
prázdniny
Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Registrace od: 5. 10. 2017 13:31:18
Naposledy přihlášen: 17. 2. 2019 09:13:38
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
saola
napsal(a):
prázdniny, nezlobte se, ale ať už máte profesi jakoukoliv, nemůžete být v práci 24/7 tak, aby ten výsledek k něčemu byl. Vůbec to není věc ochoty nebo neochoty, prostě to není fyziologicky pro žádného člověka možné.
Pokud jste standardně ve dne 12 hodin v profesním zápřahu, tedy myslím včetně vlastní práce, nějakého cestování tam a zpět, nějaké telefony mimo běžnou pracovní dobu, nemůže vás klient ještě ve dvě v noci vzbudit a chtít operovat torzi. To je kravina, takový režim nelze vydržet dlouhodobě.
Vím, co mluvím, často mívám dosažitelnost o víkendech, a i když řeším věci jen telefonicky, jen velmi výjimečně s nutností dojezdu do práce (cca 20 km) a mé fyzické osobní přítomnosti, je to i tak práce a nikoliv volno. natož v reálu ještě zodpovědně operovat.
dostali jsme se k diskuzi o ničem...znovu opakuji pro méně cháípavé a ukazuje se, žje jsou mezi nimi i veterináři: nevolám veterináři na jeho privátní linku, nevolám mu jindy, než v době, kdy má pracovní dobu, případně slouží pohotovost. Přes to jsem se pomoci nedočkala.
já sama nesloužím žádnou pohotovost ale i tak mi volají tehdy, kdy mne potřebují, není to denně, je to někdy, ale prostě kdykoliv, dorazí v neděli večer, a nikdy jsme nikomu neřekla - skončila mi pracovní doba.
marcelaamax
napsal(a):
No, mě sice zrovna náš vet zvedne telefon většinou kdykoli a pokud má čas klidně přijede, nebo já tam a nebo mi rovnou někoho doporučí (pohotovost, kolegu někde na klinice). Za což jsem fakt ráda, ale nerada mu volám mimo ordinační dobu, to fakt jen pokud něco hoří a kdyby mi to nezvednul - tak bych se vůbec nezlobila, chápala bych to. Od toho jsou pohotovosti. Víte on i veterinář je normální člověk, který má rodinu, děti, svoje plány a svůj osobní život. A pokud by měl vyhovět každému a vždycky, tak mu z toho osobního volna asi moc nezbude. Myslíte, že by třeba váš praktický lékař zvednul telefon mimo pracovní dobu? Byl by ochotný vás vyšetřit? Asi ne, i od toho je pohotovost. Tak proč by to měl za každou cenu dělat veterinář?
můžete mi vyložit, proč právě mně adresujete k mým příspěvkům se nevtahující slova? někde jste se dočetla, že já budím veterináře když pes kvikne, nebo že mu vlbec volám domů na privátní linku? asi máte halucinace, volám v jeho deklarované pracovní době, případně v době, kdy slouží pohotovost, tak si nechtě své praštěné pokyny pro jinou příležitost.
u vás na veterinární pohotovosti neslouží veterinář?: tak kdo?
Jak říkám sama ze své profese jsme zvyklá na telefonáty i návštěvy prakticky kdykoliv.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Právě že to pravděpodobnější není. Máte lidi, co vylezou se školy a mají k tomu dlouhou praxi z vyhlášených nemocnic, nebo byli třeba rok v zahraničí, a lidi, co dělají veterinu 40 let a za tu dobu se nenaučili vůbec nic nového.
Mezi délkou praxe a schopností toho člověka je jen malá korelace. Opravdu malá.
mám jiné zkušenosti, v první řadě ne s bývalými pracovníky vyhlášených nemocnic ani s těmi rok v zahraničí, ale s těmi, kteří vyšli dali se dva tři dohromady, pronajali, koupili a hr na to. naopak veterinář s praxí se setkal s tolika problémy, že se dá předpokládat a moje zklušenost to taky potvrzuje, že se vyzbá.
