
ovcezkopce
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 13. 2. 2015 16:58:39
Naposledy přihlášen: 10. 5. 2023 12:18:12
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
https://www.elvin.cz/zahrada
http://www.elvaprofi.cz/zahradni-technika/
http://www.pujcovnarentia.cz/lesni-zahradni-technika/
vypadá to asi takhle...
... zadejte si do vyhledávače "půjčovna nářadí", je jich hromada a jsou i v menší pr/delce.
Tedysek
napsal(a):
Ovcezkopce: nojo, jenze krovinak bude pry na pristi rok. A listu mam pujcenou do zitra. Si jeste zitra maknu. a jeste koupit big bag nebo jak se to jmenuje. Na odnos domu.
Dneska tu lidi sekali na seno tak jsem se pridala. Mam pocit ze dalsich par dni bez deste bude az na podzim. Otavu pri tehle velikosti travy uz nepotrebuju
No, na vašem místě a sušit jen pro králíky, půjčím si teď v půjčovně DOBROU mulčovačku, zmulčuju (ta vám to vezme), pohrabu a udělám pro králíky až otavy. Pohrabat musíte, mulč by se vám nestihl rozložit do dalšího sečení a motal by se vám do nového sena. A rozhodně nečekejte na výšku trávy 1,5 metru, to se bude i blbě sušit. Kosou, když jste ji v životě nedržela v ruce, to teď nahonem nepokosíte, louku pokopete a ještě budete urvaná jak budík.
Tedysek
napsal(a):
Tak jsem vyuzila nabidky a zapujcila si napodobeninu sekacky. Ma to dole vpredu dve listy a striha to travu. Teda melo by. Me trava dosahuje uz vysky 1,5m. Posekala jsem s tim tak 500m z tech 2tis. A mam dost. Co metr tak se to kouslo a prestalo to strihat. Co metr to jsem to musela vypnout a travu ktera padala pred tu radoby sekacku odhrnout. Kazdou trasu jednim smerem odhrabat a vzit to jeste 2x protoze to pulku travy jen povalilo. prece neni mozne ze by tvorbu sena provazely takove peripetie a moje vztekle vybuchy. Chjo.
Na pristi rok koupim krovinorez a treba to pujde lepe. Cim to ale dodelam netusim. Pravdepodobne touzim po jednoduche kose.
To už je moc vysoké, na to tak křoviňák. Buben vám to omotá a nepůjde to, takovou tu obyč lištu to taky zahltí.
Tedysek
napsal(a):
Oreb a janau: kdyby zustali u slov tak to neresim. Ale ani jedno slovo nepadlo a zkusili nam znicit pastvu na zahumence a taky ji podpalit. Kdyby jim to chytlo tak shori i stodola a vubec vsechno. Policie tu nefunguje a obci je to putna.
Ale proč myslíte, že to byl někdo ze vsi? Třeba šli kolem ožralí a ustlali si. Podpálit pastvu - to jsem ještě neslyšela, takhle stoh, obilí, ale pastvu? Tak fotopast s posíláním záběrů na mail (na telefon). Kromě toho, zvířata jsou chytrý, pokud nemáte pidizáhumenku, vždycky utečou.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
teda vám se tu daří a v květnu rodíte snad víc než v březnu. Gratuluji Tedysku a Vám Kostey...nojo, no...snad už bude nějaké to kulkové jehně.
Paznehty mám hotové a ovce znova přehnané na krásné pastvině. Jehňata jsem posadila všechny, ovce se mi nezdařila žádná. Připadala jsem si, jak zápasník v judu, který se snaží dostat soupeře na lopatky. Já ji visela na zádech a ona se ani nevzrušovala něco dělat.
Až bude mít někdo čas, písněte mi, kde kterou část ovce jakou rukou mám chytit - pokud to teda není vaše "výrobní tajemství".
Musíte chytit podrazit / chytit, zvednout ovci obě nohy ve stejné řadě, tady pravou (nebo levou) přední a zadní současně. Nejlépe když stojíte ovci u boku a vezmete to přes hřbet. Ztratí rovnováhu a padne na bok a z boku si jí překulíte na zadek a posadíte zády k sobě. Podpírejte jí nohama záda, ať má páteř oporu. Tak to zvládne i žena, dělám to taky sama. Chlap k ovcím ani nejde, ten je zásobovač, já holt ošetřovatel
Pro kamerunku život v chlívku bude peklo. Jsou to čiperné zvědavé ovce, chytré, napůl kozy. V maštali budou nešťastné a nebude se jim tam dařit, potřebují vzduch, pohyb, běhání - proč jste si nejprve nezjistila, jak to soused bude snášet? Nebo jinak - proč by to mělo sousedovi vadit? Předpokládám, že když jste si pořizovala ovce, máte pro ně dostatečnou pastevní plochu - takže se na ní "vytratí", proč by tedy souseda měly obtěžovat? Hluk? Smrad? Jsou jeho stížnosti oprávněné? Základ je dostatečné místo pro ovce a vše si dobře promyslet, pak teprve pořizovat.
Nesušíme, není co. Pampelišky odkvetlé, trávy vesele kvetou, ale jinak řidina, místy holá vypálená místa jak na konci léta. Jediný déšť letošního jara minulý týden byl přívalák, který spláchl sice celá pole na silnice, ale nezavlažil, protože voda se nestihla ani vsáknout. Bude to letos se senem bída.
Terysek30
napsal(a):
Samice zatim zije, nasadila jsem vitaminovou kuru, tak uvidime. Jinak vse v poradku, zere, je zvedava, aktivni. Jen ty zadni neslouzi.
