
HelčaodPrince
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 5. 12. 2017 21:12:24
Naposledy přihlášen: 27. 3. 2018 14:07:05
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, doporučuji tuhle zábavnou novinku: https://www.kavalino.cz/stajove-a-vycvikove-doplnky/stubby-hay-roller-zasobnik-na-sen-do-vybehu/.
ON to není jen takový provaz, je to ten tvrdý, který se používá například na lasování dobytka a umí udělat dobrou smyčku. Tyhle nákrčáky jsou super. Ale na objednávku. Nebo zkuste ještě provaznictví Bang. http://www.banghandmade.cz/shop/index.php?page=zbozi&vyber=novinka.
Lenacio možná poradím.
O dekování se zajímám hodně a už jsem dokonce i koncept fleecová deka a nepromokavá viděla, ale popravdě to nebylo moc fajn, Koník se pod dekou mírně zpotil a deka zůstala mokrá přímo na něm po celý den. Podruhé jsem viděla podobný systém v akci, ale koně dvojité přezkování odřelo. Popravdě jsem fanouškem jen jedné jediné deky do výběhu. A to z logických důvodů. Jedna deka se mnohem snázeji nasazuje, mnohem rychleji usychá a nezabere tolik místa v sedlovně. Navíc materiály na nepromokavých dekách tak dobře nenasáknou jako právě fleec. Ten bývá na flísem podšitých dekách až v druhé třetině břicha a na zádech. Spodní části bývají nepromokavé. Právě aby flís nenasákl ( v zimě nebo dešti se to stane jedna dvě).
Dalším jasným důvodem prč bych do toho nešla je omezení pohybu dvojitým zapínáním vepředu a pod břichem. Také nebezpečí zranění koně se zvyšuje. Přece jen vezměte v potaz, že tam bude těch křížů "nějak moc". A když vezmete takovou, která je nemá, může se po hřbetě.
Nějak bych to asi nedělala pokud k tomu není důvod a koupila jednu jedunou deku. Deku s flísem nebo deku s membránou.
Možná budu vědět, proč zvažujete tuto kombinaci. Máte koně 24/7 a nestíhá vám oschnout po jízdě? To je jeden z nejčastějších dotazů na dekování koní. Jestli mu dát pod to odpocku nebo...nebo co.
Koně byste měla dosušit co nejvíce před zadekováním. A když už, dát mu kvalitní deku s IQ podšíváním, které se postará o přebytek vlhkosti na srsti. Ale pozor na hodně mokré koně, ty zadekovat jen tak nemůžete. Musí se dosušit a do výběhu vracet minimálně mokří.
PS:. o dekování píšu blog na mém spešl shopu jen na deky. Tak třeba tohle téma taky zpracuji na článek, aby něco dohledatelné bylo:-ú https://www.kavalino.cz/magazin/.
Zadavatelko, prvně je dobré si uvědomit, že máte co dočinění s koněm a nikoliv se psem. Koně jsou stádová zvířata a jako taková mají své přirozené pudy a hluboko zakořeněné chování. Mezi takové patří právě soudržnost se stádem, kde se koně cítí být v bezpečí. Žádný kůň se dobrovolně nevystaví nebezpečí.
A teď konkrétněji. Žádný kůň se dobrovolně nevystaví oddělení od bezpečného stáda a prostoru, který zná. Aby to udělal, musí být k tomu systematicky veden a to delší dobu, jak už tu zaznělo v předchozím příspěvku. Prostě jej musíte tuhle novinku, kterou si vymyslil člověk pro svoje vlastní potěšení a zábavu, naučit. Pokud ho to nenaučíte, máte smůlu.
Ze stavění se na zadní může brzo být i prudká otočka a vláčení vaší osoby na laně za ním. A to není hezký, už jsem takhle jednoho člověka ošetřovala s tepeným krvácením z nohy, kdy se koně prchajícího domů nepustil a málem ho to stálo život.
Takže pokud se na to cítíte, musíte někde začít. Nejlépe v ohradě. Koně se musíte naučit ovládat ze země, musíte se naučit koně usměrnit, pokud nastane problém a nastavit hranice, kam smí a nesmí (vůči vám). Poté zapracovat na tom, aby s vámi byl vůbec rád. Jakmile to dáte dohromady (a to může trvat), můžete se vydat na obhlídky okolo stáje. Jakmile ucítíte změnu v chování, frkání, zvedání hlavy, nervozitu, ohlížení se, provedťe jednoduchý cvik, který kůň dělá rád, odměňte ho a jdětet zase domů. Násilí nic neřeší. Na vše se musí s logikou a přemýšlet, přemýšlet, přemýšlet...Koně nejsou věci, ale živoucí organismus...