loolucy

Moje příspěvky

7.8.2015 21:26

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
A to je právě to: strašná zrůdnost a kdesi cosi...přitom kdyby jste fenku vykastrovala, zánět dělohy, což je hodně nebezpečný a život ohrožující stav, by nikdy mít nemusela. Naprostá většina lidí, co to zažila, zpravidla u staré fenky, všechny další kastruje. A jak už jsem psala, takováto kastrace bývá...no nevím jak to napsat...nepovedená...právě s následnými problémy.
A jak se pořád omílá to: taky by jste se dala vykuchat? Z fleku. Pokud by to sebou neneslo rapidní stárnutí, což u žen bohužel nese, neváhala bych, protože bych si zrovna ráda odpustila polovinu života užívání antikoncepce(což jak víme, není také zrovna nejzdravější) hnusnou celulitidu a nebezpečí rakoviny dělohy, vaječníků a prsu.

Váš názor, každý má nějaký. Za mě fuj...

7.8.2015 21:25

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Je zvláštní, že kastraci koní nebo koček nikdo takhle nehrotí, ale u psů se vždycky vyskytnou exoti, kteří z toho dělají neskutečnou kovbojku...

Ano, kočku jsme vykastrovali. A proč? Kvůli jejímu zdravotnímu stavu. Chodila si volně venku, takže házela koťata 2x ročně. Byla to kostra potažená kůží. Takže ano, v tomto případě, kvůli zdravotnímu stavu, jsme byli nuceni kastrovat. Jinak by zanedlouho zemřela...

7.8.2015 20:56

Žaneta kocková napsal(a):
Já psa nekuchám, fenu kastruji, protože na chov ji nemám a pozitiva kastrace převažují nad jejich negativy.

Přijde mi to jako naprostá zrůdnost - kastrovat zdravou fenu. Nikdy to nepochopím. Samozřejmě pokud se jedná o zdrav. komplikace (zánět dělohy a podobně), tak je kastrace na místě.

Ale kastrovat ZDRAVÉ zvíře? No fuj...

Neustále se tu spoustu lidí na diskuzi ohání, že je třeba krmit jen masem, ještě lépe syrovým, prostě příroda, ale přitom mají všechny psy vykastrované. Kde to žijeme?


Nechci se nijak hádat, jen vyjádřit svůj názor, jak zvrhlé to je.

7.8.2015 20:41

Přesně tak, projdite diskuze, je toho mnoho. Začala bych tak, že bych vůbec nedávala granule do misky, pouze je podávala z ruky. Poté (tak po týdnu) bych začala dávat trošky do misky s tím, že tam tu ruku nechám. Až budete zvládat toto, tak jí nechávat granule v misce, ale stále tam rukou zavazet, přidávat granule, odebírat. Ale opravdu základ - krmit bez misky a z ruky :)

Hodně štěstí!:).

7.8.2015 18:03

Christie13 napsal(a):
Dobrý den.Poradíte mi nějaké dobré granule ? :) Prosím bez-obilné, s co největším podílem masa pro 7 měsíční štěndo BOC..
Vyzkoušeli jsme :
N&D Grain Free
Acana
Brit Care
Marp
Ale žádné z těchto psovi moc nejeli :/.

Je tady na to už tolik diskuzí, stačí pohledat...

7.8.2015 13:00

My kastrovali fenu 35 kg,8 let. Nesla to velmi špatně, nežrala, nepila. Byl to obrovský problém. Ale chodit ven chtěla. Neustále se dostávala k břichu, takže jsme ji museli non-stop hlídat. Měla na 4 dny léky na bolest a na týden antibiotika.

7.8.2015 10:30

noemi napsal(a):
Ale vždyť píšu, že jsme daly Prednison...a vetce se to nelíbilo. Klasické tablety proti alergii si nejsem jistá, že by zafungovaly.
Fence se to stalo paradoxně vždy na stejném místě...čekala, až pověsím prádlo...netuším, jestli ji něco píchlo, nebo to byla alergie na kytku.

Po těle naskákaly boule velikosti pětikoruny, otekl celý čumáček...začala se motat...jsem ráda, že to dopadlo, tak, jak to dopadlo...

