
pavel55
Informace o uživateli:
mutace
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 6. 2023 18:38:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
exotchov
napsal(a):
A pak jsou rozely ve velikosti korel. Voliera pro rozely co nejvetsi delka 5m. ve voliere 3metry jsem mel tak nejvýše korely.
a co výstavní andulky ? ty největší ve voliéře neodchováte, pouze v malých klecích, to samé zebřičky - vše otázka selekce - klidně menší klícka, větší zebřička.
Na netu najdete videa z Pakistánu jak odchovávají alexandry velké v klecích velikosti králíkárny, nikomu to tam asi nevadí, kvalita a množství mladých možná lepší než u nás, tak že vše otázka jak se na to ta společnost dívá, v Pakistánu jsou jiné společenské normy než u nás .
Opravdu optimální podmínky by mohla být velikost revíru, nevím jak velký je revír jednoho páru rosel pestrých v austrálii třeba jeden hektar = 10000m2. Vy nemáte voliéru o velikosti 10000m2, tím pádem nemáte optimální podmínky a rosely nesmíte chovat, to je budoucí směrnice EU.
chovatelaustralie
napsal(a):
Pro pana Pavel55. Tak to co jste popsal, je jen ukázkou jak jít takzvaně z bláta do louže. O jednoho chovatele víc který již příští sezonu v případě úspěšného odchovu rozšíří řady zoufalých chovatelů kteří se nemohou odchovaných ptáků zbavit. Když to provede jak jste radil tak dále, věnuje odchov dalšímu začátečníku, tak to nevidím jak nějaké skvělé řešení. Jinak jako vtip, to bylo dobré. Pořád vidím jako nejlepší řešení, nedávat ptáky kteří nejdou prodat vůbec hnízdit a počkat rok dva, nebo chov zrušit. Otázkou je ale jak, když to prodat nejde a buď to věnovat výkupčímu nebo to někomu vnutit. Možná to nebude chtít ani budoucí důchodce, neboť na to už v 70 letech nebude mít jak finance, tak sílu. Mladším se už doporučuje neutrácet a šetřit si peníze do důchodu. Nejlépe každý měsíc uložit 10 tisíc. Důchody prý už nebudou nebo budou minimální. Přeji hezký den.
to není z bláta do louže , já bych řekl kdo neseje ten nesklízí ...
lavice
napsal(a):
Ale co s odchovy když se zadaří a nikdo nic nechce ani za pár korun?( Kam umístit třeba 40 kusů mladých?) Rosely, penanti, jiná Austrálie, neříkám ani amazonané. Nabídky v inzerci vše z lonského roku, co pak bude třeba v srpnu? Nejlépe chovat pár let bez budek.
v srpnu nabídnete roselu pestrou za 600 Kč, pokud neprodáte nabídnete v září za 500 Kč, v říjnu za 400 Kč, v listopadu za 300 Kč, v prosinci za 200 Kč, v lednu za 100 Kč,a v únoru uděláte dobrý skutek a darujete ji nějakému začátečníkovi a hurá bude o jednoho nového chovatele víc !
Jaký návrat k normálu ? Normál je to co je. Odchovat ptáky které se nepodaří prodat dalším chovatelům to je taky normál, už před 30ti lety jsem jako mladý chovatel někdy něco odchoval a pak zjistil že to nikdo nechce, tak jsem to pak už dál nechoval. Chovatelé si často něco oblíbí každý to chce odchovávat časem se to přemnoží a když to každý kdo to chce mít má kdo to má potom kupovat ? tak se toho začnou všichni zbavovat ono to pomalu vymizí tím se to stane zase vzácné a pak to najednou zase všichni chtějí mít. Vždy budou například atraktivní nové mutace kde poptávka převišuje nabídku, taky jsou druhy které jsou na odchov tak náročné že nebudou nikdy levné.
Jako příklad: 2008 jsem prodával modré Barnardy límcové velké za 6000 Kč/kus, zájemců bylo málo a tak jsem je už dál nechoval a kolik stojí dnes ? Podstatně víc a jdou na dračku.
Typoval bych penant oranžpastel rok 2022, je to jednoznačně mladý pták, nepřepeřený, ty světlé záda letos na podzim zmizí, bude celý výrazně tmavší, pokud budou záda oranžově lemovaná je to čistokrevný penant, pokud budou do šediva lemovaná je to tažené přes rozelu slámovou. Podobné jsem viděl na burze ve Zwolle už někdy před 20ti lety. Určitě by se na netu dohledaly nějaké fotky. Za 1800 Kč je to ok.
Dobrý den,
zajímalo by mě kdo z vás používá dle mého názoru totálně předražené Kaytee, Nutribird a tak dále a kdo z vás si dokrmovací směs vyrábí sám nebo to nějak míchá. Pokud se podíváte z čeho se koupené značkové dokrmovací směsi vyrábí, tak výrobní cena je dle mého názoru max. 50-60 Kč za kg ....a za kolik se to prodává ?
Nechci uvádět vlastní recepty protože se to dle druhu a věku líší a nechci výrobcům kazit obchod, ale zajímal by mě váš názor.
Pro upřesnění:
tím je myšeno 2 ručně dokrmené samičky koupit a stávajícího samce prodat.
Jednou řvoun, pořád řvoun...
Dražší, náročnější a možná i neestetická cesta je obložit voliéru tvrdou minerální vatou,
která hluk velice efektivně pohlcuje, popřípadě ještě dražší specielní akustické desky,
jako když chcete hrát na bubny a soused chce v klidu spát , technicky je to vše dnes možné.
Pamatuji burzy ve Straubingu před 20-30ti lety, to co bylo na podzim 2022 je pro chovatele papoušků
dle mého názoru už jen ztráta času, rok od roku méně chovatelů a mnohonásobně víc byrokracie, podívejte se na stránky pořadatele co všechno musíte jako prodejce papoušků z ČR dodržovat,
a když nedoržíte oni vás tam prostě nepustí, když vše zvládnete tak zjistíte že hodně druhů se prodává hůř a nebo za nižší ceny než u nás, protože chovatelů papoušků v Německu ubývá.
Pro chovatele kanárů, astrildů, pěnkavovitých a podobných je Straubing ok.