Informace o uživateli:
Drůbež,drůbež a pak ještě drůbež................
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 6. 2023 15:29:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den,
Když napíšu, že plně souhlasím s názorem přítele Bohemiagall, a to nejen co se týče dane slepice, ale i systému posuzování, tak mně čeká nějaký postih od nového vedení posuzovatelského sboru. Takže se jako vůbec k tomu nevyjadřují .
Co se týče tohoto oceňovacího lístku tak je to katastrofa, která zavání pozastavením činnosti posuzovatele. Posuzovatel si naúčtoval 10,-Kč za co ? Za nic. Proč nejsou vypsané Přednosti- určitě nějaké má, proč nejsou vypsané Doporučení- určitě nějaké budou, proč je tato vada napsaná v nesprávné kolonce ( správně patří o kolonku výš), proč v kolonce Vyřazující vady nebo kondice a péče není zaškrtnuté okénko - vždyť se jedná o vyřazující vadu u tohoto plemene, která se jmenuje " Postranní výrůstky na praporku" lidově " korunka " a má být zapsána v kolonce Vady. To už nepíšu o tom , že chybí hmotnost a je tam špatné datum posuzování.
Je mi líto, že toto potvrdil svým razítkem přítel Bayer, snad nesoustředěnost a únava z několikadenní úmorné práce kolem organizace překrásné výstavy si vybrala svojí daň.
Naprostý souhlas, jen upřesním : Postoj a tvar - plemenný typ, typický krk s odstavajícím opeřením v zátylku (takzvaný dračí krk - tuzo ), výrazné a krásně klenuté prsa, ještě bych dodal " zachmuřený pohled " a opravdu bohatý a plný vous, standartní utváření ocasu.
Pan Kadik úzce spolupracuje s bratry Czepcovými s Jablunkovské ZO a je to vidět na výstavách nejen v Brně.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
je tam blastocysta, ale to je jedno. je v latentním stavu.
a je vidět pouhým okem. ono to není jedna nebo dvě buňky, ale desítky tisíc buněk.
Není tam blastula ( blastocysta), je tam gastrula s dvěma zárodečními listy. Samozřejmě v latentním stavu.
Pokud ji Paní Věrka vidí, pak ji velkolíhně budou platit zlatem.
Něco je špatně.
"Vývoj embrya začíná již před snesením vejce nosnicí. K oplození vajíčka dochází přibližně do 3 hodin po ovulaci. Asi za 3-5 hodin po splynutí samčí a samičí zárodečné buňky ve vejcovodu samice vzniká zygota. Postupným dělením buněk zygoty geometrickou řadou (rýhováním) vznikají nové dceřiné buňky (blastomery) až vznikne kompaktní morula. Rozestoupením blastomer se vytvoří dutinka (blastocoel) vyplněná tekutinou a vzniká dutý kulovitý útvar (blastula, blastocysta). Vchlípením části stěny blastuly (blastodermu) dovnitř koule a diferenciací buněk blastodermu vzniká gastrula, která má tvar váčku, jehož stěna je tvořena 2 zárodečními listy – vnějším ektodermem a vnitřním endodermem. Neuzavřená část váčku představuje prvoústa (blastopór). V tomto stádiu dochází ke snesení oplozeného vajíčka nosnici.Po snášce oplozeného vejce dochází k jeho ochlazení a vývoj embrya se dočasně zastavuje, je v tzv. latentním stavu."
KŘIVINKA, J. Biologická kontrola líhnutí. In: Speciální zootechnika – chov drůbeže (eds. J. Podhradský et al.). 1. vyd. Praha: SZN, 1960.
veraboskova
napsal(a):
No asi jste to nepochopil, ale já to mám i z praxe z líhnutí vyzkoušené. Co vy na to? Budete také zkoušet?
Jinak tak to děkuji, ale to je přesně nejspíš ten chovatel, co mi tam manžel odmítl dojet. Lokalita odpovídá.
Ale pochopil, už dávno. A taky jsem pochopil, že Vám nesmím odporovat. Jen doufám, že ostatní chovatelé těm vaším " ověřeným a naprosto pravdivým " údajům nebudou věřit a nebudou rozbíjet násadová vajíčka.
veraboskova
napsal(a):
Asi vím kam tím míříte. Vy myslíte tu chybu v překladu, co je ve vzorníku a týká se hřebenu? Fakt je, že jsem to četla poprvé na jedné skupině na facebooku a pak jsem to ještě rozebírala s jedním chovatelem orlovek. Takže je otázka, zda se řídit v tomhle vzorníkem nebo fakt tím, jak vypadají orlovky jinde na výstavách v zahraničí...
Nevíte kam tím mířím, a taky nemyslím chybu v překladu v Čr vzorníku, žádná tam není. Copak u nás tvoří vzorník " jedna skupina na facebooku a jeden chovatel" ?
