pavon

Moje příspěvky

3.12.2020 18:24

venavi napsal(a):
Ne, jiná změna není. Trus změněný není, nepospává více, alespoň jsem nic takového nezaregistrovala. Přijímá potravu, pije, je se mnou i mimo klec , akorát že se jí nechce ani mluvit
ani křičet.

Nechtěl bych malovat čerta na zeď, ale taková změna chování obzvlášť u žaků většinou nevěští nic dobrého. Nemusí to znamenat nic a stav se upraví do normálu a nebo se žako během pár dnů nebo týdnů začne škubat. Známý to měl stejné, ručně dokrmený pár, po roce a půl samice přestala mluvit, začala se chovat divně a do týdne byla komplet bez peří, za pár týdnů to samé u samce a z páru mazlíčků měl dva oškubance kteří se začali chovat tak jako by v životě neviděli člověka. Tak přeji abyste byla ten druhý případ a stav se upravil, žaci jsou velcí stresaři, stačí nějaká nepatrná změna a už to jede.

30.10.2020 19:10

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nevím proč tak z divoka- mužete přeložit

sprzkaniny voškvolí!!!

Já bych Vám to vysvětlil takto,dříve jste poznal penanta podle velikosti a modrých lící,dneska mají penanti bílé líce a velikost rozel pestrých,pestré mají modré líce a velikost rozel žlutolících,já osobně se v tom už nevyznám.

20.10.2020 19:34

Tak aby byla diskuse vyvážená,já tam vidím 2 samice na 1 a 3 fotce.

12.10.2020 19:00

ONV napsal(a):
Napadlo to PRIMULEXE a je vymalováno.

Zřejmě se od někoho dozvěděl že tam spousta lidí jezdí dokrmit sobotní opici a tak to zatrhl.

12.10.2020 18:48

Blpblp napsal(a):
Ale byl to boj

Buďte v klidu,je v pořádku.

27.9.2020 10:32

atobajus napsal(a):
https://www.vystavistekromeriz.cz/akce/2020-10-18-chovatel-%3Ci%3Efarmarske-trhy%3C-i%3E

To je sice hezké,ale poslední slovo bude mít plukovník,pokud zavelí tak bude s burzama šlus.

10.9.2020 18:48

eli22 napsal(a):
Protože klec je na výšku 35 cm.?

Pokud by ta klec byla jen 35cm vysoká,tak lze dát budku zvenku a bude viset.Vlk se nažere a koza zůstane celá.

31.8.2020 08:15

JoPe napsal(a):
Je to pastel. Skořice nemá takle sytě modré líce nikdy, letky bývají zbarveny do hněda a hlavně by neměla takle tmavé nohy.

Přesně tak,správná odpověď.

23.8.2020 17:53

Známý ho měl a musel ho dát pryč kvůli hlučnosti,loni si pořídil mládě šupinkového a je spokojen,prý je to s hlukem oproti bronzovokřídlému jako nebe a dudy.

16.8.2020 19:52

lupus4 napsal(a):
Při složení 1.0 Štep X 0.1 prirodni ( Kakadu růžový ) jaká je % na lutino.

polovina 1,0 bude na ino štěpit
polovina 0,1 bude ino
šance na ino samici je tudíž dobrá

No a pokud budete odchovávat podle zákonu schválnosti většinou samce nejisté štěpáky, tak se lutino samice nedočkáte.

15.8.2020 18:43

euw napsal(a):
Aké máte skúsenosti u rozel pestrých s konzumáciou senegalského prosa. Ja mám asi pol roka jeden pár týchto rozel a senegalské prosa v klasoch, ktoré pestujem na záhrade, sa ani nedotknú.
Rozely som doteraz nikdy nechoval. Sú dosť prieberčivé aj pri zelenine a zelenom krmení. Okrem nich mám ešte andule a agáčov a tí berú všetko čo dostanú.

Ten pár jste musel koupit od chovatele který je asi krmil slunečnicí a suchým rohlíkem,protože já neznám papoušky kteří nemají rádi senegal,mimo arů kterým ty malé zrnka nestojí za tu námahu vyloupávání.

4.8.2020 15:32

Já bych ještě dodal že nižší teploty bych se nebál tolik jako vysoké vlhkosti.

2.8.2020 18:22

Já když jsem si před léty pořídil pap. královské tak jsem jim dal přesně stejnou budku v jaké byli odchováni a ještě dutý kmen aby si mohli vybrat.Volieru měli dlouhou 7m,takže prolet taky v pohodě.Bohužel samice ani do jedné budky nechodila a vejce snášela několik let po sobě na zem a ta se vždy rozbila.Pak jsem pár přemístil do malé 3m voliery s budkou z překližky s otevřeným kontrolním otvorem v dolní části.Samice tím otvorem začala budku navštěvovat a po létech jsem se dočkal bezproblémového odchovu.

2.8.2020 17:56

kubanec napsal(a):
Zdravim to máte zálety které uzavřete když kontrolujete budky a ptáci jsou venku ...

Samozřejmě že staří musí být zavřeni ve výletu,s otevřeným výletovým oknem jsem to zkusil jen jednou a naposledy,samice mě doslova vyhnala z voliéry a ještě jsem dostal jako bonus pořádnou ránu do hlavy když na mě naletěla.Krmení v době hnízdění je taky dost problematické,mimo dobu hnízdění je samice v pohodě.

