prázdniny

Moje příspěvky

2.1.2019 07:35

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Pokud chcete zvířatům opravdu prospět, měla byste se zaměřit tam, kde k týrání opravdu dochází. Kupírování jako nejviditelnější je nejsnazším terčem. Proto bylo první na ráně. Ale každou chvíli na netu proběhne fotka psa s do krve zaříznutým řetězem, psů žijících na vrstvě výkalů, nemecných a neléčených, vyhladovělých, a ještě více toho je, co ani netem neproběhne.

Váš příměr s krádežemi je jedna velká demagogie.

někdo podporuje jiné týrání než ku,pírováním? povolení kupírování by vylepšilo vztah ke psům a zvířatům obecně a jiných způsoblů týrání by ubylo?

kdyby OVS pracovaly tak, jak mají, týrání by ubylo, kdyby veterináři praktici hlásili dobře pracujícím OVS podezření na týrání, ubylo by jich výrazně, to se ale neděje.Očkují i tyrani..skutečnost je jiná, i když lidé nahlálsí podezření na týrání, dokonce i když nahlásí množírnu, většinou nikdo nehne ani prstem a pokud snad se na místo OVS vypraví, povolaný veterinář uzavře, že to není v podstatě tak horké, krávy mezi v blátě zamrzlými mrtvými telaty, koně s boláky, psy ve výkalech...zatím dobrý, myslí si veterinář a s ním celá OVS.

2.1.2019 07:30

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
https://www.facebook.com/KastracnyProgram/photos/pcb.2023894170981220/2023891420981495/?type=3&theater

Tohle je týrání!

povolení kupírování podle libovůle majitele by nás tohoto týrání zbavilo?

2.1.2019 07:29

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ještě bych ráda dodala, že nechci nikoho přesvědčovat a vnucovat svůj názor. Pro mě by bylo ideální, aby o tom, jestli bude pes kupírovaný, si mohl člověk rozhodnout sám dle svých preferencí.

ale ono to tak nebylo, když se kupírovalo, že ne, nekupírovaní psi nesměli být vystavováni a ani užiti v chodu,., tehdy jsem nečetla a neslyšela žádné -ať si to člověk rozhodne sám....
zákaz kupírování i vystavování kupírovaných zvířat je první a správný krok a líbí nelíbí? to je jen záležitost zvyku,

včera jsem vyslechla zajímavý příklad ochrany zvířat z USA, v jednom státu, nepostřehla jsem kde, je zákaz prodávání psů v prodejnách (k nám tento odporný zvyk dorazil jen výjimečně), nabízet se tam smějí i objevovat výhradě psi útulkoví, nikoliv psi z chovů, nedotčena je samozřejmě možnost nakupovat od chovatelů přímo.takže mnoha množičům pro kšeft sklaplo.

2.1.2019 07:20

Inspektor Pišišvor napsal(a):
a řečem o tom, že když se nějaké plemeno kromě pro výkon a zkoušky začne chovat jako lidský společník, zaniknou jeho vrozené schopnosti, se stačí jen zasmát, ti psi své schopnostoi samozřejmě nesou dál,, ale už není třeba, aby děsili své okolí řevem a vyceněnými zuby, když bude třeba, udělají to. Genetika neoracuje tak rychle jako móda v chovu, a vyhasínánéí vlohy je nejistý a rozhodně dlouhodobý proces v řádná desítek generací.

vrozené schopnosti sice nezaniknou během 2-3 generací, ale pokud se zvířata přestanou prověřovat a selektovat na daný výkon a povahu, tak se do chovu najednou dostanou jedinci, kteří by se tam dřív nikdy nedostali, a tímto dokážete plemeno úplně devalvovat klidně i za 3 generace - přesně tak, jak se tomu stalo u plemene dobrman!
Cca před 15 lety bylo na táborech dobrman klubu klidně 30 DB, a ti psi opravdu makali - teď už se jich tam sejde max 3, a zbytek jsou jiná plemena. A co vidím dobrmana, tak je to jedna větší jebka než druhá, a kousání na klubovce je spíš groteska, kde figurant dělá všechno možný i nemožný, aby mu ti draci neupadli z rukávu (a to na kousání nastupují jen ti nejodvážnější dobrovolníci). Dnešní dobrman je až na vyjímky povahově podobný spíš hovawartovi, a o tvrdém pracovním psovi nemůže být řeč ani se 4 promile v žilách

nechovám dobrmany a ani mne to plemeno nijak neoslovuje, ale tvrdit, že se změnily jejich vrozené vlastnosti je nesmysl, změnilo se prostředí, ve kterém žijí a požadavky, které jsou na ně kladeny, mnoho jich žije jako společenský pes v bytech, na sídlištích a tam nikdo od štěněte nepodporuje agresivitu, kousavost a útočnost psa, naopak, vítána je lhostejnost k cizím psům i lidem a hravost ke známým.

co byste asi tak řekla o lidech, když vás tak zajímají... před třemi, čtyřmi generacemi se nemilosrdně zabíjeli ve válkách a teď, zatím v Evropě, nic, znamená to, že se do chovu dostali jedinci, kteří by se tam dříéve nedostali a plemeno či rod zvaný Homo je zcela devalvován?