Vzorník ( standart daného plemene) určuje jak má jedinec vypadat na výstavách pořádaných ČSCH pro své členy. Jak dané plemeno vypadá na jiných výstavách nebo v chovech je opravdu záležitostí " skupin " na srandastránkach a různých množitelů.
veraboskova
napsal(a):
Ale to víte, že poznáte. Už se to tu probíralo mnohokrát jak. Zadejte si do googlu "fertilized egg chicken" a vypadne vám spousta obrázků a fotek.
např. https://www.mypetchicken.com/backyard-chickens/chicken-help/Are-fertilized-eggs-okay-to-eat-H48.aspx
Jinak děkuji za telefonní číslo. Napsala jsem vám soukromou zprávu. Jenom doufám, že to nebude dost daleko. Měla jsem možnost koupit kohouta, ale jedna cesta 400 km, a manžel mi pro něj odmítnul dojet. Inu tolik nesdílí moje nadšení z chovu.
Opravdu nic nepoznáte, googl a podobné srandastránky jsou k ničemu, sám na ně někdy dávám totální bludy abych se zasmál jak to lide žerou. Udělejte si pár pokusu ve své líhni a nevěřte internetu.
Chovatel orlovek je z Třinecka, víc neprasknu.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
tak prarodiče vůbec dělali zvěrstva se zvířaty, ale to se dá omluvit, protože dělali to co bylo v té době normální a na co stačila úroveň poznání a vědomostí. A o to horši je pokud teď chce někdo chovat třeba hybridky podle toho jak to dělala babička.
Dobře, moc dobře napsané. Hlavně ta ...úroveň poznání a vědomostí... je výstižná formulace. Bohužel osvěta v chovu slepic naráží na nevzdělance ( blbce), kteří vás v diskuzi nejdříve stáhnou na svojí úroveň a pak utlučou primitivizmem.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Paní jděte už laskavě na to léčení, schizofrenie se dá potlačit medikamenty.Ale je pravda, ža Vašim příspěvkům se vždy s chutí zasměju.
Brahmaputra se nepíše a česky nikdy nepsala Brahma Putra, máte dost mezery ve vzdělání.
A sarkasmu evidentně také nerozumíte, že?:
No ale nejvíce se mi líbí ten fakt, že Vám na jedné straně stráááášně vadí, jak se zde lidi urážejí a na straně druhé kopete a plivete na každého kdo s Vámi nesouhlasí. No schíza jak vyšitá.Měla byste se opravdu zamyslet, jelikož zde máte problém s několika uživateli, zda není problém na Vaší straně dvorce.
A právě kvůli takovým to pacientům sem přestali chodit a přispívat opravdoví chovatele
tereza.128
napsal(a):
Já bych se k tomu nestavěla tak odmítavě. Každé plemeno někdy nějak začínalo a tyhle husy jsou pěkné, tak proč je neuznat, pokud se podaří ustálit jejich vlastnosti? K tomu jsou ale potřeba odchovy, hodně odchovů, aby bylo z čeho vybírat a do chovu zařadit jen to nejlepší, co se nejvíc přibližuje požadavkům.
Já si myslím, že je dobře, že se i dnes najdou nadšenci, co se o něco snaží a pokouší se posunout chov čehokoliv někam dál.
Bohužel se vždy najdou paraziti, co se přiživují na snažení druhých a ničí jejich práci - viz vlákno o pomořanských husách.
Ano, souhlasím, ale vždy je nějaké " ale ". "Přibližuje požadavkům " - ale jakým požadavkům ? Kdo by měl jasně, přesně a srozumitelně dodat standart když ne země původu ? Jedině země původu ( vzniku ) daného plemene má právo stanovit standart v plném znění a popřípadě provádět jeho upřesnění a změny. Bohužel to tak není ! Rusko se nějak nehlásí a tak každý vykuk prohlašuje ty své za standart, každý co něco doveze z Ukrajiny nebo Německa je rázem odborník a posuzovatel. Nejhorší je, že jako vždy se okamžitě nastartují Němci a diktují, přikazují a kradou nesvoje plemena jak to předvedli u české husy, rodajlendky .......a vlastně u většiny světových plemen a zvlášť u zdrobnělých.
Podivné je i jejich posuzování v republice, není oficiálně uznaný standart, ale směle se posuzují jen aby se vyšlo vstříc vystavovateli.
mysak
napsal(a):
Zdravím,
Zbarvení běháků je v pořádku. Horší je to zapeření běháků, (drobná pírka vyrůstající mezi šupinami). Bohužel tato vada je u vyandotek častá.
¨ Bohužel tato vada je u vyandotek častá " - toto není pravda, nevíme co Vás opravňuje k takové lži.
Chovatelé vyandotek se určitě k Vaší nepravdivé informaci vyjádři. Jsem přesvědčen, že výskyt této vady je u plemene vyandotka stejně časté jako u ostatních středních plemen.