
jenee
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 11. 2. 2017 22:13:28
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Možná si tady něco vyberete:
http://www.walkerswestern.cz/drogerie-a-vyziva-pece-o-srst-c-201_323.html.
Nedávno nám M.Mech dělal zuby u koní a jsme velmi spokojeni - tedy hlavně koně, na kterých byl rozdíl vidět hned při prvním nauzdění. Navíc nám zachránil koně před dušností - kůň je nyní bez potíží a to i poslechově. Pan doktor je velmi komunikativní a vždy nám vše vysvětlil včetně různých variant a jejich případných negativních dopadů. Za nás - velká spokojenost.
Belosak
napsal(a):
Dobře děkuji a mám mu normálně nechat uzdečku bez nanosaku nebo nasadit nanosak dneska jsme to poprvé zkoušeli na nohy na jízdárně dobře reaguje jen nevím jesrlli to půjde tak lehce i venku a aby mu jedna strana vždy nezajela, unej je problém jak se nedokáže podsadit tak musí často protahovat krk.
Dejte mu takovou uzdečku, na kterou je zvyklý. O podsazení zde vůbec nejde, jde o stupouení zádí a ohnutí v týle.
Belosak
napsal(a):
Děkuji tak vyzkoušiim jestli bude aspoň trošku reagovat.
Ohnutí a ustoupení zádi trénujte i na jízdárně nebo než nasednete, levou rukou otěž - ohnutí a pravou přiložíte tam, kde je holeň pro ustoupení. Čím častěji budete zkoušet, tím dříve by se měl dostavit alespoň nějaký posun k lepšímu. Ohýbání trénujte na obě strany.
Mám s tím výborné zkušenosti.
Belosak
napsal(a):
Koník chodí bez nanosniku a hodně jemný na hubu. já sním na vyjižďkach dělám furt přechody hodně uvolnění protože kvůli tomu úrazu se nedokaaze podsadit tak jak by mel... Jenomže on jde úplně bez problémů většinou chodime 2 ze první kun nic neřeší a da s kdyžtak zabrzdit onej.. Většinou je to v klusu to s. Lekne i bezdůvodně ( kdyzž je uvolneeny a noha ho neboli tak maa pěkně uvolněný krk i na stahle otěží pak v momentu silou vytáhne jellikož je jemný natu hubu tak ho lehce vrátíte zpět ale on hned nato hodí hrba naštěstí skočí dopředu a ne nějak doboku nebo tak ) já jak mile přidá a hned dává hlavu dolu tak zasednu držím pevně otěž ale tahnu jen za jednu hlavně aby neskočil druhému koni na hřbet... Mě napadlo jestlli mu dat třeba martingal když je na zjemnění ruky a aby nemohl hlavu tak zvednout ale vůbec nevím.
Proto je při působení jedné otěži do strany ještě přidána vnitřní noha. Aby musel hýbat nohama do strany, to se pak špatně dělají hrby. To, že je jemný, je jen dobře. Martingal rozhodně nedávejte. To, že se koník lekne, tomu nezabráníte, ale můžete ovlivnit jeho reakci na leknutí. Viz v mém předchozím příspěvku. Čím častěji bude Vaše reakce na jeho leknutí ohnutí krku a ustoupení zádě (to ustoupení může to být klidně o 360°), tím rychleji si koník zaifixuje, že tudy cesta nevede a bude se chtít vyhnout této nepříjemné situaci, která následuje po hrbech. Musíte však být dostatečně pohotová, aby cvičení mělo výsledky.
