Frito

Moje příspěvky

17.2.2020 19:28

Jo a malinká drobnost pokud máte stepku tak ji nejspíše nemáte od chovatele protože je většina import - nerad bych se někoho dotkl, ale hledejte rady chovatelů ne překupníků.

17.2.2020 19:26

a) roční období stimulovat vzdáleností od výhřevného místa není asi ideální řešení lépe je určitě žárovku vypínat úplně.
Nejen teploty ale i větrání je důležité http://www.liborbalak.wz.cz/to_nejzakladnejsi_k_terariu.htm
- nebo želví stůl
Co se týče počtu lamp opravdu stačí jedna, ale musí to vyhřát jinak se používá bodová/halogenová pro dotváření teplot
jinak venkovní výběh zlepší zdravotní stav o 100% a správné zimování o dalších 100% ano není nutný venkovní výběh, při správných nastavených podmínkách, ale nikdy toho nedocílíte takže venkovní výběh tečka. Zimovat želva také nemusí ano, ale je to jako by Vám řekli že také můžete denně pracovat 16 hodin 7 dní v týdnu asi se chápeme.
b) Já lignocel používám o substrátu 100 lidí sto názorů od rašeliny, lignocelu, senu, hoblinách, hrabanky apod. Myslím že to teď ovšem nebude hlavní problém. Spíš to budou experimenty s vytvářením různorodého prostředí umělou cestou.
Zimování je velice obtížné zvláště potom u stepek strčíš ji na zahradu před mrazíkama ji strčíš do sklepa a na jaře ji vytáhneš zase na zahradu. Jaké zkušenosti potřebujete? Vlhkost - ? https://www.eva.cz/zbozi/ZAH01574/rozprasovac-happy-green-1250-ml/?gclid=Cj0KCQiAkKnyBRDwARIsALtxe7jplUEShs70aUBGDvFdoV67VPtmO7KbEHYCq8jhb6eCc2SFpoye3LIaAs5dEALw_wcB teplotu teda nevím ale pokud tam nemrzne což ve sklepech nemrzne a teploty kolem 10 stupňů (pokud je tam tepleji zimujeme kratší dobu) ideální jít tam teď použít teploměr a pokud je tam těch 7 -12 no ale to už víte.
Zatím bylo vše v pořádku - no želva zvláště potom stepka je strašný držák na pohled vypadá ok ale může trpět a Vy ji pomalu odrovnávat s názorem jak se jí super daří a bez urážky z příspěvku je mi jasné, že to nebylo pro želvu pravé ořechové.
Abych to shrnul:

1) Celoroční chov venku a zimování pro stepku je z dlouhodobého dobrého zdravotního stavu nutnost
2) bod číslo jedna, bod číslo jedna....

17.2.2020 19:02

LuckaH napsal(a):
Prosím je to podobné pískání? Jinak oči nos v pořádku, jen takto píská.

Dobrý den,

ne tohle pískání není, želva je nejspíše nemocná. Je důležité navštívit veterináře. Tipl bych to na nějaký vážnější dýchací problém, ale jsem laik. Hlavně nevíme proto abychom Vám poradili:

1) Kde je želva chovaná
2) Jaké má k dispozici teploty
3) Čím je krmená
4) Jak dlouho ji máte - tedy je v těchto podmínkách
5) Jak dlouho má želva tyto projevy
6) Jak často vyluzuje tyto zvuky
7) Jaký má želva v tuto chvíli apetit
8) Něco neobvyklého co se stalo před tím než to začalo (např. procházka po venku apod.)
9) Co je to za druh želvy hermanka nebo gracea (podle videa bych to tipl na hermanku)
10) Jestli želva nebyla třeba odzimovaná
11) Postě cokoliv co si myslíte že s tím může souviset

16.2.2020 20:08

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jestli je chov našich páskovek odlišný např. od chovu achatin? Na netu je spousta článků jak chovat achatiny, ale jak chovat páskovky nic. Jedná se mi o to že páskovky by byly krmivo pro jiné zvířata.

Děkuji za odpověď

9.2.2020 19:58

Záleží co je to za želvu. Pokud se jedná např. o želvu stepní ty dokumenty CITES nepotřebují, pokud se ovšem jedná např. o želvu zelenavou tak ta dokumenty potřebuje. Zkuste vložit foto pokud neznáte druh. no u té registrace bude v tomto případě asi trochu problém.

6.2.2020 13:57

Byť byl spodek podlepený, začalo pak dno bobtnat a zahnívat Tak to bych řekl, že bylo podlepené dost špatně, ale jak to tak platí, když dva dělají totéž není to totéž.

O tom, jakým svinstvem se to spojuje a co se z toho vylučuje (nejen po navlhnutí) jsem už slyšel taky. A já jsem slyšel, že Eskymáci žerou děti. Určitě máte plno odkazů na relevantní studie. Protože říkal to Honza z hospody a ten je hodný člověk.

Ano , max 2,3roky..Mohol by si vediet,ze sa vo vlchku rozpadnu really ???