Inspektor Pišišvor
napsal(a):
Tak si to shrneme:
běžní veti Vám nevyhovují, protože buď nic neumí, nebo Vám nejsou non-stop k dispozici. Na klinice, kde umí, mají vybavení a nepřetržitý provoz se Vám to zase zdá drahé ...
Tak pak je ještě řešení nemít zvířata - budete mít klid, a ještě ušetříte!👍
já jsem platila na VÚT, platila, jednou 12 tis, pak 27 tis, pak 40 tis... a pak dvakrát připravena k placení, ale psi zemřeli na cestě. a ano, je to tam drahé řekla bych až předražené. kočky 16 tis, a 12 tis...
tak si nechte s vé přidrzlé poznámky, prosím.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
"psy léčit neumí"
no to jsou věci
na naší klinice je pět veterinářů
jeden je na koně, další na ovce krávy a tak, třetí na pomoc všem a přes oběd operace, dva se starají o malá zvířata
se psem musíte k Herriotovi a i ten chodil se složitější chirurgií za kolegou, co nevím jak se jmenoval, ale měl Bentley, takže za 199,90kč nepracoval :-)
a k těm, co vylezou ze školy a koupí RTG, velice vtipné, asi budu též veterinář, půjčku si mohu vzít také.....otázka je, budu tak dobrý vet, abych byla schopná to vše (software, kurzy, revize,...) splatit a při tom tlaku "umřu hlady než pořádně začnu" a vykonávání praxe udělat zkoušky abych ten RTG vůbec mohla provozovat ?
budu tím pekařem raději :-)
veterináři mají jedno z nejtěžších povolání, protože zvířátka nemluví a ta očička.. a je to obor s obrovským rozptylem
každé povolání má své a většinu povolání prostě nejde řádně dělat hned po škole, to je marná sláva, patří k nim to mé, ale i to veterinářovo. a já právě píšu, žýe to nejsou dobří vetrináři ti bez praxe.. nedělajte z toho školu čar a kouzel, není.
asi nevíte, co stojí pekaře zařízení pekařství,., to byte mluvila jinak, to pohrdání prací rukou je u nás už tak zažité, že je z toho člověku až zle.
veterinář, kterému opakovaně v řádu desítek zemřeli psi při běžném očkování, který je nedovede bez problémů probudit z narkózy, to se zlobte nebo ne, nemohu říkat dopbrý veterionář, je to packal.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Prostě pořád.
Víte, ono to opravdu není o kapse. Peníze jsou vám na dvě věci, když jdete domů k dětem, nebo máte třeba rande a najednou do ordinace vlítne ženská s problémem, který stejně v jednom člověku nevyřešíte. Může vás to štvát, ale tak to je.
Ono totiž pomluví vás, i když zůstanete přesčas, těch peněz stejně není tolik a prostě dlouhodobě se na to buď vykašlete, nebo začnete chlastat. Víte, proč mají veterináři statisticky největší sebevražednost?
já mám pofesi, kdy mne taky vzbudí, přijedou v sobotu, v neděli, večer, a nejde zpravidla přímo o život, ale nevyhodila bych je. holt jsme každý jiný.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Jo, to je těžká věc. Pokud chcete něco 24/7, musíte si najít pracoviště, kde dělají 24/7, protože jich tam je víc.
Ono víte, člověk po pár letech přijde na to, že peníze nejsou všechno a že nějaké poslání taky není všechno. Ani za prachy nemá cenu vyhořet.
no platit si nechají všichni docela dost, a já zaplatím, ale chci pomoci ne jejich kapse, ale svému zvířeti. Jo, ten veterinář, kterému končila pracovní doba, ten zrovna pracuje tam, kde jsou čtyři.
nevím, co znamená 24/7
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
tak ono zrovna u veterinářů je to tak, že ani to, že dotyčný to dělá desítky let, nic nezaručuje.
ano, to nezaručuje, ale přece jen je pravděpodobnější, že se trefí.