Jinak díky za radu - ono po bitvě je většinou každý generál.
Když jsem se ptala při první reakci, bylo nám řešeno, že laicky nic řešit nemůžeme.
Teď u jiného veta jsme dostaly injekce, takže úplně jiný přístup.

Nám právě také začal otíkat čumáček, oči, uši. Zavolali jsme veterinářce a poradila dát tabletku Dithiadenu. Do dvou hodin štěněti vše splasklo a bylo naprosto v pohodě :)

Tak třeba pro příště, stačí i dithiaden, pořád lepší než kdyby se měl pes udusit

6.8.2015 22:15

noemi napsal(a):
Máme alergickou fenku, minulý rok jsme skončili 2x na pohotovosti...vždy se jednalo samozřejmě o dobu, kdy nebyl veterinář k sehnání.
Jednou jsem v zoufalství dala tabletu Prednisonu... a pak nám vetka vynadala, ale upřímně mně to bylo v danou chvíli jedno.
Podruhé šlo o víkend a kdyby se fena začala dusit, tak máme smůlu - nikde v okolí na veterině ani noha, nakonec jsme čekali a otoky po celém těle začaly ustupovat, fenka dostala tuším Calcium a ještě něco k tomu.

Letos jsem už hysterická, vidím vosu a šílím, vloni jsme nikdy nepostřehli, že by fenku něco létajícího obtěžovalo...takže jsem od veterináře dostala ampulky a injekční stříkačky, s tím, že kdyby náhodou, tak je důležité zachránit psu život a jestli injekci "bodne" odborník...zatím jsme ji nepotřebovali, a doufám, že nebude potřeba, ale i tak jsem klidnější. Ono když se něco přihodí v sobotu po poledni a i na veterině s pohotovostí není nikdo k zastižení, tak člověku opravdu zatrne.

Když jste věděli, že je fenka alergik, proč jste s sebou nenosili prášky? Naše štěňátko taky pěkně nateklo, od té doby máme vždy při sobě léky...

5.8.2015 15:50

umpa.lumpa napsal(a):
Jako já si to umím představit. Třeba při akutním zánětu dělohy je asi úplně jedno, jestli má nebo nemá falešku. Nebo při císaři, když se rovnou kastruje. Ale to bych pak nedávala za vinu kastraci.. Nevím, proč se loolucy nepochlubí ostatními záležitostmi stran její fenky. Nejspíš nebude mít svědomí úplně čisté a kastrace jako taková tam byla až druhotný faktor. A ať to bylo jakkoliv, tak to, že zánět mléčné žlázy nepoznali 3 veterináři po dobu 3 měsíců, to mluví taky za dost..

Zánět byl způsoben kastrací. Po kastraci se jí tam vytvořily boule, přičemž jedna byla vazivová a vedla přes celé břicho. Veterinářka, která kastrovala to nechala, prý ať to hlídáme, že se to vstřebá. Druhá řekla, že je to jen nějaké vazivo a dala nám na to propolis. A třetí veterinář jí z toho vymačkal mléko a zjistil, že je tam prostě zadržené mléko. Fena díky tomu dostala obrovské horečky, místo si neustále lízala, takže měla na břiše místa vylízaná do krve (proto ten propolis od druhé veterinářky). Máme pocit, že díky tomuto, oslabení imunity, se jí rozjela ta rakovina. Nebo tím, že se do ní řízlo (ale to zase prý jiného veterináře rakovina nastoupila dříve), byl to takový jakýsi "14-ti denní karcinom".

Jinak dobu po kastraci nesla velmi špatně - týden nechtěla vůbec pít a dva týdny jíst (jinak pes, co sežere vše), byl to pro nás horor. Známe ji jako fenu, která v životě nekňunkla, takže prostě kastrace u nás probíhala v tom nejhorším světle.


A to, že to poznal až třetí veterinář, mluví o kvalitě jejich služeb. První veterinářka fenu prohlížela asi 10 vteřin, protože mezitím měla na stole uspaného králíka a v ordinaci další 2 jezevčíky. Druhá byla s prominutím úplně mimo, plácala tam tenkrát totální nesmysli...

