
glanz
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 30. 3. 2015 10:59:40
Naposledy přihlášen: 25. 2. 2023 09:40:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Yana V.
napsal(a):
Dobrý den, potřebovala bych přepravit kanáří páreček. Samička sedí na vejcích a každym dnem by se měla ptáčata vylíhnout. Já bych je potřebovala přepravit jinam. Cestování cca hodinu a půl autem. Má s tím někdo zkušenost? Bojím se, že se samička kvůli přepravě natolik rozruší, že se o mladé přestane starat.. Předem děkuji za reakce
Jestli je ten převoz nezbytně nutný, tak počítejte se ztrátou hnízda.
sokrates
napsal(a):
Díky moc, každá rada vítaná ... zkoušel
jsem vyhledat ty tabulky, ale orientace v
nich nulová, nepochopil jsem nic. Dnes jsem
prohlížel mládě, co vypadá přírodně, ale ta
barva nějak nesedí, asi bych to nazval
pastelová, ale s fotkou počkám, až trochu
ještě dopeří. Kdo ví, co v tom samci je
všechno namíchaný :-)
Mimochodem, kdyby se zadařilo, mohl bych Vám koncem roku složit nepříbuznou páru žlutoramenných. Můžu se zeptat, ze kterého koutu ČR jste? Já jsem kousek od Velké Bíteše, ale ještě Brno venkov.
Chovu zdar :-)
PS Tak jsem to dnes nafotil, jestli Vám to něco řekne.
Na pochopení "tabulek" je opravdu potřeba znát jednoduchý základ genetiky. Co je dominantní recesivní a vázaná na pohlaví mutace. Jak jsem psal výše, není to tak složité, jak se to zdá. S tou genetickou kalkulačkou jsem se "kamarádil" taky delší dobu.
Ale nejdřív musím udělat nějaké zařízení pro nové ptáky :). Cesta není problém. Když tak bych toto řešil formou interních zpráv.
sokrates
napsal(a):
Díky. Ne, naprosto v pohodě, vážím si každé reakce. Možná bych něco zkusil s tou lutino 0.1, ale vůbec netuším jak na to. Někde jsem zahlédl, že na to snad existují nějaké tabulky jak co křížit, nevíte o nich náhodou, kde je hledat?
Mám tuhle páru a pak ještě jednu přírodní, s tím toho asi moc nenadělám. Pak mám 2 páry žlutoramenných a páru kakadu eleonor ... místa je málo.
Ještě jednou dík a ať se daří.
http://euphemeland.e-monsite.com/#page1
nebo gencalc, kde jdou vzorce páření mutací.
Ale opravdu bych vám doporučil si alespoň základy genetiky přečíst.
A s příbuzenskou plemenitbou opatrně. U červených očí bych to nedělal.
Zvlášť, když dnes se dá sehnat cokoli potřebujete do chovu.
Žlutoramení jsou parádní, mám je taky v plánu.
Chovu zdar :)
sokrates
napsal(a):
Díky, vidím, že do tohoto směru se pouštět nebudu, je to složitější jak Rubikova kostka
Nevím, jaké ještě máte ptáky. Ale ty mutace nejsou tak složité, jak se na první pohled zdá. Záleží samozřejmě na vás. Jde o to nalézt ty správné informace a snažit se jím porozumět.
Zpočátku opravdu stačí vědět třeba jenom o tom svém páru. Neberte to nijak zle, ale zkuste odložit "pohodlnost" a pak když čekáte na mladé a ověřujete si své znalosti, to je paráda.
At se daří. Jestli se vás můj příspěvek dotkl, tak se omlouvám.
kareta
napsal(a):
Dobrý den. Chci se zeptat Vás, co podáváte inzeráty , tady na i fauně, jaké máte zkušenosti s těmi co se na Váš inzerát ozývají ? Už delší dobu mi v garáži překáží klec , kterou obýval náš žako. Dal jsem inzerát na bazoš, že ji prodám a napsal jsem tam velkýma písmenama PROSÍM JEN VOLAT,DĚKUJI. Do včerejška mi přišlo 14 smsek, 8 mejlů, dále mě napsala nějaká paní taky sms, že by klec koupila, ale za poloviční cenu ,protože má invalidní důchod a počítá s každou korunou. Vrchol všeho byl dnes půl hodiny po půlnoci, když mě vzbudil mobilem chlap , který chtěl klec koupit, protože mu lozí v noci do voliéry potkan a papouška chce na noc schovávat domů. Dnes ráno jsem inzerát hned vymazal a klec si odvezl synovec, kterému jsem ji daroval na senegalce. Nepochopím lidi, co chtějí koupit klec za 1500kč a píší smsky , a nezavolají ?