Je tady v okolí jeden veterinář, dokonale ošetřuje kočky, skvěle je operuje, napravuje zranění uší, prostě se v kočkách vyzná, ale, bohužel nemá zvířata rád a i to mělo za následek úmrtí jednoho mého, skvěle ošetřeného a zoperovaného kcócoura, kde si nevšiml, že má potíže s ledvinama a vrátil mi ho ve stavu, kdy z něj pršely chlupy jako ze staré deky, Později se ukázalo, že měl jen jednu ledvinu a ta pro nedostatečné zavodnění po operaci jako následek narkózy, nefungovala, jak měla. to asi přehlédnout neměl, že kocour ztrácí naprosto masivně srst a před tím neztrácel.
Psy léčit neumí a jsou tady i případy a ne jeden, úmrtí psů po běžné injekci, myslí, že z okolí už k němu nikdo nechodí.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Takové mají veterináři nejradši. Chytří jak radio, zkouší s nemocným psem "psí kusy" a když ho pak veterinář nezachrání - pomluví ho.
( Jeden známý chovatel - takových vrhů už odchoval, přece hned s fenou, která nemůže porodit, nepoletí....Co by asi veterinář udělal? Píchnul by jí oxytocin, to já umím taky. Když fena ani potom neporodila, mazal na císaře - pozdě. Štěňata už vet tahal mrtvá.....Proč? No přece protože byl neschopný, takový.....ani císaře neumí udělat, co je v tý škole učí, ať jde vozit hnůj.....)
jak vás napadlo, že dělám se svými psy psí kusy? které konkrétně máte na mysli?
třeba ty, že při nějakém problému s ním k veterináři běžím? gravidní fenu kontroluji u veterináře?
neděláte náhodou rychlé a nespravedlivé úsudky?
nepotřebuju, aby mne veterinář měl rád či nerad. já na něj musím mít spolehnutí a to je těžká věc. Já platím jeho, ne on mne.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
A neměla byste dělat veterinářku sama? Když tak dobře umíte posoudit, že všichni veti v rozsáhlé oblasti 50 km kolem vašeho bydliště mají nedostatečné vzdělání a všem chybí praxe?
proč bych měla dělat veterinářku? já mám své povolání.
já jsem si ty veterináře obešla a zeptala se jich na to, co mne zajímalo, tedy na to, co mi jsou s to nabídnout v případě krize, úrazu v mimopracovní době, zda se na ně mohu obrátit s pomocí při torzi, při krvácení, zda ošetří chrup kočky nebo psa...... a čerpám z jejich odpovědí.
máme psy čau čau od roku 1989, pro mne jsou absolutně jedinečným a skvělým plemenem, jiného bych nechtěla. Podle toho, jak je pozoruju, je podstatně lepší pořídit si štěně skutečně již v osmi týdnech, možná o dva tři dny dříve než jich dosáhne, kdy fáze vtiskování není ještě ukončena. Lépe se s ním pak pracuje. jsou ale vcelku dobré zkušenosti i se psy u útulku nebo staršími s tou výhradou, že je pak podstatně těžší naučit je chodit na volno podle vašeho přání.
Moji psi chodili vždy na volno i po sídlišti a také bez koše, Ono je to s košem na ně totiž problematické, na jejich krátké ale mohutné nosy se těžko hledají, já jsem pak , když začal být koš vyžadován, nebo když jsem měla psa, který se rád porval, kupovala velkého knírače fenu, koš byl sice moc dlouhý, ale jakž takž seděl na šířku,
s výukou chůze na volno je třeba začít ihned, pak se už nemusí podařit. dělali jsme to tak, že jsem se štěněti schovali a tím si zvykl stále sledovat, zda jdeme s ním, jakmile to přijal, už nebyl problém. dají se celkem snadno i cvičit, pokud se spokojíte s tím, že budou reagovat na povel tehdy, když se jim bude chtít, stejně reagují i na přivolání, aby vás udrželi v klidu, protože ihned rozhodně nepřiběhnou, při činnosti, kterou právě upřednostňují a to je čuchání, zavrtí na vaše přivolání ocáskem a tím říkají - momentík, jen co to dokončím. moji štěkali na povel, sedli, výjimečně i lehli, výborně jim jde povel "na postel". zadarmo nemakají, musejí vědět, že odmena je nablízku. přelezli kladinu, přeskočili překážku a milovali procházky, asi tak 2-5 km maximálně a ne ve vedru.
