Informace o uživateli:
Momentálně chovám hnědé pižmovky, maransky. Do budoucna doufám ve francké husy, kozu a nějaké menší prasátko do pastevního chovu..
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 9. 3. 2021 13:00:16
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
milan78
napsal(a):
Pukavec= neoplodnene zkazene vejce. Pokud by byl ve vejci odumrely zárodek, už to není pukavec a zárodek by byl ve vejci po rozbití vidět. Takže se během sezení nic nestalo. Prostě vejce nebyla oplodnena.
Nebo vejce zastydla hned na začátku sezení a zárodek by se pak v té kaši špatně hledal.
No každopádně ještě popátrám po těch podkladcích. Zajímá mě, jak daleko je odnesl (pokud to byl on). Byl to prcek, odhadem měl těsně pod půl kila. V tomhle počasí už je tu kolem spousta potravy pro takového nevybíravého žrouta. Možná to, že je malý, ho probudilo dřív než vaše svěřence právě proto, aby dohnal zimní ztráty a to, co nenabral na podzim.
Ještě přemýšlím o koupi nějakého kuního/hlodavčího/ježcího odpuzovače ve spreji. Nikdy jsme nic takového nepoužili, ale za záchranu snůšky mi to stojí. S jakými přípravky máte nejlepší zkušenosti přátelé chovatelé?
Nebojte se, nehibernoval :D
Když pominu to, že jsem cca před týdnem jednoho bodlináče večer pozorovala, jak rejdí čumákem v listí za domem (tím chci říct, že u nás už zkrátka mají po zimním spánku), musel by ten můj nalezený být náměsíčný a v hibernaci se mezi osmou večerní a sedmou ranní přemístit do kachní boudičky. A v tom druhém (že vejce nežerou) se taky mýlíte. Že nežerou skořápky, v tom pravdu mít můžete, ale nevylučuje to, že vejce kradl právě ježek.
Každopádně díky za reakci. :).
Co píší ostatní je sice pravda, ale mohlo se stát i něco během sezení (vejce na začátku sezení zastydla apod.) Pižmovky mám 1.2 kmen a loni mi jedna kačena vyseděla celou snůšku a druhá měla všechna vejce pukavce, jak píšete. V kačerovi to tedy nebylo. Letos se mi to otočilo. Kačena, co nic nevyseděla, má hnízdo plné a dle kontroly se zárodky vyvíjejí, jak mají. Zato druhá kačka neví, kam sednout asi ji z hnízda vyhnala škodná.
Už nějakou dobu se mi ztrácela vejce z hnízda v kachní boudičce. Dokonce mi zmizely i sádrou plněné podkladky. Až jsem dnes našla malého spáče zahrabaného ve slámě hnízda. Když jsem ráno sáhla do hnízda, abych zkontrolovala stav, popíchala jsem se o ježka. Je to takový mrňous, divím se že přežil zimu. Odstěhovala jsem ho do remízů za řeku. Je mi divné, že by takový prcek odtáhl sádrový podkladek, přesto doufám, že už nás podobná vejcožravá návštěva nepoctí a že to byla jediná škodná.
Máte podobnou ježčí zkušenost?
ladd
napsal(a):
Možná, protože je separujete, už toho má pekina dost a brání se. Pokud se kačer zajímá i o ni, nechte je v hejnu a neoddělujte. Sperma vydrží v kachně na více vajec. Aby jste měla jistotu že se jí bude kačer věnovat i po té až se dostanou do snášky i pižmy, oddělte je vždy jednou za několik dní.
Tak hlásím neúspěch. I když jsem oddělování pekiny s pižmákem zrušila, pekingská kačenka je od pižmáka zmordovaná, že se divím, že vůbec snáší. (Kačer má ještě dvě pižmovky, z nich teď jedna sedí.) On si ji vždy tak dlouho rovná, až ji to přestane bavit a uteče mu.. Záda a křídla má chuděra podrápaná, nohy taky samý strup. Oddělila jsem ji od hejna a má rekonvalescenci. Vajíčka zatím všechna neoplodněná. Na podzim jí pořídím manžela pekiňáka nebo možná zkusím nějakého míň nadrženého/agresivního pižmáka.
Taky mám dotaz ke křížení pižmovek s pekingskými. Prosím někoho zkušeného o radu. Mám 1,2 pižmovky a 0,1 pekingskou. Jsou spolu od srpna 2014, pekinu jsem přidala po 1. sezóně, kdy spolu byl jen kmen pižmovek. Chtěla bych zkusit křížit. Pižmák je silně při chuti a snaží se pekinu pojímat, ale přijde mi, že se mu moc nedaří i přes to, že jsou vždy několik hodin denně spolu separé.. Je nějaké opatření, kterým zvyšujete úspěšnost takového mezidruhového páření? Pekina už na rozdíl od pižmovek snáší a nerada bych měla všechna vejce prázdná, i když i s tím asi budu muset počítat.
figi
napsal(a):
Mám REAL 24 a první líhnutí byla katastrofa, ze 24ks jen 4 kuřata a cca 15 mrtvých zárodků. Dal jsem do líhně digi teploměr a v mých podmínkách, kde je líheň ve stálé teplotě 22-24 stupňů bylo uvnitř podstatně tepleji, než na display. Dnes už mám za sebou cca 8 velmi úspěšných líhnutí, mám na dispay nastaveno 36,3 stupně a uvnitř je ideálních 37,5. Nakonec je líheň dle mého celkem bezproblémová, jen s tou teplotou si musí člověk na začátku pohrát. Nedávno si tu samou pořídila známá a u ní to vychází měřením zase o nějakou desetinu jinak.Prostě co kus, to originál + vliv okolního prostředí.
Můžu se Vás zeptat na další zkušenost s líhní Real (vlhkost, otáčení, ..)? Příští rok bych si ji chtěla pořídit. Líbí se mi na ní hlavně líska, do které se dají dát jakákoliv vejce.
Jinak mám Cleo a housátka ve vajíčkách již pípají. :)