Frito

Moje příspěvky

19.5.2020 16:30

1. Šok utrpí každá želva i kdyby tepelné a světelné podmínky byly stejné. Želvy moc dobře nenesou změnu prostředí takže v tomto ohledu to pro ni bude cesta do lepšího takže za mě hurá do toho.

2. Želva nemá moc ráda když ji majitel chová pořád stejně. Ona si taky ráda vezme volno a celý den prospí. Takže zase něco co k životu želvy patří a je to určitě vhodné.

3. Jak ji jednou přesunete nechte ji tam, bude to lepší jak pro Vás tak pro želvu, ale obě varianty jsou možné. Já osobně bych želvu nepřesouval - tedy zelenavou.

27.4.2020 08:31

Dopadla ještě dobře, pes k želvě nepatří ani při argumentech:

Jsou spolu od mala.

Ten náš by jí neublížil.

Oni si spolu jenom vždycky hrají.

17.4.2020 20:25

Proti pádu bych se nebál ale až se stepka zahrabe tak ta délka paže bude k ničemu.

17.4.2020 19:35

Pardon stepka automatická oprava na mobilu.

17.4.2020 19:34

Jak říká Lupus nechtel bych je v zimě z toho domku tahat. Je to taky o praktičnosti ať se do nich můžete v pohodě dostat hlavně při odzimovávání to pomůže. A jestli je to štěpka tak záleží odkud jste jestli by to přes zimu přežila pokud je nehodlate nechávat přes zimu venku.

17.4.2020 14:31

Obecně platí že čím více ta rostlina voní nebo smrdí tím se jim více želvy vyhýbají.

16.4.2020 20:28

Mátu určitě žrát nebude, ale není okrasná

14.4.2020 18:44

Tady si myslím, že to byla ta topná podložka. Želva pokud je přehřívaná zespodu tak může i zgumovatět - je to sice zvláštní pojem, ale kdo takovou želvu viděl tak tomu ani jinak neřekne.

13.4.2020 17:15

Topnou podložku pryč - myslím že v tuto chvíli je to hlavní problém a potom se seznámit s podmínkami chovu jak píše lupus

13.4.2020 16:54

Důležité je zjistit co je špatně
želva mohla chtít odpočívat/zimovat a nebylo jí to umožněno
pokud je ta želva z importu tak v sobě může být něco co ji likviduje, většina stepek je z importu
želva má pořád stejné podmínky - na to jsou prostě testuda háklivé, ale záleží hodně na tom jak dlouho ji máte v těch podmínkách
také menší terárium na to může mít vliv - málo teplotních zón
želva také mohla onemocnět
želva může mít nějakou vrozenou genetickou vadu
já bych to, ale tipoval na ty podmínky - osobně bych si nelajznul dát stepky do baráku

Já mám stepky celý rok venku a krmím je teda hlavně pampeliškou tento druh chce hodně ven, do paneláku/domu jsou druhy želv mnohem vhodnější

13.4.2020 16:28

Podle toho bych řekl, že je něco špatně v chovných podmínkách. Stepka v teráriu bude vždycky špatně prospívat. Z testud je to želva co to nejhůře snáší. Je to ale jen můj názor. Podle těch indícií se to špatně odhaduje.

13.4.2020 16:11

Dobrý den,

delší doba je dost abstraktní pojem pro někoho je to týden, pro někoho měsíc pro někoho rok.
Podívejte se jestli želva nemá dlouhodobě přetopeno v teráriu.
Vápník a vitaminy v potravě - chtělo by to trošku konkrétněji co je to přesně za potravu strkat jí hlavu do nakrájeného salátu - salát není zrovna vhodná strava pro želvu

chtělo by to asi fotku želvy společně s teráriem

2.4.2020 21:30

Dobrý den,

já osobně želvy odzimovávám tak, že je šoupnu za špatného počasí do zateplené boudy a potom už se o nic nestarám dávám je do výběhu když teplota je podobná sklepu - takže kolem 8 stupňů celsia. Sami si vylezou až budou cítit, že přišel čas. Jenom hlídat aby nezůstaly venku, když by měly být mrazy nebo aby budka neprochladla - zajišťuji slámou a občas to celé něčím přehodím to zatím vždycky stačilo. Já ale mám boetgery a hermanni hermanni plánuji až letos. Ty jsou asi trošku náchylnější, nicméně postup bych zvolil stejný.
Želvy bych nekoupal do té doby než sami nebudou lézt a budou co nejvíce aktivní.