jsou k domácím velmi přátelští a k cizím zdánlivě lhostejní, jeden z mých psů byl tak ostražitý, že musel být u toho, když třeba nějaký řemeslník u nás něco dělal, lehl si k němu, hlavu dal na packy a jako spal, připraven zasáhnout. brání i jeden druhého - vždy jsem měla nejméně dva a vždy psa i fenu.
s fenkami je to tak, že jiným psům nevoní tak dpbře, jako čauákům a stejně tak jiné feny voní čauákům méně než čauandy, Tím se poněkud eliminuje útíkání za fenou v okolí nebo hrozen psů za háravkou.
někdy jsou i hraví, myslím v dospělosti, zato rádi šprýmují, jsou to jenoduché vtípky, jako se zababušit a kulhat směrem k nim, aby si nebyli jisti, kdo to je, pak strašně jásají, když to zjistí a podobné hry. S míčkem, s házením, se skákáním, je neunavujte, šimrat a škrábat a hladit můžete do odpadnutí.
Pozor, neodpustí zlé zacházení ani to, co si sami, třeba omylem, jako zlé zacházení vyloží, a dovedou žít nevšímavě i v rodině, pokud k nim není laskavá, fyzické trresty zničí vztah s člověkem, prostě vás už k sobě nepustí, myslím tím vztahově, ne fyzicky.
dožívají se různě, strop asi je 14 let. neměli jsme u nich kožní choroby, jsou to nejedlíci, někdy, aby je člověk prosil, a to je překvapení pro tu jejich buclatou postavu, nehltají a koušou potravu, tedy žvýkají.
Jen jeden z nich se rád rval, chodil pak s košem a ihned, protože čauáci jsou velmi inteligentní, pochopil, že s košem si nekousne, tak s košem byl vzorný.
současná populace je, bohužel, náchylná k torzím, staří chovatelé říkají, že je to tím, že se krmí granulema, ale já jimi nekrmím a torzi jsem opakovaně měla. snad jsou sklony i dědičné, v podstatě žádné definitivní závěry k torzi nejsou,
nejsou vhodní pro lidi rázné, zvyklé velet, pro lidi netrpělivé a netolerantní, Dobře vycházejí s těmi, kteří měli dříve kočky. Jo, s domácími zvířaty i s kočkama vycházejí dobře, pokud jsou na ně od mládí zvyklí, naše kočky na nich rády odpočívají.
Krátkosrstá varianta samozřejmě existuje, je stejně krásná jako ta dlouhosrstá a je u nás také chována i vystavována,. Snad lze dokonce říci, že stavba těla vynikne u krátkosrstých psů lépe.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Prázdniny :..."a veterináři, kteří vylezou z fakulty, vezmou si půjčky a koupí rentgen".....
Ono to zas tak jednoduché není, veterinář není pekař.
ale ono to, bohužel, zatím tak jednoduché je, vím, že někdy kolem roku 2012 se mělo rozhodovat o tom, že si smí veterinář otevřít vlastní praxi až poté, co absolvuje praxi u jiného, zkušenějšího, ale to se z fakult vycházejícím vetům prostě nelíbilo.
to spíš pekař má reálnou zkušenost s prostředím, kde bude pracovat a s pečivem.
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
K té torzi - jste poněkud nespravedlivá nebo si to představujete jednodušeji, než je skutečnost. Znám veta, který také svého psa nedovezl na VFU na operační sál. Byl to vet pracující naVFU, ale bydlící mimo Brno. Myslíte, že si nechal umřít psa schválně?