Podle mých zkušeností tito lidé nemají vážný zájem a proto na ně vůbec nereaguji. Nejsou schopní se ani podepsat.
Uda
napsal(a):
Dobrý večer. Mutace mají tyhle názvy
Tak foto 1, Bílá vypadá na samce
Foto 2.Mramorová velice špatné barvy, samec.
Foto 3.Hňedá černolící straka vypadá to jako samice ze samčími znaky, ale chtělo by to lepší fotky, klidně to může být i samec.
Foto 4 Běloprsá šedá, pingvin. Samice
Foto 5.Protějšek fota 4.
Foto 6 Černoprsá šedá samice
Foto 7.Protějšek fota 6.
foto 2
mramorová samice s náznakem samčí kresby.
Jinak souhlas
Michal.Š
napsal(a):
A jaký poměr mrkve a vajíček a stouhanky ? Abych věděl a mohl to zkusit 😁 děkuji vám za rady
Měla by být sypká a neměla by tvořit hrudky. Časem si na to přijdete, je to otázka zkušeností. Taky podle druhu ptactva. Dát mrkev z mrazáku modrohlavým, tak máte po chovu.
A pozor na plíseň ve strouhance.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Dobry den dovolte aby som reagoval:) Sam som majitel viac kusov takychto nechcenych domacich milacikov a kupodivu ak sa im clovek venuje, da im kvalitnu stravu a kvalitne umiestnenie, tak sa to celkom vyplati.
Mám aru ararunu - samica vysklbane letky, chvost, hole brucho, prerasteny zobak - 13 rokov ju drzali v malej klietke ako domaceho milacika. Fyzicky stav celkom v pohode az na to sklbanie, psychika uplne v hroznom stave:_) Po roku vo velkej voliere letky ok, chvost a operenie je uplne ine, len to brucho si stale sklbe. *Dokupil som samca sadli si na 3 rok mali odchovy, 4 vajcika = 4 mlade. MOzem dolozit aj foto.
Parik eklektusov = samec total vysklbany, samica tak napolku - dal som ich do velkej voliery plnej zeleneho, strava vela ovocia zeleniny, kvalitne zrno vitaminy - dneska samica 100*% stav, samec lepsie ale sklbe sa na bruchu aj koli samici. Dneska 3x rocne 2 mlade vychovaju do samostatnosti. U predchadzajuceho chovatela drzany v tme, otrasne podmienky, strava hruza, ziadne svetlo, dazd, vzduch.
Zakovci - samec 18 rocny drzany v malej klietke v tmavej chodbe rucne dokrmeny, stravu mal celu zamorenu cervami, mal dychacie problemy. Teraz operenie 100% stav. Takychto zakov ked si kupim ihned davam robit testy krvy (cca 60 eur), ak je to len psychicke drzim ich spolu vsetkych vonku vo velkej priestrannej voliere, dke maju dostatok vetvy, preliezaciek, laná, zelených krikov stromov. Cez leto sa krasne daju dokopy, nehovorim ze vsetci ihned, trva to aj 2-3 roky ale dneska niektory z nich parada ani by ste nespoznali.
Takze da sa to. Ide hlavne o krmenie, rozpoznanie ci je to choroba ( ak ano, aká), ked je to psychicke ide to horsie ale ide to. Zakovci vo velkej voliere maju vzdy co robit nenudia sa a ked su v hejnu, tak sa postupne socializuju s vlastnym druhom a je tam krasne vidiet hierarchia. Je to rozpravanie na dlho, ale da sa to ked sa tomu celovek venuje.
Máte můj obdiv a respekt.
Suzan0
napsal(a):
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať aké krúžky sú vhodné pre výstavné zebricky. Dočítala som sa že 2.5 alebo 2.8 to sú asi pre obyčajne Zebričky a 3mm pre výstavné ? ... Ktoré sú najlepšie ? 3mm alebo mozu byť aj o milimeter väčšie ?
Pro standardní výstavky stačí vnitřní průměr 3 mm. Pro "obří" jsou vhodné 3,2 mm. Ono moc velké kroužky je také problém, že se můžou někde zachytit.
Jednou se mi takto vzájemně propojili pásovníci. Naštěstí jsem na to přišel včas. Kdybych to neviděl na vlastní oči, nevěřil bych.
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Na burze v Nitre predáva súkromná firma siete rôznych druhov, na ovocie, proso, na výbehy i ako vrchnú časť bažantích volier. Rozmer oka vyhovuje aj ochrane proti preletu vrabcov. Nastrihajú Vám rozmer aký chcete.
Nevíte, jak se ta firma jmenuje ? A jestli tam ještě jezdí ?
Děkuji.