zahradě,ale poslední týden se naučil z ní utíkat . I když přijímáme opatření a zabezpečujeme jednotlivá místa,tak vždy si najde místečko,kudy zdrhne.Zatím jsme ho vždy našli.Máme o něj strach a v domečku ho nemůžeme zavírat. Oba chodíme do práce a děti do školy a na pejska nemůžeme dohlížet celodenně.
Tímto Vás prosím o fotečky Vašich kotců pro inspiraci a hlavně rady ohledně stavby,vybavení,použitých materiálů atd..Kotec si budeme vyrábět sami.Na nějaké kotce jsme se už dívali na netu. Děkuji.
Tento jsme nechali postavit loni na podzim http://tutorka.rajce.idnes.cz/Kotec/#album