Vy nechápete a já vás též nechápu. Když nejste spokojená se svým vetem, tak máte dvě možnosti - první, že si najdete jiného. Druhá, když to není technicky možné, tak se smířit s tím, co máte. Je to blbé, ale je to tak. Nijak jinak to nevyřešíte, tedy, pokud se nepřestěhujete do místa, kde je vyhovující vet.
nevím, jak si to představuju jednodušeji, můj známý veterinář, bohužel ordinující asi 100 km ode mne sice připustil, že by si s torzí neporadil, pokud by neměl asistenta, ale současně dodal, že by trokarem vypustil vzduch z žaludku a tím ulevil tepnám a žilám, protože to patrně bylo srdce, které zabilo mé psy. Měla bych větší šanci je dovézt živé, bohužel, ten můj vet (už tam nechodím), tomu končila pracovní doba.
objela jsem veterináře ve vzdálenosti 50 km, jsou ze tří okresů, a nenašla jsem rozdílu, profesní vzdělávání po fakultě je jasně nedostaztečné a chybí praxe v zaběhlé veterinární praxi nebo v nemocnici.
ano, nejsem spokojena s tím, jací veterináři si otevírají praxe, jak málo toho vědí.
no i já jsem tam chodila s velkými problémy, protože ale nebydlím v sousedství, vezla jsem postupně dva psy s torzí zjištěnou v podstatě okamžitě po vzniku, a zemřeli mi v autě při cestě tam, Veterináři v okolí nejen že nejsou s to tento akutní stav řešit a to ani, když jich je několik přítomno, ale ani nejsou s to ulevit psi od bolesti a tlaku vypuštěním vzduchu z břicha, dokonce mi jeden sdělil, že mu končí pracovní doba.
kromě toho, tak skutečně strašně podražilo toto pracoviště,že se stalo mnohým finančně nedostupným, aniž by došlo ke změně poskytovaných služeb.
Takže poněkud nechápu vaši námitku. Ne každý bydli vedle VFU, mnozí k ní mají třeba i stovky km.... a veterináři, kteří vylezou z fakulty, vezmou si půjčky a koupí rentgen, nejsou s to poskytnout nejen špičkovou, ale ani standardní péči, nemají se totiž od koho učit, ale jejich vystupování je suverénní
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Nejste trošku zmatená? Mně veterinář neradil kupírování, já jsem se svým vetem o tom neměla důvod mluvit.
Na VFU jsem nebyla léta. Čas strašně letí. Současná kavkazanka je naštěstí zdravá a tak jezdíme jen jednou ročně na očkování k našemu "dvornímu" vetovi. A jsme tam fakt spokojení. Přístup, léčba, finance, to vše nám vyhovuje. Už jsme u něj víc jak dvacet let...
promiňte, skutečně jsem přehlídla nick. O VFU jsta začala ale sama. jinak, taky jsem byla spokojena, dokud jsem potřebovala jen očkování.....taky jsem chodila léta k jednomu, který již zemřel a teď chodím jinam,, jak říkám, očkování a odčervení jim jde skvěle....
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
Tak si to tak neberte...
Jinak já mám na rozdíl od vás asi štěstí na výborné veterináře, jak na našeho "dvorního", tak na VFU.
ano, že mám slušné veterináře jsi si donedávna myslela taky, po tom fiasku jsem si vypsala zvířata a výsleky léčby a zjistila, že nemám, možná jednou zjistíte totéž.Jo, očkování a odčervení, v tom je na ně spolehnutí.
VFU taky využiju,, ale nárůst cen, který tamn proběhl a probíhá stále, je v podstatě neuplatitelný. Někdy v polovině devadesátých let jsem tam byla dvakrát s fenkou na ultrazvuku, poprvé cena 80 Kč, podruhé 800 Kč v rozmezí asi 14 dnů.
Pokud vám váš veterinář radí kupírování, není to dobrý veterinář. na tom si trvám, dodržování zákona ve zdravotnictví lidském i zvířecím je podle mne mimořádně důležité.- a navíc to ukazuje na špatný poměr ke zvířatům .
