Informace o uživateli:
lama krotká, zakrslá koza,miniaturní osel
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 14. 12. 2013 20:37:45
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
litohor52
napsal(a):
Prosím, jak jste to měli s tím dovozem z Německa? Já jsem už měla domluven od registrovaného rakouského chovatele nákup ovečky, ale jejich úřední lékař požadoval ještě i elektronickou ušní známku (on ten zákon v EU platí od 1.1.2010). No a chovatel nám napsal, že to už podstupovat nebude, že si radši počká na rakouského kupce.
Nemůžete se divit, že nechtějí investovat peníze ani čas na to "přeznámkování" na elektronickou ušní známku. Já také musím zaplatit holandskému chovateli tu elektronickou známku. Je to pro ně vícenáklad a starost navíc.
Už se to tady probíralo mockrát a velmi dobré zkušenosti jsou i s malou páskovou ušní známkou typ "D" od ZeeTags a aplikační kleště mají opravdu dobře vymyšlené a cenově nejlepší.Já je používám u zakrslých koz už od doby kdy se uvedly na náš trh a zatím jen dobré pocity. Doporučuji a distribuci vede Hradištko.
lamero
napsal(a):
No čtyřčata už jsou většinou problém, taky očekávám početnější porod od Saby. Na fotce je celý měsíc před termínem?
Tak je to tady, měl jsem pravdu, jsou to taky čtyřčata.
No čtyřčata už jsou většinou problém, taky očekávám početnější porod od Saby. Na fotce je celý měsíc před termínem?
kralikarvenca
napsal(a):
Dobrý den, před pár dny jsem odeslal registrační papíry a přišel mi ten stejný papír, na který koukám jako puk a moc nevím co se po mě vůbec chce. Do registračních papírů jsem vyplnil katastrální číslo mé zahrady kterou chci vypásat, ale ovce budu mít ještě na vedlejším pozemku, kde budou mít přístřešek. Můžete mi prosím tedy někdo poradit, co vlastně po mě chtějí a co mám udělat? Zrovna dvakrát se mi nechce jet takovou dálku kvůli pěti minutám.
Registraci hospodářství dělá jedna parta a tu zajímají jen Vaše iniciály a druh zvířat a druhá parta dělá zase čtverečky do katastrální mapy, kde jsou ustájená zvířata. Problém je v tom, že tyto dvě party spolu nekomunikují
JirkaŠ
renatab
napsal(a):
Já jsem se ptala na stavebním úřadě, chtěla jsem stavět jen dřevěný chlívek, ale větší. Bez betonové podlahy i základů. Když mi bylo řečeno, že musím mít od projektanta oficiální plány, vyjádření veterinární správy, krajského hygienika a nevím , co ještě , jsem od velkého chlívku upustila. Bylo mi dále řečeno, že když bude chlívek menší než 25 m2 stačí mnou nakreslený a obcí schválený plán chlívku a všechna ostatní povolení od hyg., vet.... musím stejně sehnat. Myslím, že budu stavět seník, který se zvířaty nemá nic společného JO a ještě chtěli i vyjádření hasičů, že mi dřevěný chlívek neshoří při použití elektřiny. Takže ve finále stejné běhání jako kdybych chtěla stavět rodinný dům.
Snad u vás budou rozumnější.
Přesně stejné informace jsem dostal také a proto nic nehlásím a stáje stavím jako chovatelské zařízení dočasného charakteru. Jo taky ještě existuje možnost postavit zemědělskou stavbu, ale nesmí se v ní garážovat technika, skladovat krmení ani ustájit zvířata. Tak na co by taková stavba měla sloužit...netuším. Kdo se moc ptá ten se jen diví
nasefauna
napsal(a):
Ne, jednalo se pouze o dvě kůzlata bez matky. údajně to byla česká hnědá koza nejspíš s burským kozlem, ale tahle malá má 15 - 20kg a za těch 5 měsíců skoro nepovyrostla. Výška je zhruba 60 cm v kohoutku.
Nejspíše se jedná o kříženku kamerunské a nebo tak zvané holandské zakrslé kozy. Burského kozla bych tam neviděl??
ivaana
napsal(a):
Já bych měla také dotaz myslím související k tomuto vláknu. V inzerci vidívám že se prodávají kozy AN třeba 75% s PoP. Jak je to možné? Myslela jsem, že PoP můžou mít pouze 100% zvířata tak, jak je to třeba u psů. Jak se tedy stane, že koza 75% má PoP???
Děkuji za odpovědi
Myslím si, že je to výjimka pro málopočetná plemena.
K životnosti kozlína z OSB. Mám ze stejných desek udělanou i lamárnu. Ta stojí stejně jako kozlín na štěrkovém podloží, pro lepší odvod vlhkosti i moči. Z vnější strany jsou desku ne spodní části chráněné pruhy lepší IPY, která je částečně přihrnutá hlínou.
Ta lamárna je již natřená barvou a kozlín to čeká v létě, až přijedou děti na prázdniny, tak to rádi zmáknou a vymalují po svém. Ze vnitř je to v pohodě, z venku je to namáhané dešti a nátěr doporučuji. Lamárna už stojí dva roky v pohodě. Nemá to žádné základy, je to "dočasná stavba" bez ohlášky.
Iva tady prezentuje moc pěkný kozín z Ytongu a dalších stavebních materiálů. Já jsem postavil takový malý lehký kozlín pro dva zakrslé plemenné kozlíky. Mají tam společný krmrlec jako dělící stěnu.Teď na zimu jsem ještě dodělal dveře s průlezem. Momentálně tam jsou s třemi a pěti kozami na připuštění. V pohodě se tam vejdou, je to na pár dní, takže žádný problém. Kostra je z hranolů 10x10cm a z venkovní strany obložené OSB deskami o síle 12mm. Střecha je z vlnitých butimenových desek.Doba stavby v jednom člověku 4 dny. Náklady odhaduji na 10.000,-Kč.