5.8.2015 13:25

umpa.lumpa napsal(a):
A za to může kastrace a to, že nebyli tři veterináři schopní najít důvod, proč se to děje? Zajímavé souvislosti.

Pokud se fena kastruje správně, v mezidobí mezi háráními, tak, aby se kastrace nebila s případnou faleškou, tak je nesmysl, že by se jen tak díky kastraci samo spustilo mléko. Někdo to zmrvil, hodně, a Vy jste si jako viníka naprosto nesmyslně našla kastraci.

Vy do toho nevidíte, samozřejmě tam toho bylo vícero, není to jen tak. Mléko jí sama kastrace nespustila, ale díky kastraci jí tam zůstalo.

5.8.2015 12:26

umpa.lumpa napsal(a):
Já asi pořád nechápu, jak může kastrace způsobit zánět mléčné žlázy.

Šlo jí po kastraci mléko, které tam vytvořilo ten zánět. Už?

5.8.2015 10:42

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Možná se ptám blbě, nevím časové odstupy všech zásahů ale: nebude to spíše tak, že zánět dostala ne z kastrace, ale z toho, že už tam někde pod žlázou byl nádor, na který se, nějak" nepřišlo?

Ne, zánět způsobila kastrace.

5.8.2015 10:21

Lexaurin napsal(a):
To je mi líto, myslíte, že to bylo pdmíněno kastrací ?

Netvrdím, že přímo kastrací, ale jak už jsem tu kdysi někde zmiňovala, prostě se do ní hráblo, tak se jí rakovina rozjela. Ale ten zánět z kastrace měla

5.8.2015 09:21

Já mám špatnou zkušenost. Fena dostala obrovský zánět mléčné žlázy, na který se přišlo až po 3 měsících a po 3 veterinářech. Nakonec se pod zánětem rozbujil nádor a museli jsme ji nechat uspat.

5.8.2015 09:11

My jsme to maso nebrali štěňatům, ale rodičům štěňátek. Vždy jsme se zeptali, zda jim můžeme dát a zbytek jsme jim nechali. Nevidím důvod proč něco takového nenosit, udělá to radost jak pejskům, tak majitelům :).

4.8.2015 22:40

My jsme vezli třeba hračky (asi 5 malých uzlíků) a sušené kuřecí či něco obdobného ;).

3.8.2015 19:00

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Tak já mám na to jiný názor. Lepší je fenku, která má, nějaké" problémy po každém hárání, nechat vykastrovat hned a neriskovat rakovinu mléčné lišty, které jste se teď obávala(vlastní zkušenost v rodině) než kastrovat fenku až s těžkým zánětem dělohy, život ohrožujícím stavem s nejistým výsledkem...

Jenže když fenku vykastrujete až po několika háráních, tak to, že nedostane rakovinu je už poměrně nízké procento.

Ano, pokud by se vykastrovala před prvním háráním, tak ano. Ale jak poznat, že bude fenka poprvé hárat? Kastrovat fenu v půl roce mi příjde absurdní.

3.8.2015 18:23

To mě moc mrzí, mám téměř obdobnou zkušenost. Ikdyž já jsem proti kastracím odjakživa, museli jsme ze zdrav. důvodů nechat vykastrovat fenku a také to dopadlo nejhůře jak mohlo. Stále také bádám. Je asi opravdu nejlepší získat co nejvíce názorů jak veterinářů, tak pejskařů, pročíst všemožné diskuze. Je toho opravdu hodně a je velmi složité se rozhodnout

Ale když je vaší fence už 6 let, podle toho, co jsem slyšela a dočetla se, by kastrace už byla téměř k ničemu. Ale zkuste prokonzultovat s více lidmi

3.8.2015 12:24

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Možná není nutné ani povalování, ani houkání či jedna po hubě, ale bude stačit důsledné naučení povelu PUSŤ a to jako dobrovolný akt ze strany psa naučený jako výměna něčeho dobrého za něco jiného dobrého

Někdy ani to prostě nestačí, to je náš případ

3.8.2015 12:21

Tak to jsem ráda, že to dopadlo relativně nejlépe jak mohlo smajlík hodně štěstí přeji!