Mulinka18

Moje příspěvky

21.10.2021 13:32

Atheira napsal(a):
Tak přímo tento asi holt jedině na e-shopu https://www.google.com/search?q=hurtta+active+postroj&sxsrf=AOaemvJjqlS31gFMBcmVjZQrlXb90htKMQ%3A1634815655601&ei=p05xYaT2I7eZwbkP28SI6Aw&ved=0ahUKEwjk5bLzstvzAhW3TDABHVsiAs0Q4dUDCA4&uact=5&oq=hurtta+active+postroj&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBQgAEIAEMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeMgYIABAWEB4yBggAEBYQHjIGCAAQFhAeOgQIABBDSgQIQRgAUNBUWLdpYPxqaAFwAngBgAHmAYgBhw-SAQY2LjEwLjGYAQCgAQHAAQE&sclient=gws-wiz

Nebo si nechat někde ušít, jestli vám jde vyloženě jenom o ten úchyt. Další značky, co dělají tyhle postroje na "psí tašky" vyloženě neznám, ale určitě jsou.

Díky

21.10.2021 13:24

Happy1234 napsal(a):
myslite, ze to je ono? nasla som jeden

Na tomto chybí ten horní úchyt. Je velmi praktický, když si potřebujete přidržet pejska

21.10.2021 13:23

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Mulinko, kupovala jsem kšíry/postroj s úchytem na Profizoo

Moc děkuji za info!

21.10.2021 13:23

Atheira napsal(a):
Ten spodní je hurtta, nevím, jestli se prodávají i v běžných zverimexech, ještě jsem je nepotkala. Ale tyhle typy (ne přímo značka) se dají najít už vážně skoro všude. Navíc v Praze. Tomu nevěřím, že tam nikde nemáte takovýhle postroje.

Neřekla jsem, že je nikde nemají ! Nečtete pozorně příspěvek. Jen, že jsem zběžně koukla na web a nenašla jsem přímo tento s úchytem. Zeptala jsem se, abych to měla jednodušší. Nemám příliš času obcházet obchody. Raději bych šla najisto a věděla co chci.

21.10.2021 09:17

Nevíte, prosím, někdo v jakém obchodě se dá ten "druhý" sehnat a nejlépe i vyzkoušet? Jsem z Prahy. Dívala jsem se zběžně na internet a nevidím žádný takový, aby měl i ten horní úchyt. Děkuji

11.10.2021 12:45

Suz napsal(a):
Zdravím,
zajímá mě, zda má někdo zkušenost se seperační úzkosti u psa, která se projevuje štěkaním.

Máme ročního psa x cane corssa, vzali jsme si ho v 5 měsících a od té doby to řešíme.
Pes nedokáže byt v klidu když je sám. Chodí po bytě tam a zpět ani na chvíli si nelehne a hlavně štěká několik hodin v kuse.

Zkusila jsem vše, co jsem našla na internetu.
Když je sam nezajímá ho žradlo, hračky nic. Bohužel ani když je několik hodin venku, aby se unavil tak nepomáhá..

Mám v bytě kameru, abych ho mohla sledovat.
Je vetsinou doma maximálně 3 hodiny sam, ale jelikož bydlíme v bytě, tak si neustále i tak stěžují sousedi a já už jsem bezradná.


Rada bych tu našla někoho, kdo měl stejný problém a řekl mi svoje zkušenosti.