Ovcezkopce za jak dlouho u vasich samic nastalo zlepseni? Ohledne toho vapence, mam druhou samici a ta na 23 dni stara kralicata. Rada bych ji pridala do krmeni pro jistotu vapenec, ale kolik? Nikde jsem nenasla. Dekuji za odpoved.
Skoro okamžitě, den, dva. Kolik vápence, nevím, brala jsem to od oka, tak půl lžičky na misku vloček, ony ho milujou, tak olizovaly i z dlaně.
xchipsy
napsal(a):
ovcezkopce - vysílená ze ČTYŘ mláďat? To se mi moc nezdá. A ještě víc jak měsíc stará, ti už sami žerou, takže kojení už není taková zátěž... Samice u nás mívaly i početnější vrhy (běžně okolo osmi, nejvíce 12) a nikdy se to nestalo. Navíc zde bodlinka kdysi psala, že u králic se odvápnění nevyskytuje... Terysek píše, že samice žere, pije, není apatická, což by spíš ukazovalo na nějaký "mechanický" problém s páteří apod...
Nevím, jak to má paní, může to být možnost, u nás to tak bylo. Jedna samice měla pět mladých, druhá osm, jedné samici byly dva roky, druhé tři. Ale byly to za normálních okoloností samice okolo sedmi kilo, takže holt neuživily sebe a ještě mladé. Myslím, že pokud jsou hodně mléčné a kojí do roztrhání těla, což ty moje jsou (mladý ležely u cecku imrvere, samice je nechaly), tak proč by k odvápnění nemohlo dojít? Prostě po té změně krmení se to zlepšilo a poté zmizelo navzdory tomu, že samice původně vypadaly, že příští hodina bude jejich poslední. Jinak mladým bylo právě taky okolo měsíce.
Je vysílená z mláďat, ochrne, přestane žrát a chcípne. Přičítám to odvápnění po kojení, stalo se mi to letos u samic velkých plemen, v kombinaci s únorovou zimou to na ně bylo moc. Ležely apaticky jak hadříček, nemohly na nohy, nežraly - ze dne na den. Nasadila jsem krmný vápenec (mám ho pro ovce - posypat ovesné vločky nebo oves), přidala víc Nutrimixu, na střídačku Plastin (plus samice šla dvakrát na noc do kuchyně, aby pookřála a odpočinula si od mlaďasů), pomohlo to, do pár dnů byly v pohodě.
Hlavně si nezapomeňte vyčištěnou vlnu zabezpečit proti molům, jinak o ni přijdete. Silné plastové pytle a podobně, zatěsnit a různá odpuzovadla, koupíte v drogerii, někdy pomáhá i sušená levandule. Na surovou vlnu co mám zkušenost nejdou, ta jim asi smrdí. Pokud jsou moli v menším množství (larvy), pomůže vysypat vlnu na mráz, larvy zmrznou a jde to vyklepat - nesmí jich ale být moc, to z toho nedostanete. A pozor, moli se vám dají i do dek "peřin" a to velmi snadno, přes sypek. A můžete deku vyhodit.
Sestry mám od narození spolu, teď jsou jim dva roky. Byly tři, jednu jsem loni porazila kvůli snižování stavu. Loni spolu rodily do jednoho hnízda, společně kojily a všechno odchovaly. Letos porodila jedna, staraly se obě (kojila samozřejmě jen matka). Teta nezabřezla, je moc tlustá, ale o to víc ji milovali malí, dobře se o ni hřálo Jinak jsou celoročně venku v patrové voliéře 1,5 x 1,5 metru s budkou, malí se narodili v únoru do největších mrazů a všichni přežili, pěkní a zdraví. Jinak sestry na sobě visí, opečovávají se, ale vím, že jak bych jednu vyndala a dala třeba po dvou dnech, už by se nesnesly. Takže od malinka ano, ale dát k sobě dospělé kusy, zmasakrujou se.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Já jsem si dnes udělala radost tím, že jsem pro své kamerunky koupila psí obojky. Měla jsem ovčí, ale do těch jsem musela dělat další dírky a navíc jim vůbec neslušely
Když jsem se pochlubila manželovi, tak poznamenal a zvonečky pro ně nechceš? No, nasadil mi červíčka do hlavy, který tam teď hlodá...ale nejdřiv se chci zeptat vás, mají vaše ovečky zvonečky a jak na to reagujou a pomůže to něčemu? Odradí to třeba lišku? Děkuji za vaše názory a zkušenosti.
No prostě si jen představte, že vám někdo zavěsí na krk zvonek, který vám bude bimbat do hlavy při jakémkoliv sebemenším pohybu. Pořád. A postěžovat si není jak.
Jak by se vám to líbilo?
Ano, každoročně pěstuji na hnoji dýně. Není to čistý hnůj, prostě všechno, co zůstane na zami, takže převaha slámy a vymrněného sena. S výnosy jsem maximálně spokojena, navíc dýně pěkně přeměňují hromadu hnoje v pěknou zem a odpadá tak otázka "kam s ním" (s tím hnojem). Dýně s chutí na podzim sežerou ovce. Letos se chystám právě i na melouny a další. Sázím tak, že do dolíku dám trochu zeminy ke kořenům, jinak by se rostlinka nechytla - jinak žije v tom hnoji (slámě). Ke každé rostlince píchnu klacek, abych ji pak našla, přece jen máme hromadu 10 x 20 metrů, vysokou okolo 2 metrů. Nemusí se okopávat, zalévám hadicí. Hromadu postupně můžete "přesouvat" a vzniklou pěknou zem rozhrnout na pozemek. Před pár lety to vzniklo vlasně jako z nouze ctnost, jinak jsme vozili hnůj do bioplynky, kterou máme 1 km.