
Lenka03
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 14. 5. 2017 11:45:28
Naposledy přihlášen: 9. 9. 2018 19:29:18
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Podle ČJF je jedinou "oficiální" mašlí pro kopavé nebo jinak problémové koně červená. Ta má upozornit, že je třeba na koně dávat pozor. Těm ostatním by asi značná část jezdců nerozuměla, mohli by je brát jen jako ozdobu a ne varování. Takže vřele doporučuji vzít jen červenou.
Já osobně vidět žlutou mašli na oprácku, nenapadlo by mě hned, o co jde, nebo bych si minimálně nevzpomněla, co že to ta žlutá znamenala
Zdravím, už delší dobu přemýšlím, jestli můj koník opravdu potřebuje podkovy, nebo jestli ještě vystačí bez nich, popř. jestli by nebyli vhodnější nějaké botičky. Tak bych se ráda zeptala, jak kováte vy, předky, zadky, vůbec; a proč jste se rozhodli kovat právě takto.
Já v současné době mám koníka v základním tréninku úplně naboso Pravidelné strouhání samozřejmost.
jana33
napsal(a):
Ahoj, našla jsem toto staré téma, a chtěla bych ho otevřít.
Anglicky umím dost chabě, domluvím se na hotelu, objednám si jídlo, doptám se na cestu...
Ale koňská angličtina je mi tabu, nemám na ní slovní zásobu a když zadám nějaké slovo do googlu, myslím, že by mě anglicky mluvící " seller" určitě nepochopil a myslel si že jsem nesvéprávná.
Tak kdo je znalý "koňoangličtiny" Jak se řekne třeba:
Je kůň obsedlý? Je kůň přiježděný?
Po jakém je hřebci, z jaké je kobyly?
Jakou má kůň výkonnost?
Je kobyla březí?
Pokud víte, budu velice ráda za odpovědi, ať si rozšířím obzory:).
Obsedlý - broken-in (neobsedlý - unbroken)
U otázky, po jakém hřebci/klisně bych se asi zeptala normálně mother/father (jinak klisna - mare, hřebec - stallion, valach - gelding)
Co se týče výkonnosti, v inzerátech jsem už párkrát viděla "sport level", nejsem si jistá, jestli je to správně, ale používá se to :D
A březí je "pregnant", jako u lidí...
Každopádně pokud nekupujete koně přímo z anglicky mluvící země, myslím, že nevadí, když budete mít v angličtině chyby, ono kolikrát ani prodávající pořádně neví :D.
U nás je jeden zásadní problém - když nejdete alespoň po kraji pole, nikam nedojdete. Louku poblíž máme jednu, malou a ještě s omezeným přístupem (kvůli sekání trávy na seno). Cesty tu nejsou skoro žádné, když, tak asfaltové, nebo věčně rozbahněné, na kterých se pochopitelně nedá delší dobu klusat, o cvalu ani nemluvím...
Ahoj, všichni, co se svými koníky jezdíte na vyjížďky jste to už určitě někdy řešili - smím, nebo nesmím chodit na pole? U strniště je to jasné, tam většinou "není co zničit". Ale na zorané? Čerstvě oseté? Nebo tam, kde už něco roste?
Já to dělám tak, že na strniště chodím, jak chci, na zorané (pokud je dobrý povrch) taky, na čerstvě oseté buď vůbec, nebo jen po kraji, a na to, kde něco roste, jen v kolejích od traktoru.
Nevím, do jaké míry je to všechno legální, proto bych se ráda zeptala, jak to děláte vy, a jestli nevíte, jak se k tomuhle vyjadřuje zákon?