Předem moc dekuji

Dobrý den, jak se dále Vaše situace vyvíjí? Opravdu jste zkoušeli vše?
My měli stejný problém s naší fenkou. Dobu samoty proštěkala, později se začala i pomočovat. Na doporučení v poradně, jsme začínali trénovat opravdu po vteřinách, prodlužovali na minuty jen odchody po bytě do různých místností. Fenka vždy musí čekat na místě - pelíšek, kenelka... Dále postupné otevírání dveří. Nejdřív jen braní za kličku, po té zmáčnutí kličky, až po té stisknutí, otevření, krok přes práh atd. Opravdu velmi rozfázované. Pokud fenka reagovala a nevydržela při těchto krocích na místě, tak jsme se vraceli o krok zpět. Za úplně každý zvládnutý krůček dostávala odměnu. Tomu všemu předcházel trénink naučení na místo, až po té trénink odchodů. Mimo trénink jsem si fenku brala do práce, když byly dcery ve škole, aby nebyla sama. Měla jsem štěstí, že hlavní část jsme trénovali pak přes letní prázdniny. Trénovala s ní zejména mladší dcera, měla na to čas. Fenku, dokud neměla natrénováno jsme nenechávali vůbec doma samotnou, jen po tu dobu co to zvládla a už uměla. Ze začátku jen těch pár vteřin, poté minuty, pak čtvrt hodiny, dále jsme prodlužovali cca po 15-20 min až jsme se dostali na několik hodin. Celý trénink nám zabral 3 měsíce intenzivní práce. Teď je fenka 6h v pohodě, také máme kameru. Většinu času prospí. Při odchodu ji rozhodím po obýváku vařené masíčko, aby se trochu zabavila a unavila. Pře samotným odchodem jí dávám signál - šátek pověsím na dveře a pošlu ji na místo, na kterém čeká po dobu, kdy se připravuji k odchodu. Po příchodu signál sundávám a ukončuji "trénink" Tento signál jsme dávali od začátku vždy při tréninku i krátkých časových úsecích. Doufám, že jsme to zvládli, ale nechci zakřiknout, zatím je to příliš krátká doba, abych si tím byla jistá. Sama bývá doma od posledního týdne v srpnu. I nadále je prý nutné občas potrénovat i krátké doby samoty nejen tu dlouhou. Pokud je váš pejsek nervózni již když se chystáte k odchodu, je nutné nejdříve natrénovat úkony před odchodem, aby na ně nijak nereagoval. Česání, oblékání atd. Při těchto činnostech by měl být v klidu na místě, dostávat odměny. Až po té byste měli začít trénovat samotný odchod. Snad jsem Vám trochu pomohla.

9.10.2021 15:50

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
příčin je miliarda. včetně nevím proč zrovna u toho konkrétního psa. může to být klidně jednorázová věc, jakékoliv alergie a tyhle věci, to se zkoumá až když se problém opakuje. píštěl spíše nesouvisí.

pochybuju, že máte doma šampon s chlorhexidinem.

To se léčí "jen" šamponem zevně? A léčba zabírá? Neleci se to nijak "vnitřně"?

9.10.2021 15:11

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
šup na veterinu. nemá cenu vymýšlet nic dalšího.

je to pyodermie. o příčině to ale nic neříká.

Děkuji, jsem si to myslela, ze by to mohlo být. Nicméně místní veterinář mi řekl, že ne. Jaké prosím mohou být příčiny, může to být i potravinová alergie? A jak se léčí? Našla jsem na internetu hodně rozdílných informací, že dobře léčitelne, že špatně léčitelne, způsobené stafylokokem....Fenka ma píštěl po osine vedle vulvy, ma se řešit až v rámci kastrace v listopadu. Pistel je úplně malička, klidná, není červená, nekouse si to, ale trošku hnisa. Pokud se to nezhorsi říkali, že by to řešili až při narkoze při kastraci. Mohlo by to s pyodermii souviset? Co se týká veteriny, bohužel až v pondělí. Vracíme se až zítra večer, vezeme ještě jednu paní s pejsek a nemůže ji tu nechat. Jinak bychom odjeli. Můžu pejskovi nějak ulevit? Moc děkuji za pomoc!

