
plesoun
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 8. 11. 2022 19:10:30
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Setkal jsem se s problémem v chovu agapornisů škraboškových. Jak jsem v říjnu chtěl přesunout jeden pár do temperovaných prostor, tak jsem objevil v budce dvě mláďata. Musel jsem je přesunout i s budkou do vnitřku. V současné době by již mladí měli vylétávat, ale bohužel je nejspíše rodiče nějak oškubali. U jednoho jsem dokonce objevil skoro krvave brčka na křídlech. Hlavu i ocas mají opeřenou správně, letky jakoby vytrhané. Mám je oddělit od dospělých?
Tak ja jsem taky počátkem týdne přesouval agapornisy škraboškové i andulky z venkovních voliér do vnitřních prostor. Ranní teploty byly pod nulou, tak pro jistotu. Agapornisy jsem nahnal do budek a pak je vytahoval a umistňoval rovnou do klece. U jednoho páru přírodních škrabošáků jsem odlovil v budce jednoho a při druhém šáhnutí (již po tmě v 19.45) jsem našahal mláďata, o kterých jsem neměl tušení. Tento pár mi totiž letos zatím vůbec nezasedl..jen nosili stále do boudy a už jsem si myslel, že mám dva samce. Měli obrovské štěstí, že sjem nešáhl napodruhé na druhého dospělého...po tmě bych totiž budku více nekontroloval, snad až další den nebo ještě později při čištění. Mladí by byli bohužel uhynuli hlady. Naštěstí to pro ně dopadlo dobře a tak jsem je přesunul i z boudou do vytápěného prostoru. Tento pozdní odchov jsem šak již neplánoval. Pokud by někdo měl zájem o škrabošáky a je někde ze Severu Moravy (Rožnov p.R), nabízím.
Tak mám bohužel stejný problém. Padl mi 2-letý sameček od 4-leté samičky. Ta právě vyseděla první mládě z 5 vajíček. Vzhledem k nízkým teplotam ale mladé vypadá, že bude podchlezené. Samička by snad mladé mohla vyvést, ale už více než den nevylezla z budky. Mám ji raději vytahnout do klece, ať se nakrmí aspoň sama a obětovat tak potencionální mláďata? Nebo se mám pokusit přidat jiného samečka? Přijala by ho samička? Vzhledem k současné práci nejsem schopen si vzít mláďata na dokrmení.... budu to muset nechat na "přírodě" a uvidíme, zda to samička zvládne, co myslíte? Díky za rady a názory.
karel11
napsal(a):
samec
Gratuluji Cyriocosmusovi a Karlovi za správný tip! Samého mě překvapil výsledek DNA. Přišlo mi, že jde o samce. Trochu mi nepasuje fixace na mužskou část rodiny, ale třeba to bude tím, že teď v rádiu stále hrají tu odrhovačku "Globální oteplování"..asi to slyšel a chce být In.... :-)
Pokud by měl někdo tip na ochočenou samičku (1-2 roky), pořídil bych mu kamarádku.
Ondra
lerl
napsal(a):
jakoby moji slepici z oka vypadla, takze muj tip je samice
Naprosto stejně bývá náš žako titulován od většiny návštěv! Slyšíváme větu: "Co to máte za slepici v kleci?"
Vidím, že u vás převládá názor, že jde o samičku. Vzhledem k tomu, že druhého žaka(žakyni), kterou mám v současné době ve společném chovu a začala už snášet, tak tam mám 100% jistotu. Tento má oproti te snášející mohutnější hlavu. Prvního žaka (samici) jsem musel dát do voliéry, začala se chovat velmi agresivně na děti i psa (a to máme stafordšírského bullteriéra). Tento, kterého vidíte na fotce, je naprostý mazel, ikdyž občas provede "nálet" na dceru nebo syna.
Děkuji za tipy.
Přidávám foto druhého žaka (samice). která již sedí na snůšce.
plesoun
napsal(a):
Obracím se na Vás s tipem pohlaví mého ručně dokrmeného žaka. Mám ho doma už rok a půl a až teď jsem se rozhodl pro DNA. Zkuste si tipnout. Už jsem dodal do laboratoře Genexone peří. Čekám výsledek. Kdo zkusí tipnout. V rodině si nejvíce oblíbil veškerou mužskou část.
foto č.2
Obracím se na Vás s tipem pohlaví mého ručně dokrmeného žaka. Mám ho doma už rok a půl a až teď jsem se rozhodl pro DNA. Zkuste si tipnout. Už jsem dodal do laboratoře Genexone peří. Čekám výsledek. Kdo zkusí tipnout. V rodině si nejvíce oblíbil veškerou mužskou část.
Potřebuji poradit ohledně zobáku žaka. Mám doma ručně dokrmeného ročního žaka a tento týden se mu odštípl kousek rohoviny na zobáku. Chci poradit, zda má nedostatek nějakých vitamínů nebo něčeho jiného. Krmím kvalitními směsemi, má dostatek ovoce i hraček k okusu. Má teď zobák jako x-letý starý jedinec a ne roční mládě. Mám navštívit veterináře? díky za rady.
cajin
napsal(a):
Něco podobného se mi také stalo. Nejde o kanibalismus. Někdy je to nedostatkem budek. Někdy to děla lichá samice v chovu.
Mě se stalo něco podobného letos taky. Měl jsem v menší voliérce 2 páry andulek. Měly k dispozici 2 budky, o které se nejdříve "hádaly", nakonec se rozdělily a zahnízdily. jedna měla 8, druhá 7 vajíček. jakmile se jedny začaly líhnout (byly už dvě mláďata) tak druhá je všechny zlikvidovala. V zápětí došlo ke zničení i druhé snůšky. takže teoreticky škoda 15 mladých (oplozené byly všechny vajíčka). Musel jsem páry oddělit. Obě znova zahnízdily a vše už ok. ondra