
pavel55
Informace o uživateli:
mutace
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 6. 2023 18:38:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Teoreticky to jsou stovky možných kombinací a myslím že o tom by se nechala napsat i celá kniha, takže neočekávej tu nějaký stoprocentní recept v jedné větě. A i kdyby tento recept existoval byla by to chyba ti ho tady prozradit. Žádná odpovědˇ je někdy ta nejlepší odpovědˇ protože, tě donutí používat vlastní hlavu, a čím víc budeš používat vlastní hlavu tím lepší chovatel budeš ......
Tipuji na modifikaci čistokrevné Rosely pestré, popřípadě mottle ,přičemž mottle není žádná klasická mutace jako modrá nebo lutino ale spíž selektivní "dědičná" modifikace, je to konec konců otázka definice kde začíná mutace a kde končí selektivní modifikace. Pokud bude mít pták například nemocné játra které způsobují odlišné zbarvení a tato "játrová nemoc" je dědičná můžu touto cestou selektivně odchovávat cíleně odlišně zbarvené jedince ale genetický základ této barevné odlišnosti je jiný než u klasické mutace. Všimněte té tmavé kůže a těch tmavých drápků na nohách, pravé mutační straky mají často (podotýkám né vždy ale často) drápky a kůži světlejší nebo tmavé a světlé fleky. Pro chovatele mutačních Rosel nemá smysl takové ptáky zařazovat do chovu, jsou to často jen drahé experimenty které roky trvají a konec konců nikam nevedou. Podotýkám je to můj osobní názor.
Vidím to na sebepoškozování, toto téma se tu diskutuje pořád dokola (podívejte se na vlákno Kakadu růžový ...) a kromě toho co se v jiných vláknech diskutovalo i v tomto případě tady asi nikdo nic nového nevymyslí. Moje doporučení : Mít více papoušíčků ve větší kleci bude i pro vás víc potěšení než mít jednoho v malé kleci.
Osobně si myslím že prakticky všechny andulky nějaký ten virus v sobě mají, žijí s těmi viry už desítky generací, selektivně přežijí ty virům nejodolnější. Skokani jsou pouze to opticky viditelné. Negativní test není u starých ptáků žádná 100% ní záruka, andulka která v mládí nějakou tu virovou infekci prodělá, může mít za pár let negativní test protože ten virus v ní spí. Tento spící virus se může například v době chovné sezony a zvýšeného stresu probudit a tak můžete mít najednou u zdánlivě zdravého, negativně testovaného páru, mladé skokany. Chovatel andulek který s tím nemůže žít by si měl najít nějaký jiný koníček.
Všechny ty testy o kterých tu píšete jsou dle mého názoru velice předražené. Pokud by každý chovatel všechno každý rok testoval, ten trh by při těchto cenách zkolaboval. Cena všech testů by převyšovala cenu všech papoušků mnohonásobně !!! Kolik by musela stát normální andulka kdyby se na vše možné testovala ? 200 Kč za andulku + 2000 Kč za její testování = 2200 Kč. Kdo je ochoten tuto cenu zaplatit ? Na druhé straně můžeme argumentovat že andulka zakoupená za 200 Kč která mi nakazí papouška za 10000 Kč byla špatný obchod, to už by bylo levnější zaplatit těch 2200 Kč.
Co takový test na COVID ? v březnu stál v Německu 350 Euro, pak 150,
na podzim 50-70 momentálně od 25 Euro a nejlevnější čínský test je prý za 6 dolarů! Chce to dle mého názoru víc konkurence a nižší ceny. Čím nižší ceny tím víc chovatelů bude testovat. Mohl by sem někdo prosím napsat které laboratoře co nabízí a za jaké ceny ?
děkuji.
Dobrý den,
dokrmoval jsem často korely, vážily během prvních týdnů běžně 20-30 % méně než stejně staří sourozenci v budce, ale časem vše dohnaly a pokud se podívám na rok staré ručně dokrmené a stejně staré přírodně odchované nevidím v tom rozdíl, i vaše andulky vše doženou , nebojte se !
Andulka ale ručním dokrmováním moc nezkrotne, korela, kakarik nebo dokonce i agapornisové jsou po ručním dokrmování mnohem krotší. Na ruční dokrmování bych vám doporučil pyrrury, jsou to potom takový inteligentní mazlové, a pokud sáhnete o něco hlouběji do peněženky číslo jedna je bez pochybu ručně dokrmený žako.
Na kunu je nejlepší elektrický proud,
na druhé místo bych zařadil oboustranný sklopec
na třetí jed na krysy který musíte nějak ochutit
na čtvrté místo bych zařadil zvukové odpuzovače
a na páté siné lepidlo, to samé co se používá na myši
ale v podstatně větším množství.
Co se týče návnady : 1 syrové kuřecí maso, 2 uzená makrela 3 párek 4 sušené švestky 5 třešně čerstvé nebo mražené.
Existují také chemické a přírodní odpuzovače, můžete si pořídit psa, a tak dále...
Toho jak se zbavit Kuny je plný internet, kuna je ale velice chytrá a opatrná a není
vůbec jednoduché se jí zbavit, plno návodů které najdete na internetu a které jsem zde vyjmenoval jsou v ČR zakázané, takže vše co tu píšu má jen informativní charakter.
Pravděpodobně se jedná o virovou infekci která napadá nervový systém, měl jsem něco podobného u neofém, opticky zdraví ptáci najednou spadly na zem, točily se do kola nebo ležely na boku, asi třetina se s toho do týdne dostala a vypadaly jako by se nikdy nic nestalo, dvě třetiny úhyn. Bohužel tomu Veterináři vůbec nerozumí, veškeré prohlídky byly to pro mě jen vyhozené peníze. Způsob infekce je mi neznámý ale zřejmě koplexní a velice selektivní, ve voliérách mám i jiné druhy, ochočený samec papoušků královských mrtvé neofémi tahal po zemy a dokonce i okusoval v době kdy měl sám mladé a nikdy jim ani jeho mladým nic nebylo.