9.10.2021 14:40

Dobrý den, mojí fence se od včera začaly tvořit na těle pupínky.
Přikládám foto největšího zahnisaneho a menších dvou vedle sebe, ty jsou jakoby pod kůží. Včera jsem jich našla 5, večer už 10, dnes jich má tak 30. Ty včerejší se zvetsily. Začína si je kousat.
Jsme na kynologické akci, místní vet mi řekl, ať neřeším. Nedokázal mi ale říct, co by to mohlo být. Na naši veterinu jsme objednaný pondělí odpoledne.
Někdo mi říká, že by to mohlo být něco viroveho, někdo ze zánět kůže pyodermie nebo možná alergie...
Měl někdy něco podobného váš pejsek? Pokud alergie napriklad na něco ve stravě, za jak dlouho po vysazení alergenu, by se začaly pupínky hojit?
Děkuji!

6.10.2021 12:17

domca15 napsal(a):
Dobrý den, reaguji na Váši reakci ohledně laparoskopické kastrace v Průhonicích. Jak jste se tedy rozhodla, jestli se můžu zeptat? :-) Já řeším to stejné, mám pomeraniana 3kg a zvažuji také laparoskopickou. Teď jsem volala s p.dokotorkou z Průhonic a doporučovala mi to před klasickou, tak nevím. Jde mi o to, aby to měla naše fenka co nejméně bolestivé a byla kratší dobu v narkóze. Ale 100 lidí100 jiných názorů, je těžké se rozhodnout.

Dominika

Dobrý den, ještě jsem se nerozhodla, ale asi se přikláním spíše k laparoskopii. Údajně laparoskopie je méně bolestivá a rychleji se to hojí. I snad nižší riziko případných komplikací. Jak máte starou fenku a odkud jste, jestli se mohu zeptat? Jestli jsme se náhodou někde nepotkaly.

5.10.2021 15:40

Dobrý den, prosím o radu, jak odnaučit naší fenku, aby štěkala na ostatní při příchodu domů.
Štěká ve všech možných situací - když zazvoníme, když odemykáme a i když vím dopředu, že někdo přichází a pootevřu dveře. Jakmile někdo vejde nebo zazvoní, začne. Fenka poslouchá, zkoušeli jsme jí dát povel místo nebo do kenelky před příchodem dotyčné osoby, po příchodu - krásně vydrží, ale i tak štěká z místa.
Zkoušela jsem jí dát nějaký jiný povel sedni, zabavit ji, ignorovat štěkání, ale stále štěká. Nevadilo by, kdyby si štěkla párkrát, ale ona vydrží štěkat poměrně dlouho a intenzivně.
Nevím jak na to, abychom štěkání naopak neposilovali. Přivítáme se s ní vždy až se uklidní, nikdy ne při štěkotu, ale ani to nepomáhá. Neotvíráme dveře když štěká, ale jak někdo vchází tak prostě začne.
Nevím v jakém chvíli bych ji třeba měla odměnit, když si úplně pokaždé zaštěká. Začíná teď i třeba štěkat někdy ráno, když jsme ještě v posteli a ona slyší, že dcera vstala. To si většinou třeba štěkne 2x a přestane sama bez napomínání, ale mám obavu, aby se to také nezhoršovalo.
Začíná štěkat i dost venku, dříve to nedělala. Je jí rok a měsíc.
Děkuji.

30.9.2021 17:24

Naše veterina není špatná, ale neřekla bych že výborná, bohuzel nedavaji ani inhalační anestezii a vím osobně o jednom pripadu, kdy kastraci pokazili. Veterina, kde dělají tento zákrok laparoskopicky je prý výborná, zkušenost me kamarádky a osobně mi volal i pan doktor. Vysvětlil mi výhody laparoskopicke operace. Do ničeho mě nikdo nenutí, ani doktor, nabízejí i klasickou kastraci. Jen jsem chtěla vědět zkušenosti ostatních s laparoskopickou operací nebo pokud má někdo srovnání. Děkuji

30.9.2021 14:10

Moc děkuji, úplně náhodou bychom chtěli jít tam. Ohledně zákroku mě informoval pan doktor Motl, byl velmi vstřícný. Jak velkou máte fenku? Setkala jsem se i s názorem, že tato operace zbytečně drahá a nemá u malého pejska žádné moc výhody. Ráda bych se přesvědčila, že i tak ano.