28.3.2020 11:07

Mravenci mají tendenci jít si pro své mrtvé tuším že Vám tam lezou někde z bytu. Já mám želvy na lignocelu, ale hadaři ho nemají rádi. Sto lidí sto názorů, ale písek mi přijde zvlášť pro želvu zelenavou hloupost, ale co se týče substrátu tak je to věcí názoru. Já osobně budu ještě zkoušet baltskou rašelinu.

28.3.2020 07:29

Dobrý den, písek není úplně vhodný substrát pro želvy. Jsou druhy, kterým to zase takové problémy nedělá, ale neměl by být po celém teráriu. Doporučuji vyměnit substrát za úplně jiný.

11.3.2020 03:31

Je to jedna z možností. Terárium jak pozoruji nemá dvojité větrání že? Ještě jsem si všiml, že světla jsou dány špatně. Výhřevné a UV bývají dávány k sobě na jednu ze stran terária, kvůli navození více teplotních zón. Dosvětlení potom již zmíněnou zářivkou.

10.3.2020 17:15

Vážená Nicol,

podle watáže Vám pomůžeme celkem stěží je potřeba to změřit teploměrem na více místech. Já mám v terárium na nějakých 120 x 50 x 40 a podobnou watáž a vyhřeje mi to pro uhlířky (ale záleží samozřejmě i na okolní teplotě a o jaké žárovky se konkrétně jedná) tudíž bez teploměru se neobejdete. (měřit teplotu pod výhřevem tam uhlířkám nechávám zhruba 35 stupňů, jinak to mají 30 - 26 stupňů s nočním poklesem na 22 stupňů.
Substrát mám tedy také lignocel a písek.
Osobně uhlířkám nechávám vždy nějakou část suchou - mám tam dlaždici 30 x 30.
Co se týče vlhkosti na fotu je dost terárium orosené - nevím kdy bylo vlhčeno, ale kapky ze stěn by měly zmizet do dvou hodin jinak je větrání špatné.
Co se týče světla, také se mi to zdá tmavé použil bych nějakou zářivku 60 cm plus.

17.2.2020 20:34

No pokud dáte síťku do okna tak tam bude mrznout určitě. Nesmíte tam pustit ledový vzduch. Pokud tam mrzne tak termostatem to jde řešit třeba na +2 stupně ale stejně si myslím že ve sklepě nemrzne, 80 cm je nezamrzající hloubka.
Nevím co to bylo za krev al přeji hodně štěstí.

17.2.2020 20:27

Minimálně bych zvedl okamžitě teploty v teráriu.

17.2.2020 20:14

Nevím proč jsem si to spojil se stepkou, velká většina ovšem platí jak pro zelenavou tak pro stepku jenom zelenavé nejsou takové držáky a samozřejmě musí být od chovatele vzhledem k CITES
Já mám k teráriu časovač ke každé žárovce investice cca 100 Kč to už je 138 s tím rosičem.
Zimovat dáváte pouze zdravou želvu takže vždy zkontrolovat stav před zimováním.
Stimulovat období posouváním žárovky většinou moc nefunguje.
a) teplota v teráriu zůstane stejná jen se změní teplota pod výhřevným místem, tudíž nastane to že želva bude ve stejných podmínkách jenom se možná nenahřeje na požadovanou teplotu. To už změnit úplně dobu svitu případně vypnout. I tak to zimování prostě nenahradí hotovo tečka. Tyto želv zimovaly po milion let takže si myslím, že to i Váš samec pokud teď přežije a bude zdravý nějak zvládne. Pokud nechcete zimovat doporučuji jiný druh želvy. Nebo úplně jiné zvíře samozřejmě pečlivě prostudovat chov daného jedince.