
glanz
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 30. 3. 2015 10:59:40
Naposledy přihlášen: 25. 2. 2023 09:40:31
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Neregistrovaný uživatel
napsal(a):
Domluvit ptáky přes foto a navíc přes dopravní firmu = vyhodit peníze.
Já to od loňska praktikuji stále, co se týká prodeje.
Žádnou stížnost jsem neměl. Naopak.
Samozřejmě je to o velké důvěře, protože zkazit jméno si můžete rychle a pak se to huř napravuje.
Ale je pravda, že jde o ptáky řádově do 2 tis. Kč.
Jinak pravidla placení a dodávky mají tyto firmy na svých stránkách.
Je fakt, že k posílání zvířat přistupuji jinak, než zřejmě současná generace.
Je to tím, že jsem zažil posílání poštou a dráhou.
A tak mi to připadá normální.
Ale každý má svoji volbu.
pisectipapoušci
napsal(a):
Dobrý den všem, tak přemýšlím jestli má cenu vůbec teď inzerovat. Sám bych potřeboval staršího samce alexandra malého, ale vše je mimo okres. Nechci porušovat nařízení, jen přemýšlím zda vůbec je šance si vlastně koupit jakékoliv ptactvo mimo okres...
Už se to jednou řešilo. Existují u nás dvě přepravní firmy. Není problém je využít.
Ještě také: www.zverado.cz
Mám s oběma skvělé zkušenosti.
V dnešní covidové době, není nic lepšího.
dollypolly
napsal(a):
Dobrý večer, před půl rokem jsem si koupil pár zebřiček. Přírodní samec a bílá samice.
Do klece jim byla vložena “kukaně” s vletovým otvorem, do které samec neustále nanáší kokosová vlákna, jemné lístky sena a občas i hobliny.
Touto činností tráví většinu dne, už od jejich pořízení, zatímco samice posedává na bidle, či na dně “okusuje” skořápky, piškoty a občas i zeleninu a ovoce, ale tomu moc nedají.
Chtěl bych se tedy zeptat, jak je to s jejich párováním. Je možné, že zahnízdí i pár, který nebyl složený přirozenou cestou, nebo se musejí vybrat navzájem, dle nějakých svých parametrů.
Ve zverimexu i na internetu jsem četl, že si zebřičky staví hnízdo v době, kdy se páří a připravují na hnízdění, ale můj sameček to dělá od samého začátku a pořád nic.
Děkuji za rady.
Zkuste zjistit, jestli spolu v té kukani v noci spí.
A jestli máte čas na pozorování, zjistěte jestli ten bílý pták nezpívá.
ZBzH
napsal(a):
Dobrý den,
můj tříletý sameček neofémy modrohlavé má viditelně špinavé peří a drží se mu nečistoty i na nožkách - viz foto.
Tento jev pozoruji cca 3 měsíce a situace se spíše zhoršuje než naopak. Na chování změny nevidím. Žije ve společné voliéře se svou samičkou a párem horáků a nádherňáků. Neofémky jsou samozřejmě často na zemi a ve voliéře se zdržují i pod bidlem, které okupují nejčastěji horáci s nádherňáky, takže znečištění je pravděpodobně odtud.
Ale nevím, proč se nečistota na peří drží a že mu to nevadí a nedělá s tím něco (např. při koupeli). Nemůže to být projev nějaké nemoci?
Předem moc děkuji za odpovědi.
Jestli přežijí zimu, tak je do té voliéry k horákům nedávejte. A ani k andulkám.
Nechte je v té kleci.
Zvenku dejte budku a netrapte je s jinými ptáky.
Modrohlavé odežene i zebřička.
Pepa2512
napsal(a):
Já se přátelům moc nedivím že burzu zrušili,byl jsem na předchozí burze a lidé neustále porušovaly nařízení nošení roušky ve vnitřním prostoru. To je potom těžké, když lidé ignorují veškerá narození. Potom tu fňukají že je zase burza zrušená, pakliže se to nezmění tak to bude pořád dokola.
Přesně tak. Také se jim nedivím. Většina pořadatelů je v rizikové skupině. A že návštěvníci nedodržují pravidla je ubohost a neúcta k druhým.
hzp
napsal(a):
Jako všechno v ČR (SR) se po té říkejme tomu třeba koranakrizi se i chovatelství jen velmi zvolna vrací do zajetých kolejí. Nemůžeme čekat, že všichni chovatelé se v první možný termín hned s nadšením vrátí na burzy. Je mezi námi spousta lidí vážně nemocných, s oslabenou imunitou, starých, nebo se prostě jen bojí. Těm to bude nějaký čas trvat, než usoudí, že je to pro ně bezpečné. Další faktor jsou cizinci. Už sice třeba Poláci jezdí, ale každý stát to má nastavené jinak a už jen riziko, že se nedostanete zpátky domů, nebo jen po zaplacení testu, či nařízení karantény, odrazuje. Třeba v SRN, pokud jsou mé asi měsíc staré informace správné, nebude nic (výstavy, burzy) až do ledna příštího roku. Takže chce to čas.
Informace máte správné. V Německu všechny významné výstavy zrušeny. Nyní se ještě neví, jak to bude se zemskými. Ale spíš asi také nebudou, protože vrchol podzimu Kassel nebude. Uvidíme, jestli bude v lednu celoněmecká výstava v Bad Salzuflenu.
Vanena
napsal(a):
Chtěl jsem si pořídit kvalitnější chovné papoušky a tak jsem se obrátil na chovatele, který mi všechno vychválil, za kolik kupuje on chovný materiál atd. Dokonce jsem si zjistil i nějaké dostupné informace na internetu a tak jsem papouška zakoupil , cenu jsem respektoval.
Můj úsměv a nadšení skončilo, když jsem viděl pana chovatele jak zbytek nabízených papoušku dával do výkupu za 1/3 ceny. Nejde mi o ty peníze, ale zajímalo by mne jestli je takové to chování normální a komu potom věřit při koupi.
Myslel jsem si, že opravdový chovatel se chová jinak. Zřejmě jsem naivní člověk.
Už to zde bylo napsané, ale nejste naivní člověk.
Za pár let nebo už za rok pojedete na burzu s odchovy. Něco prodáte na stole a ted vám něco zbyde. Víte, že vás tlačí místo, možná jste si i něco koupil a plánoval to dát do té voliéry, kde byli ti ptáci z burzy.
Kouknete na výkup, v hlavě si rychle spočítáte i cenu za krmivo za naftu atd.
A je to.
Takže bych toho chovatele neodsuzoval.
Dělají to i chovatelé v zahraničí.
Než vést ptáka domů z burzy, kde muže i něco "chytnout", jde raději do výkupu, který to riziko má v té ceně.