Snažit se maximálně vnímat koně na vyjížďce a již při sebemenším náznaku leknutí použít pouze jednu otěž. Stočíte mu hlavu téměř až k vaší noze a pak nebude moci kozlovat. K tomu zároveň přidat ustoupení zádí, aby se mu trochu zabavily nohy, protože když se lekne, tak s nimi potřebuje hýbat. Nesnažit se koníka brzdit dvěma otěžema, pouze stočit hlavu (jednou otěží, druhá je volná) a použít vnitřní holeň vzadu pro ustoupení zádě. Toto cvičit i na jízdárně, tedy ohýbání na jedné otěži a zároveň ustoupení zádě, aby pak v terénu, až dojde řada na "praktickou ukázku", měl již koník trochu jasno v tom, co jedna otěž znamená. Při cvičení na jízdárně s nejprve věnovat zvlášť ohnutí hlavy - a to tak, že když koník zareaguje na jemné působení otěže tím, že ohne hlavu směrem k vaší noze - IHNED povolit otěž a pochválit. Tím, že ji povolíte ihned, jak se začne ohýbat, bude vědět, že jedině tak se zbaví vašeho tlaku otěží. Když nepovolíte včas, nebude to pro něj dostatečně motivující. Postupně po něm budete chtít velké ohnutí a výdrž. Až bude umět spolehlivě na obě strany ohýbat hlavu, přidáte k pomůcce otěží ještě vnitřní holeň (při ohýbání vlevo levou holeň) mírně za podbřišníkem pro ustoupení zádě. V tomto případě nepovolujete tlak, když hlavu ohne, ale jakmile se pohne zadní noha směrem od tlaku, tak opět IHNED uvolníte všechny vaše pomůcky. Pokud budete cvičení delší dobu poctivě opakovat, naučí se koník správně reagovat na tyto pomůcky i při vypjaté situaci při leknutí. Netvrdím, že se nepokusí kozlovat (to záleží na vaší včasné reakci), ale časem zjistí, že po každé nechtěné reakci bude následovat nepříjemné ohýbání s ještě více nepříjemným ustupování zádě. Hodn štěstí při tréninku.
Mám na prodej nový s dvojitým lankem. Více zde: http://zvirata.bazos.cz/inzerat/55303892/Novy-sidepull.php.
Nácvik správného nacválání začíná již u uvolnění, ohýbání koně a práce v kroku jako je dovnitř záď. Jakmile je toto zvládnuto, správné načasování pobídky (nacválání z klusu) dá všemu Vašemu snažení ten správný rozměr. Není to povídání na pár řádků a slova ne vždy vystihnou tu pravou myšlenku.
Zkuste nejprve koníka prohlédnout odborníkem, zda nemá fyzický problém jako jsou skřípnutá záda, vybočený obratel atd. Možná je pro něj momentálně fyzicky nemožné nebo alespoň velmi obtížné vykonat, co od něj žádáte.
Pro Snaky: také jsem zvažovala ostruhy s krčkem natočeným ke koni, ale nakonec jsem si koupila klasické s krátkým trnem a malinkým kolečkem. A to hlavně z důvodu, že při ostruhách s vytočeným krčkem bych musela mít holeň absolutně v klidu, protože při každém nechtěném pohybu bych do koně dloubla. Na sedu stále pracuji a proto jsem se rozhodla, pro ty, které mám a jsem moc spokojená. Přesně totiž vím, kdy použiji jen holeň a kdy se již dotknu ostruhou. I koník ví, že nejprve je holeň a až při přesnějším vedení je tam ostruha (samozřejmě, co nejjemnějši přiložená).
Posílám odkaz na XFull velikost masku na koně. Jinak stačí na e-mail na e-shopu napsat co potřebujete ve vel. XFull a ráda Vám věci vyhledám a pošlu odkazy, abste nestrávila na stránkách zbytečně moc času.
http://www.walkerswestern.cz/maska-proti-moucham-fly-guard-plus-p-4092.html.
U některých koní je to jejich silný přirozený instinkt, který jim velí si lehnout, když mu nohu zvednete, protože jim to připomíná situaci, kdy se dva koně (většnou hřebci nebo dominantní koně) perou o pozici ve stádě a přitom se kousají do noh a přesně takto na to reagují, že se sníží, aby soupěř na nohy nedosáhl nebo mu to alespoň maximálně ztížili. Přesně to dělal náš čerstvě vykastrovaný valach. Při zvedání zadních noh se o nás opíral a lehal. Nemá to nic společného s rovnováhou (ani u hříbat). Odnaučili jsme ho to tak, že se mu noha nejprve poklepávala tušírkou, jakmile ji zvedl, byl pochválen. Postupně jsme od něj vyžadovali, aby nohu na přiložení tušírky nechal zvednutou tak dlouho, dokud tlak neustal. Pak stačilo postupně přidávat ruku, nejprve držel jen pár vteřin, ale postupně se to prodlužovalo. hodně jsme chválili. Když měl ještě tendence si lehnout, tak (jak se píše ve článku výše) jsme mu nohu pustili a on bojoval s rovnováhou, aby nespadl, což mu nebylo příjemné. Trvalo to asi 2-3 měsíce, než spolehlivě držel nohy.