
pavel55
Informace o uživateli:
mutace
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 25. 6. 2023 18:38:27
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dutinkový polykarbonát moc neodhluční, to nejlepší odhlučnění které jsem kdy viděl byly 2 certisové desky 20mm a mezi tím tvrdá (podlahová) minerální vata 6 cm tlustá, takže celkem se dostanete na 10 cm tlustou stěnu za kterou můžete mít i ty nejhlučnější papoušky a váš soused skoro nic neuslyší,
konkrétně se jednalo o bývalou dílnu autoservisu která byla takto kompletně obložená a uvnitř alexandři.
JoPe
napsal(a):
Podle mě to tak není.Skořice nikdy nemají černé drápy - viz foto rosely na betonovém základu voliéry. Mutace skořice mění zároveń melanin na barvu světle hnědou, která zde není přítomna. Oba rodiče jsou pasteloví, takže toto mládě 0,1 musí být pastel. Samozřejmě je možné v případě štěpitelnosti otce na skořici i tato kombinace, ale tomu opět neodpovídá zbarvení nohou a drápů, které by musely být světlé. Změna kresby v křídlech proti divokému typu, ohraničení konců letek napovídá, že je zrovna tak jako její matka, která je tedy navíc opalínová taková nevýrazná 1f dom. edged - chceteli lidově šedokřídlá pastelová straka. Nechte si jí doma přepelichat a uvidíte, že dojde k výraznější změně zbarvení i kresby. Pokud ji spárujete s 1,0 stejné mutace, tak budou mít některá mláďata letky bílé, ohraničené a může se vyskytnout i velmi světlé mladé, které bude 2f.
ano, i to je možné
Podle té fotky typuji že embryo odumřelo mezi patnáctým až osmnáctým dnem.
V tomto stádiu poznáte prosvícením odumřelé vejce za dva dny,
Pokud například odumře ve středu ráno tak nejpozději v pátek ráno vidíte jednoznačně že je odumřelé. Cévky nejsou ostře odhraničené ale rozpuštěné.
Samice začíná sedět od 2-3 vejce, mladé se líhnou za 23 dní +/- jeden den
Něco podobného jsem už párkrát koupil a výždy jsem si s tím spálil prsty, ptáci po každém přepeření tuto barevnou odchylku pomalu ztrácely, a nebyla dědičná. Osobně typuji na krátkodobou hormonální poruchu mezi 3-4 týdnem života. Možná se ale pletu a máte nějakou novou mutaci. Nové primární mutace vznikají genetickým defektem u normálně zbarvených jedinců takže foto rodičů je o ničem.
klasterec
napsal(a):
Pavel55:
Sálodlouze jste mě poučil, ale neodpověděl už na pouhé dvě otázky, které jsem Vám položila. Zřejmě budete jedním z "chudáků", kterého prevít kupující sprostě poplival, že? Hlavně, že jste si ulevil...
Vaše otázky jsem odpověděl nepřímo v první větě.
Každý psycholog vám potvrdí že positivně myslící člověk je na tom lépe, pokud vás chovatelství moc stresuje, najděte si něco jiného.
Pár zkušeností mám, všechno roste jak blázen, zkoušel jsem i skaláry a plno jiných. Bydlím v Praze, červen, červenec, srpen a září jsou v pohodě. Jezírko10x4m, max. hloubka 2m, je to bývalý bazén, červen a září zakrývám bublinkovou folií, červenec a srpen kompletně otevřené, záleží na počasí a jak dlouho tam ty ryby jsou, oni si časem zvyknou, tlamovci jezdí i do největší hloubky kde je ta voda nejstudenější, rozdíl ve sloupci je tak 5-6 °C někdy i víc. Malá a mělká jezírka bez krytu bych ale nedoporučoval, ty rychle vychladnou.
Problém je to třídění těch ryb po výlovu, je to časově dost náročné a pak se snažím to nějak rozprodat, ale už jsem měl taky plno nádherných ryb které nikdo nechtěl . Jezírko na podzim vypustím, vyčistím a vydesinfikuji.
Já měl 2 roky 3 páry kingů a 3 páry alexandrů ve voliéře 4x8m, taky jsem choval různé druhy holoubků, křepelek, koroptví, drobotě a papoušků ve společenských voliérách, opticky je to moc hezké, je pořád na co se dívat, ale s tou hygienou a s těmi odchovy je to trochu horší. Tím vás ale nechci nijak odradit.
Interpretujete do mého příspěvku něco co tam není.
PBFD není jenom problematika prodávajícího ale i kupujícího.
Pokud kupující chce udělat maximum nesmí se spoléhat na prodávajícího.
Bod č. 1: před zakoupením papouška by se měl kupující přesně informovat a stát se tak kvalifikovaným kupujícím, pokud to nejde měl by si vzít k nákupu odborníka, zkušeného chovatele nebo veterináře.
Bod č.2: Zakoupit papouška pouze s písemnou smlouvou a přesně definovaným
bodem jak postupovat při prokázání PBFD nebo jiných onemocnění.
Bod č.3 : zakoupeného papouška dát do kvalitní, vlastní karantény.
Bod č. 4: Okamžitě testovat na PBFD, za pár dní máte výsledek.
Bod č. 5: pokud je papoušek positivní neprodleně reklamovat, pokud není
ponechat ho další 2 týdny v karanténě.
Bod. č. 6: papouška testovat po dvou týdnech podruhé.
Pokud jako kupující toto maximum uděláte na kolik vás ta andulka pak přijde ?
2000Kč ? Pokud budete kupovat aru hyacintovou o.k. ale andulka za 100 Kč ? A pokud prodávající nacpe 2000Kč do andulky a bude to chtít po kupujícím stane se andulka neprodejná ...
Ve všech vláknech zabývajících se problematikou PBFD se budˇ poplivávají prodávající nebo se polemizuje a uráží. Kupující je vždy ten svatý který nikdy za nic nemůže, ale ono tomu tak není vážení, PBFD se šíří i nedbalostí kupujících !
Osobně si myslím že klasický chovatel andulek který je chová delší dobu ve větším množství, chodí na burzy, kupuje, prodává a mění si tam potřebné ptáky dříve nebo později PBFD chytí, není možné se tomu ubránit ! Někdo pak začne bláznit, všechno testovat, zabíjet, čistit, a někdo to vůbec neřeší a jede dál jako by nic.
Tak to bylo, tak to je a tak to bude a nikdo z těch chytrých kteří zde dávají nějaké inteligentní nebo dokonce i super inteligentní rady na tom nic nezmění.......