1.8.2020 20:04

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Zdravím, plánujeme pořídit amazoňana modročelého. Papouška chceme jako mazlíčka do rodiny. Zajímá mě, zda papoušek z voliéry zkrotne. Samozřejmě vím, že to nebude hned. Ale jde mi o to, aby nebyl plachý. Aby se naučil mluvit, brát pamlsky z ruky/úst, eventuálně na kšíry. Plánovali jsme dokrmené mládě, které bohužel nemůžeme v okolí sehnat. Proto jsme se rozhodli koupit mládě z budky, až bude samostatné. Má otázka je spíše směřována na chovatele. Má otázka tedy zní: Bude voliérový papoušek alespoň podobně krotký jako ručně dokrmený, pokud si ho přivezeme hned po osamostatnění? Samozřejmě se mu budeme věnovat, bude to člen naší rodiny.

Já osobně amazoňany nedokrmuji.Jakmile otevřou oči a jsou ochmýřeni ,tak je každý den vyberu z hnízda,prohlédnu jak jsou nakrmeni od rodičů,jestli jsou v pořádku,trvá to asi 5 minut denně a ptáci od rodičů po výletu z budky jsou krotcí jdou na ruku a v pohodě je můžete použít i do chovu,dlouholetá zkušenost.

1.8.2020 19:52

frikmon napsal(a):
Že by mauve?

Možná,ale v posledním tažení,tuhle první fotku by měli vidět všichni zájemci o mazlíčka a myslím že by je to nadšení velice rychle přešlo.

27.7.2020 17:35

Yuro napsal(a):
Omlouvám se, druh jsem zadala při vytváření diskuse, takže jsem si myslela, že se to ukáže. Mám senegalského papouška, acidomid mám, dávám ho do vody. Fotku vložím hned, jak se mi podaří vyfotit, bohužel nemá moc rád focení. Hračky.. jednu s bambulkou má, ale upřímně jsem ho ještě neviděla, že by si s ní hrál (ale radši ji odstřihnu).Pokojové rostliny též mám ale jsou to převážně kaktusy. Jednou na jeden sedl a od té doby se jim obloukem vyhýbá. Jinak ho vždy hlídám, jediné, co mě napadá, jednou okusoval boty s umělou kůží a kousek sežral, ale ten následně vyzvracel.
Papouška mám ve větrané místnosti v kleci s novinami, noviny měním každý den, dno klece pak čistím každý týden. Krmení dostává versele laga pro velké africké papoušky + granule nutribird, na doporučení veterináře aktuálně nedávám žádné ovoce ani zeleninu, jinak dávám hlavně zeleninu (okurky, salát, meloun, atd.). Vodu měním jednou denně, dávám do ní 1ml acidomidu (na 100ml vody). Papouška mám 3 měsíce, předtím jsem měla pyruru, ta zemřela letos v březnu, mám po ní pro papouška klec, ale tu jsem vydrhla savem, takže myslím, že to by mělo být v pořádku. Jiného papouška tedy nemám.

Hned, jakmile jí začal průjem a zmiňované příznaky, jsem s ní jela na veterinu do Vladislavy. (normálně bych jela ke specialistovi, ale bohužel teď nejsem doma a nemám možnost tam jet, nejsem plnoletá).
Doktorka udělala výtěr z kloaky a cytologii trusu (diagnóza: bakteriální přerůstání tyčky, gastroenetritis.. nejsem odborník, nevím co to znamená. Konzultovala jsem to s kamarádkou, která studuje veterinu, ale bohužel nemá ponětí, co by to mohlo být). Injekce dala tyto: Degan, Catosal a Noroclav (antibiotika, proti zvracení a tu třetí bohužel nevím). Léky pak imunoglulan (na imunitu), acidomid, protexin (probiotika) a předpis na ospamox (antibiotika). Fotku trusu se pokusím udělat hned, jakmile mi papoušek udělá hromádku na zemi.
Jinak pozinkovanou klec nemám, na teflonu nevaříme a pokud ano, zavřu dveře a dokořán otevřu okna.

Moc děkuji za odpovědi.

Jestli můžu poradit tak veterinář specialista na papoušky Praha,Brno, a hlavně rychle,tady na diskusi Vám nikdo nepomůže,stejně tak jako veterinář co léčí psy a dobytek.

21.7.2020 11:05

Karlosara napsal(a):
Ono taky záleží jaký papoušek sedí na rameni - takový ara už musí mít hodně vaší důvěry

S těma arama máte pravdu,já když krmím tak samec se žene ke krmítku s ořechy po bidle,samice přes mé rameno,před pár týdny se mi stalo že jsem se k ní trochu otočil a dostal jsem zobákem těsně vedle oka.Od té doby si dávám velký pozor,natržené ucho jde přišít ale oko už vyměnit nejde.Ptáci jsou to sice krotcí,ale i tak jsou jejich zobáky nebezpečné.

30.6.2020 19:08

Ludanek166 napsal(a):
Dobrá, děkuji Vám za odpověď.

Jestli jste ho takhle koupil tak byl určitě oškubán od rodičů a poté odebrán k dokrmení,já jsem takhle před lety dokrmoval alexe velkého a nechal jsem si ho do chovu a ty ramena mu zarostly nejdřív v 8 letech,jinak máte pěknou samici.

30.6.2020 18:44

Kokr napsal(a):
No právě to je špatně! On vám zaplatí a vesele prodává nemocné ptáky dal! Spojte se a dotáhněte to do konce! Musí se mu zlikvidovat celý chov!

Zlikvidovat celý chov se dotyčný snažil asi před 3 roky když šli žaci do CITES-1,tak nabízel k prodeji 30 chovných párů-zřejmě neúspěšně,tak spadla klec když místo u Ukrajinců a Poláků hynou ti ptáci v tuzemsku.