Informace o uživateli:
Zabýváme se chovem a výcvikem pracovních belgických ovčáků. Důraz klademe nejen na povahu, ale také na zdraví, dlouhověkost, a zachování kvalitního exterieru u našich odchovů.
Naši psi s námi žijí v domě, a jsou členové rodiny.
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 5. 2022 16:35:23
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
lupus4
napsal(a):
Eva se jim věnuje maximálně, jsou i vyváženi na prochajdy do lesa
Já je nevozím do lesa, protože je to o hubu a teď na jaře jsou všude mláďata, tak mi to nepřijde fér pustit tak nekoordinovanou smečku štěňat, ale zato s tetama (např. i s Libuko😉) chodíme od 6 týdne po dvojičkách normálně na prochazky, na cyklostezku apod.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Garsonky jsou, mohou být, v každém patře domu. Jde o to, jak je dům dispozičně řešen. Někde, v některých domech, jsou garsonky jen v přízemí či zvýšeném přízemí, protože vedle nich je vchod do domu. O patro výše už je byt 1 + 1 nebo 2 + kk.
No právě - já jsem se setkala je s garsonkami nízko přesně tak jak píšete.
juhaj
napsal(a):
Lidi nemají rozum. Teď nedávno jsem se dozvěděla od kamaráda, že naše společná známá má omezenou pracovní schopnost a je bez práce, její syn žije u ní se svou přítelkyní, on má taky pracovní omezení, oba jsou taky bez práce a ještě tam žije její 16 letá dcera. Byt je dvou garsonka, kde tam žijí netuším. Pointa je, že mají ještě dva NO.
Ano lidi nemají rozum, takže v tomto případě je ne/výtah jejich nejmenší problém.
Jinak nevím, jestli je to jen moje mylná představa, ale nebývalý garsonky jen v nižších patrech? Jen se ptám, protože když si vybavím, kde mají garsonky lidí, co znám, tak to bylo vesměs přízemí nebo 1.patro.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
tak tomuhle docela rozumim...
on je vek/omezeni, kdy vetsi pes jakehokoliv plemene je problem ve vyssim patre bez vytahu
Věk je samozřejmě jasný, ale tak asi nemají v plánu bydlet 10 let v x lidech a psech na 30m2 - to podle mě není z dlouhodobého hlediska únosné.
Atheira
napsal(a):
Vlastně ono ani tolik nejde o to, na jak velkém prostoru bydlíte, ale co s tím psem hodláte dělat. Psovi je ve výsledku jedno, jestli na tom pelechu/gauči/posteli zevluje v paláci nebo v přívěsu, ale musí mít dostatečný vyžití.
+ teda u bytu a velkého plemene je na místě řešit schody x výtah, u NO ve vyšším patře se bez výtahu asi neobejdete.
Proč se s NO ve vyšším patře bez výtahu neobejdou?
Chtějí NO - agilní pracovní plemeno, ne basseta🤔
marushka
napsal(a):
Ja mam zrovna čubu, kterou jsem vždy kryla kolem 25. dne harani. Takže byť je to netypické, tak je to možné. K tomu byla vždy pěkná davajka, takže psům držela i mimo svoje nej dny (ale zkušení krycí psi o ni jevili zájem jen v tom ideálním období). Její dcera si zas naopak zřejmě nastudovala učebnici psí reprodukce a jede podle tabulek - 11. den ke krytí. Takže dědičnost může hrát, ale nemusí, roli.
Kdyby se to stalo dnes, doporučila bych Vám sjet na progesteron, ať víte, v jakém stadiu cyklu se nachází. Bohužel už je ale pozdě, tak nezbývá než čekat na sono. Já chodím s fenami 24. den a zatím vždy byly štěňata viditelné.
Já právě jezdím jen na specializované dobře vybavené pracoviště, tak jsem trochu zhýčkaná tím, že 21. den po krytí je to všechno vidět úplně krásně, ale je pravda, že mám feny v ideální kondici, spolupracují a nemají střeva jako vzducholoď.
Btw.: dělají vám věží sono u stojící feny, nebo vleže?
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
plus taky. možná by vám i mvdr. vitásek řekl, že k uhnízdění psích embryí dochází po nějakých 14 dnech po oplození, přičemž datum oplození není datum krytí.
takže klidně 19 den po krytí ve feně prostě není vůbec, ale vůbec nic, protože embrya si teprve hledají místečko.
Já ale psala, že 19 denní embrya - ne, že 19. den po krytí 😉
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
za určitých okolností pozná. musí to být fena normální velikosti, normálního výživného stavu, nesmí mít plná nebo plynatá střeva a musí být naprosto v pohodě, povolená
jakmile to bude velká fena, tlustá fena, nažraná fena nebo bojavá fena, tak vám exkurze je na pytel.
Samozřejmě to vyšetření limituje kondice a spolupráce feny, ale já na tom chtěla demonstrovat to, že když to jde poznat i 3 dny předtím pohmatem, tak na sonu by to mělo být 22. den vidět i když doktor nemá super novou mašinu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
v té době má celá ta věc i s plodovými obaly asi 1 cm
pokud se nebavíme o jorkovi... už vidím, jak nějak spolehlivě prohmátnete labradora nebo dogu.
Ano - ten 1cm u feny v normální kondicí specialista pozná. To myslím smrtelně vážně a dnes už se tohle učí i noví medici na FVL. Pokud budete mít zájem, klidně Vám u MVDr . Vitáska domluvím exkurzi.