Bery32
napsal(a):
Dobrý den, předem se omlouvám za toto téma, vím že to má dvě strany názorů, po přečtení veškerých diskuzí a článků na toto téma, mám na to svůj názor. Nicméně, kupírování uší jsem konzultoval se svým veterinářem, který v minulosti kupíroval zcela běžně a to i plemena jakožto Dobrman, Německá doga. Zajímal mě jeho názor, uvedl mi veškerá rizika s tím spojené, narkóza s tím spojené věci jakožto možnost výskytu epilepsie, cca 10 ti denní hojení atd. dále uvedl, že nikdy v minulosti, když to ještě šlo nekupíroval CC, takže mi jakožto další riziko uvedl, že se může stát že ouška nezvedne a nebo jen třeba jedno. Nechci se tu pouštět do debaty co se týče týrání atd. jen mě zajímají Vaše zkušenosti s kupírováním štěněte na 3 měsících a pokud možno plemena CC / zda se někomu stalo, že by pejsek ouška nepostavil. Děkuji
je to stejně hloupý dotaz, jako byste se zeptal -.chci jezdit opilý, co myslíte, co bych měl pít a čím zajídat,. aby to na mně nebylo poznat. Nebo chci znásilňovat děti... jak na to?:
a veterinář, který vám dal tak blbou radu, ten, ať si o tom milá balu myslí cokoliv, rozhodně nezasluhuje žádné "chráním svého veterináře", ale pár facek, neboť je jasné, že pro pár kaček udělá cokoliv. Jako by lékař poradil, jak se rychle zbavit babičky. je to neprofesionální a nechutné.
ostatně teď jsem měla co do do činění s několika veteriáři a konstatuji - kam se hrabou na ty staré, nedokážou řádně diagnostikovat a pes, který měl mít jen drobné potíže, byl do rána mrtev.
mně braní útulkářů nevadí, pravda je, že papírových psů je méně, vrhů snad ve všech klubech kromě v módních plemenech méně a méně, tak to ale bylo vždy a já myslím, že pstup z slávy psům jen prospěje, nikdo si je nepořídí jako doplněk zahrady, ale proto, že je chce. do kurzu se dostávají f1 kříženci, hodně s kokry nebo labradory jako výchozím plemenem, a dokonce jsem narazi.la na jednoho¨labradoodla dovezeného s nějakým PP z USA....
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
..no vidíte, já už meruňkového pudla a zlatého kokra neviděla ani nepamatuju a že jich kdysi dávno na našem sídlišti bylo docela dost.......
vzhledem k tomu, že máme asi tři kluby pudlíků,, asi jich zase tak málo nebude, málo je bílých pudlům častejší jsou dokonce velcí .- královští - pudli a dokonce i toho znám meruňkového, můj pes, který je po špatné zkušenosti s meruňkáči obecně nesnáší, a když viděl toho velkého, byl na mrtvici....že něco takového může existovat.situace ba jednom sídlišti o ničem nevypovídá
Uživatel s deaktivovaným účtem
napsal(a):
...co já si pamatuju ze cvičáku, byl dobrman normální vyrovnaný pes, sice to nebyl mazlík ke každému, ale nebyl zuřivý a nenapadal kolemjdoucí na potkání, ostatně jeho vizáž ani moc k pomazlení kohokoli nelákala...........nicméně byl to pes, který se vyznačoval krásným razantním zákusem při obranách a jen tak něčeho se nelekl...........dnešní dobrmani jsou bázlivá nevyrovnaná zvířata, která mnohdy ve strachu zaútočí, bojí se pomalu i sami sebe - o tohle asi jde.......nepamatuji si, že by se řešilo pokousání dobrmanem anebo rvačky na krev a šití s ostatními psy, ale tehdy byla "jiná doba"......
dobrmani, které znám, a jsou to necvičení gaučáci ze sídliště, jsou sebevědomí, nevšímaví psi, jsou s to se kamarádit a na cizí lidi docela kašlou, klidně se nechají pohladit. Nevím, kde vy se jako naschvál setkáváte s mraky dobrmaních šílenců. Nevím o žádním psu, kteréhé by pokousali, jen jednou a to spolu s NO napadli a to mého psa, ten, protože se nerval rád, to s nimi vyřídil na dvě doby a oni byli zase klidní a nevšímaví. hrála v tom roli asi vůně naší hárající feny.
zkrátka neznám řádného vámi popsaného, znám agresivní rotvíky - dva- a vina je na majitelách, ne na psu.-jednoho agresivního NO a pěknou spoustu agresivních meruňkových pudlů a zlatých kokrů o malých bílých psech nemluvě.na vině jsou majitelé.