
marcella
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 13. 4. 2013 18:54:42
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
kačka.pomořanská
napsal(a):
Po domácku dělanej obojek se nám moc neosvědčil, tak teď zkoušíme lepit struky, jsem zvědavá jestli to vyjde. Kozy jsou podle mě takový vynalézavý šikulky.
Jak jsme psaly zalezi jestli se vam vysava ve stoje tak by to pomoct melo ale jestli v leze tak tam nepomuze nic proto ze vam to sunda. Jinak ten obojek jak je na tom obrazku opravdu nepomuze, ale uz jsme mu provedli tri upravy a uz jse nam koza po dvou letech soustavneho piti tri dny nevypila akorat jse nam jeste zasekava v dojirne a jestte to chce trochu vylepsit tak jak to budeme mit hotovy a oskouseny tak jsem dame kdyztak foto.
roklanka
napsal(a):
Jsem pouhý teoretik v tomto případě,ale Marcelo,jak se může koza vypít,když neohne hlavu? To by mě zajímalo.Je opravdu sama v chlévě,takže nehrozí vypití od jiné kozy? Měla jsem kozu s dcerou v jednom chlívku (myslím po odstavu ,tříměsíčním a přes to jí matka nechala cucat) a kdybych je neodělila,asi by cucala dodnes. Dokonce to zkoušela i když už měly obě kůzlata.Od jiných koz se ani nepokoušela se napít..Roklanka
Vypije se protoze ten obojek ji fixuje jenom krk a ona otoci celym krkem i s tou fixaci a hlavou muze otacet taky. Jeste skusime udelat upravu te fikxace tak aby nemohla otacet hlavou .
Budte rada ze jste se s tim nesetkala vcera vecer jme toto tema objevyli na noc uz mela jedna koza obojek podle nakresu a ani dospat jme nemohli, a jako tradycne je zase prazdna . Takze u nas to nepomohlo a byt zadavatelkou tak bych pohodli moc neresil protoze jedine reseni je pravdepodobne porazeci pistole, nez se vam jich zacne vysavat vic. Jeste jsme se setkali se dvema spusoby a to ve stoje tam pomaha prelepit konec struku leukoplasti a je po problemu a druhy v leze a tam nepomaha nic protoze i tu leukoplast si sundaji.
milfor
napsal(a):
Opět dík za info,zatím ste jedinná kdo ochotně radí.Asi bude mazání napojeno na ten konus z vývěvy,viz.šipka.Budu laborovat.Těch 4-5 kapek se nastavuje zřejmě v chodu na prázdno a nebo v zátěži?
přesně tak tam jak to mate označené patří připojit ta hadice od mazání, ale podle te fotky nevypadá ten olej nejlépe bylo by lepší jej vyměnit. Ten počet kapek je jedno kdy nastavíte protože to mazaní pracuje na podtlaku a ten je teměř stejný jak na prazdno tak při dojení.Olej je lepší použít nějaky řidší ja používam syntetický olej, jak již někdo někdo když budete dojit v mrazu špatně vam to bude mazat a muže se stat že vyvěva dokud se trochu nezahřeje nebude se chtít pořadně rozběhnout.Tam jak byla ta hadice připojena původně je odkalovač tam musíte nasadit hadici tu svedete do lahve a ten olej se přeléva znovu do sklenice mazáni,ale po čase je potřeba jej vyměnit.
A nemáte možnost si k vetovi dojet pro injekci a píchnout mu ji sám?Pokud má kozlík teplotu obávám se že bez inj. případně atb. se neobejdete. To trháni nohama v křeči se mi nechce nechce zdát,že by to bylo od špatné činnosti bachoru. Jinak na bachor dávám kozlovi rummenal i když je spíš pro dojnice po porodu,vždycky pomohl. Ale tady bych se experimentům vyhla,aby jste mu spíš nepřitížil.
jirinajanickova
napsal(a):
Upřímně řečeno - nevím.
Když chci nějakou bylinkou léčit, vždy dělám čaje nebo odvary a vždy podávám do huby ( ne do kbelíku ke spontánnímu vypití ). A je to tak proto, že takto vím, kolik jsem toho léčiva do zvířete vpravila. A protože se často nemocná zvířata "vyznačují" nechutenstvím, mám obavu, že předložená bylinka v naturálním stavu by stejně zůstala nedotčená - nebo nepřijatá v potřebné míře.