30.9.2021 14:07

Děkuji za odpověď. Velikost jizvy asi stejná tedy, říkali mi 2 jizvicky, každá 1 steh. Ale myslíte, že laparo zákrok není šetrnější? Že je jedno jestli klasická operace nebo laparoskopie? Žádný rozdíl mezitím? Děloha by prý zůstala, nicméně nefunguje bez vaječníků prý zakrni a nehrozí žádný zánět apod. Menší zásah do těla. Rakovina dělohy 0,03% riziko, prý zanedbatelné.

30.9.2021 13:36

Dobrý den,

obnovuji tuto diskuzi. Máte, prosím, někdo zkušenost s laparoskopickou kastrací malé fenky? Mám fenku 5kg, ráda bych ji nechala kastrovat tímto způsobem. Setkávám se ovšem s názorem, že u takto malého pejska to skoro ani nemá z důvodu velikosti jizvy význam a navíc po ní hrozí nepříjemná bolest po nafouknutí břicha plynem při samotné kastraci. Nicméně si myslím, že i tak je tato metoda přeci jen pro pejska šetrnější, méně bolestivá, menší riziko pooperačních komplikací a kratší doba rekonvalescence. Nicméně bych moc ráda slyšela zkušenosti někoho, kdo nechal laparoskopicky svoji fenku kastrovat případně někoho, kdo má i porovnání s klasickou operací.
Děkuji za příspěvky.

21.9.2021 14:58

Dobrý den,
proběhlo tu hodně diskuzí na toto téma, ale chtěla jsem se zeptat, zda se vám někomu podařilo úspěšně zvládnout separační úzkost a natrénovat samotu?
Mohli byste mi, prosím, napsat svoje zkušenosti?
Jak moc závažná separační úzkost byla, její příznaky a jak dlouho vám trvalo úspěšně natrénovat samotu a jakým způsobem?

Máme roční fenečku malého plemene. Je šikovná, hodně se ji věnujeme. Podcenili jsme ale dobu covidovou, kdy během ní trávila téměř veškerý čas s námi. Celkem 4 měsíce. Když dcery začaly v dubnu zpět chodit do školy, projevila se u ní separační úzkost. Několikrát se v době naší nepřítomnosti počůrala a téměř celou dobu samoty proštěkala, nevydržela na místě, chodila
po bytě a zrychleně dýchala. Nepila, žádné pamlsky v době naší nepřítomnosti nejedla a vítala nás intenzivním kňouráním a skákáním.
Asi po 3 týdnech, kdy se situaci spíše horšila, jsem si ji začala brát do práce a začali jsme samotu intenzivně trénovat po vteřinách, minutách, deseti minutách, hodinách.
Velkou zásluhu na tréninku měla moje dcera, která s ní trénovala téměř denně celé prázdniny (kromě dovolené), kdy já jsem byla v práci a slečna, ke které chodíme na konzultace. Nyní zvládne od polovina srpna být doma sama i 6 hodin v klidu. Máme kameru, sledujeme ji. 2x se nám ovšem stalo, že nejdříve 2h, poté půl hodiny proštěkala. Vždy to se to stalo jeden den v týdnu, dva týdny po sobě.
Ihned jsme začali opět trénovat i kratší odchody, abychom ji připomněli správné chování a doteď odcházíme na několikrát. Nejdříve několik velmi krátkých odchodů za sebou s odměnami, poté až následuje delší odchod. Máme stále trochu strach, aby se separační úzkost nevrátila. Teď například dcery obě týden po sobě nemocné, i tak s ní denně dopoledne hodinu trénují a nechávají ji samotnou, aby to nezapomněla.
Začalo mě toto téma velmi zajímat. Ráda se podělím o svoje zkušenosti s nácvikem samoty a přečtu si zkušenosti a rady ostatních.