
mp71
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 29. 7. 2017 12:00:03
- Témata ve kterých diskutuji
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
ttino
napsal(a):
Zdravim vsetkych chovatelov.
Chcem sa spytat ci je mozne chovat dva jedince koralovky mexickej (lampropeltis mexicana) spolu.
Pocul som od jedneho chovatela ze koralovky maju v oblube sa navzajom pojedat. A je vseobecne zname ze koralovky mexicke vo volnej prirode pozieraju mlade strkace.
Bez problémů za splnění 2 podmínek. Zvířata musí být zhruba stejně velká a musíte je hlídat při krmení. Korálovky rády chytí myš každá z jedné strany a pak žerou a žerou, až jedna s myší požere i druhou korálovku. Pokud to chytnete včas a druhá je sežraná třeba jen z třetiny, nechá se vytáhnout a většinou to rozdejchá. Pokud ji sjede celou, většinou ji vyblije a pak chcípne taky ...
To terárko není špatný. Omezil bych rosení na 1x týdně. Calyptráti pocházejí ze suchých oblastí Arabského poloostrova, proto je pro ně velká vlhkost nepřirozená. S čím souhlasím, je světlo. Z fotky to vypadá, že žárovka v úzkém květináči funguje spíš jako bodovka. Dal bych pod strop zářivku, která produkuje dostatek světla, může být i s UV. Žárovku s UV, kterou tam máte, bych také umístil pod strop (taky by se mi nelíbilo koukat celý den do sluníčka). S vyšší teplotou pod zdrojem souhlasím, musí ale také mít možnost slézt dolů, kde bude teplota třeba pokojová. Sám si tak najde to, co mu bude vyhovovat.
Když jsem calyptráty před 20 lety měl, UV žárovky nebyly. Používal se AD3 Combinal, ale pro vysokou koncentraci se snadno předávkoval. Váš veterinář má asi "starou" (nemyšleno zle) školu, také jsem používal Roboran s Plastinem a třeba i namleté skořápky. Tenkrát nic jiného nebylo. Později jsem sice zkoušel i jiné přípravky, ale nakonec se vrátil k tomu původnímu.
Pokud se Vám zvíře podařilo zachránit a máte ho už rok, moc bych toho s vitamíny neměnil. Pouze bych upravil světelné zdroje na vrchol terária.
Čím mu jistě neublížíte, spíš naopak, je pestrá strava. V létě bych dával smýkaný hmyz - je to pestré a má spoustu vitamínů ...
lupus4
napsal(a):
Celoroční chov venku je to nej co můžete evr. testudům poskytnout.
prostudujte celý uvedený web
pro začátek
http://www.zelvy.wbs.cz/Jak-zacitumisteni-a-chov.html
http://www.zelvy.wbs.cz/Chov---venkovni-vybehy.html
http://www.zelvy.wbs.cz/Jak-a-cim-krmit.html
http://www.zelvy.wbs.cz/Zakladni-potrava.html
šachtu třeba letošní zimu řádně proměřte, hlavně v největších mrazech pod - 20°, měřte i vlhkost !
bude.li tam teplota 4 - 6 °C , vhkost alespoň 80%, pak vyhovuje a želvy v přepravkách s vhodným substrátem to "daj" je třeba je zabezpečit před HLODAVCI !
Je třeba mít ale k dispozici připravený želví stůl, pro jedince co nebudou zimovat (mladé,nebo oslabené)
a i pro mláďata, která není vhodné zimovat celé období ( 5 - 6 měs.) např. 1/2 11 až 1/2 04 (dle venkovních teplot)
zhruba platí pravidlo 2leté - zimovat 2 měsíce, 3leté 3měs. atd...
čili až 5 - 6 leté snesou celé zimování
chov v páru je úspěšný spíše náhodně, opti skupina je např 3,5 a násobky
zhruba platí pravidlo 2leté - zimovat 2 měsíce, 3leté 3měs. atd...
Jak dlouho zimovat 13leté ?
jeef
napsal(a):
Podle mého názoru nejste ještě dostatečně zkušený chovatel a měl byste si nejdříve něco nastudovat, než předkládat zbytečné dotazy. A vůbec nejlepší pokud se chcete věnovat ''větším'' hadům je začít s něčím nenáročnějším, z vlastní zkušenosti bych doporučil Hroznýše královského či Krajtu královskou.
Naprostý souhlas
Ve starších tématech to najdete. Vyndat z terária misku s vodou a substrát vyhodit. Terárium i zvíře postříkat antiparazitárními přípravku typu Frontline, Neostomosan, ap. Druhý nebo třetí den teprve vrátit misku s vodou. Před tím je dobré zvíře omýt vlažnou vodou. Roztoči mají rádi vlhko. Doporučuji dobře větrat a snížit vlhkost. Preventivně mimo dosah zvířete lze pověsit v punčoše malý kousek pásku Detie nebo Baytrilu.