Tak nějak to vidím
Jiřina
jo,jo to máte svatou pravdu,podáním do huby,je asi nejlepší řešení,které se mi už mockrát osvědčilo. I v osobním životě.
Mačkané zrní je lepší,je lépe stravitelné,pozor si dávejte aby vám nežluklo,je lepší si každých 14 dní namačkat nové,zaleží i jak ho skladujete i na okolní teplotě(hlavně v létě).Krmíme s ním běžně a nikdy žádný problém.Stále platí -dobrého pomálu a na nové krmení postuně navykat,dávat třeba obden a málo.My jsme měli letos problém u kůzlat s otravou pravděpodobně ze sena.Zrmujeme velké balíky a vet se přiklání k tomu,že sežraly plesnivé seno.Vše mělo rychlý průběh,večer kůzle polehávalo,nemohlo vstát a do rána buch..Naštěstí padl jen jeden kozlík,další dvě kůzlata jsme zachránili,ostatním nebylo nic.
Zpočátku jsme byli přesvědčeni že se jedná o absces. Kozička se nijak nestranila,naopak byla čilá, chodila s ostatními do výběhu, žrala,vše bylo v pořádku až na tu bouličku na krku. Pak se přidala další boulička. Voláme veta. Koza žere,tak to nebude nic vážného,absces může atrofovat.Mažeme černou mastí,abychom urychlili proces zrání a čekáme až absces praskne.Objevila se třetí boulička a pak už to vzalo spád. Nádor rychle rostl a kozička začala při námaze ztíženě dýchat. Konečně přijel vet. Za dobu své praxe to neviděl,přesto byl ochotný Milku operovat. Bohužel přišli jsme o průměrnou dojnici ale s dobrou bílkovinou. Minulý rok byl prokletý, začínal i končil úhynem. Nikomu bych to nepřála zažít.
Chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s celkovou narkózou u koz.. Před vánoci jsme měli úhyn v narkóze. Vet tvrdí, že ji kozy špatně snášejí. Máme kozičku, která vloni u bývalého majitele rodila císařem. Je docela možné,že nás to letos nemine znovu. Jak se na tuto situaci můžu připravit.Poradíte ?marcella
Pevné zdraví, hodně štěstí a mnoho úspěchů v novém roce 2011
přeje Marcela H.
Holka nebo kluk, ovlivnění krmnou dávkou? Toto téma není můj nesmysl, článek jsem četla ve zpravodaji SCHOKu 3/2009. Článek pochází z www.osel.cz Zajímavé jsou i související články obzvláště ten o jelenech a slepicích. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že kozena,která tři roky zpět měla 7 kozlíků a měsíc po posledním porodu se během 14 dní 2x přeléčovala antibiotikama a vypadalo to,že o ni přijdem a i když nebyla její kondice nejlepší přesto jsme ji připustili, tak se jí najednou narodili dvě kozičky.
Všude v knížkách jsme se dočetli že laktaci podporuje pšenice. Krmíme mačkanou nekdy s ječmenem a šrotujeme s kukuřicí přes zimu. Podáváme 1-1,5 kg na den a hlavu koze o váze 60kg ve dvou až třech krmných dávkách.Jak se začne snižovat nádoj, snižuju dávku až na 300-400g a zasušení a před porodem zase začnu přidávat aby kůzlátka dostala svoje a koza pěkně spustila. Seno pořád a zelené dokud se zelení,pokud jsou na pastvině nemusíte do nich tolik hrnout obiloviny.Je známo že uprava krmné dávky před připuštěním předurčí pohlaví kůzlete.
Ahoj Filipe, dojírnu dělal přítel, je to naše prvotina a ještě ji ladíme. Hodně jsme se inspirovali fotkama dojírny od Hanky, které tu měla na fauně. Pokud by jste chtěl můžu sem ještě přihodit fotečku. Mně osobně se líbí jak dojí Roklanka. Koza se jí při dojení ani nehne,určitě jsou cvičené. Já ty svoje tanečnice bych tak leda honila s kýblem po stodole.A to dostávájí nášup jak na zámku.