Pokud spácháš 3D pozadí a uděláš ho pořádně. Opakuji u všeho je potřeba dát tomu čas a nevofušovat to tak to bude fungovat. Prostě udělej to pořádně, pohrej si s tím ať je to jenom jako korpus. Ale dnes se dá použít spoustu materiálů a pokud si nebudeš jistý použij sklo.

5.2.2020 21:31

Tak ještě já .... ne

4.2.2020 18:39

Já mám tera z osb a nemůžu si to vynachválit. Dělal jsem ho, když jsem věděl, že nebude jako tropické, ale chtěl jsem si tuto možnost ponechat tak jsem to udělal jako bych počítal s nejhoršíma podmínkami. Tera jsem zbouchl dohromady na dno jsem dal linoleum - to jsem prořezával pouze v rozích abych vytvořil takovou vaničku - podle toho kolik tam plánuješ substrátu a pořádně zaizolovat silikonem z jedné i druhé strany. Tím silikonem linoleum i lepené. Přes posledních pár centimetrů uděláno po všech stěnách pozadí z polystyrenu potřené lepidlem na dlaždice a potom pořádně několikrát přetřeno lakem s namíchanou barvou. Lakem jsem přetíral několikrát i nejrůznější spáry. Strop jsem dělal jenom lepidlem na dlažbu a zase lak. OSB jsou super na to že jsou vlhku odolné. Takže bych se toho nebál. Na stěny bych substrát nelepil.

25.1.2020 18:36

https://www.ifauna.cz/terarijni-zvirata/nemodforum/r/detail/444847/pozdni-nahlaseni-suchozemske-zelvy

Viz. diskuze asi to opravdu bude podle úřadu. Pokud máte pár a plánujete odchovy tak do toho jít budete muset. Věřím, že v CITESECH mají děsný nepořádek vzhledem k tomu že jednou bude nejspíš muset mít CITES každá octomilka.

Vězení bych se nebál, papíry k želvě máte jenom jste ty želvy neregistrovali. Maximálně dostanete nějakou pokutu, která si myslím bude na minimální hranici i z důvodu pokud to začnete řešit Vy a ne úřady i když pochybuji, že by s tím někdy začaly. No a pokud to koupila od kamarádky, která je ze sebe neodhlásila tak řekněte, že jste je koupili včera.

21.1.2020 20:22

Kuřecí kost dávat želvě je hloupost, ale pokud se to stalo jenom jednou tak se jí nejspíš nic nestane. Doporučuji dopodrobna prostudovat chov suchozemských želv, potom ještě jednou, potom se zeptat na to co nepochopíte a potom začít lépe a radostněji.

9.1.2020 17:33

Tak jak říká lupus.

2.1.2020 22:43

Dobrý den a šťastný nový rok,

mám takovou otázku nebo spíše tip. Nevěděl by někdo kde by se daly sehnat želva spenglerova mláďata nebo odrostlejší jedinci?

Mnohokrát děkuji za případné tipy

2.1.2020 22:35

No já bych to tipl na samce.

1.8.2019 23:25

Ne plíseň měly hlavně na karapaxu. Ale částečně byl zasažen i plastron. Ale v porovnání s tím karapaxem to nebylo skoro nic.

1.8.2019 22:23

Jestli myslíte takové ty faldiky vzadu na nohou tak ty se mi zdají celkem velké. Jinak zrak se mi zdá taky jasný. Želvy se pohybují bez problémů, přírůstky na krunýři mají. Po příjezdu bylo neúspěšné odčervení a léčba plysni hypermanganem a canesporem. Zelvy nepůsobí nějak nemocné ale ten přírůstek k poměru k hmotnosti je nejmenší ze všech želv co mám a všechny mají dost podobné podmínky v chovu.

1.8.2019 19:16

Jedná se o venkovní chov se zimováním. Krmení nejčastěji pampeliška doplněná o další plevely, mrkev, cuketu, listí římského salátu a co dům dá. Chováno ve čtyřech kusech na prostoru cca 2 x 2 metry se zateplenou boudou společně s ještě jednou stepkou také import ale 3 roky zpět ta má přírůstek cca 120 gramů ale je skoro pulkilova. Bouda natočená k jihu. Ale nemají ideální světelné podminky. Výběh osvětlen od rána jen do cca tří hodin.

1.8.2019 09:01

Jaká fakta? Přírůstky na krunýři jsou pěkně vidět. Jde o to že ta hmotnost nejde nahoru.

30.7.2019 22:28

Děkuji za reakci. Sháním achatina achatina nevíte o někom?

29.7.2019 19:35

Prosím o určení druhu. Jedná se o Achatina achatina?

Děkuji

27.7.2019 16:44

Před rokem jsem si pořídil tři želvy stepní. Údajně měly 4 roky a cca 200 gramů. Po roce mají každá skoro stejnou hmotnost. Tedy +20 gramů asi. Odcervovaly jsem je ale nemělo to velký úspěch. Tak nevím jestli to u stepek řešit prý mají parazity běžně. Ale nevím jestli řešit tu váhu když je to roční import. Byly zimované a jinak se mi taky zdají chováním normální.