2.1.2019 07:09

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Nerozumíte tomu, proč se zvířatům "děje násilí"? A tomu, proč se lidem děje násilí rozumíte?

Nejsem fanatická zastánkyně kupírování, mně se prostě kupírovaní psi líbí. A myslím si, že je menší zlo štěně v příslušném věku kupírovat, a pak se o něj celý jeho život dobře starat, vychovat ho, vycvičit, dát mu činnost která ho bude bavit, a hlavně lásku, než mít jen tak na dvoře nekupírovaného psa, kterému nikdo nevěnuje pozornost, lásku, péči. To není úplné týrání, ale určitě by byl ten první pes šťastnější, byť bych mu v útlém věku způsobila skrz veterináře jednorázově bolest.

Vztyčené uši, se jistě po určitém (spíše hodně velkém) úsilí vyšlechtit dají. Ale já jsem psala o vztyčených uších, které by nahradili svým tvarem a vzhledem uši kupírované. A takové se vyšlechtit fakt nedají. Mrkněte na fotky kupírovaných psů, třeba pochopíte.

já jsem myslela, že jsem na diskuzi o psech - kdybych věděla, že se diskutuje o násilí obecně, asi bych reagovala na toto téma. Jinak , mou větu jste nedočetla a překroutila, zkrátím ji a vyložím, za nějak nerozumím je čárka, následuje vložená věta děje-li se zvířatům násilí, že třeba čekat na komlexní řešení problému a do té doby nedělat nic.

vztyčené uši se vyšlechtit dají, kupírování mělo za cíl z uší sklopených vytvořit uši vztyčené . nebo bylo cílem získat uši zjizvené? jo, ty se pak asi vyšlechtit fakt nedají. důkazem o tom, že cílem bylo vztyčení uší budiˇž to, že plemenům s ušima přirozeně vztyčenýma se nepřistřihovaly pro jiný, lepší tvar.

z čeho vychází váš předpoklad, že kupírované štěne má před sebou příjemnou budoucnost, zatímco ubožáci nekupírovaní budou žít bez lásky a péče? pokud si dobře vybavuju, v dobách kupírování většina těch psů žila v kotci,,, dnes jich mnoho žije v bytech...

protože se vám líbí ustřižené uši je v pořádku vystavit štěně bolestivému zákroku?
já si to nemyslím, kromě toho se mi ustřižené uši nelíbí, zblízka jsou jasně zmrzačené a navíc, psi s přirozeným uchem jsou pro můj vkus opravdu hezčí. argumentace líbí - nelíbí nemá řešení Jo a nekupírovali vždy veterináři, to jistě víte,.

29.12.2018 19:54

nějak nerozumím, tomu, že se psům i zvířatům obecně děje násilí,, bezoráví a jsou vystaveni utrpení znamená, že pokud někdo nevymyslí, jak odstranit vše a ihned, nebude se dělat nic? myslím, že cesta krok po kroku je dobrá cesta a po ní ochrtana zvířat jde, podle mne proti této snaze se povolení halal a košer porážek i nedostatečná legislativa zabíjení na jatkách, kde jsou zvířata vystavena děsu a hrůze, doufám, že i tam dojde ke změnám a že se jejich příchod zrychlí.

k námitce, že nelze chovem získat vztyčené ucho nabízím pohlede na mnoho plemen malých, veklých i středních, které se s tendencí mít vztyčené ucho rodí a v dospělosti jej také mají, takže to zase takový kumšt nebude.

a řečem o tom, že když se nějaké plemeno kromě pro výkon a zkoušky začne chovat jako lidský společník, zaniknou jeho vrozené schopnosti, se stačí jen zasmát, ti psi své schopnostoi samozřejmě nesou dál,, ale už není třeba, aby děsili své okolí řevem a vyceněnými zuby, když bude třeba, udělají to. Genetika neoracuje tak rychle jako móda v chovu, a vyhasínánéí vlohy je nejistý a rozhodně dlouhodobý proces v řádná desítek generací.

28.12.2018 09:59

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
tak tradice
správně říkáte ucho, ne uši, protože to bylo kvůli odlišení
uši nahoru nebo uřízlé jsou v hustém lesním porostu nebo rvačce výhodnější než vlající plachťáky
ucho nahoru lépe vede zvuk
no u toho všeho se dá říct ano i ne
nedržely uši ? tak to dělal hlupák, tak to může dopadnout i s operací slepáku třeba
uši.. prázdiny, koukněte se na Dominion, na to, co se děje dnes a opravdu

mrkněte se na stará čísla psa přítele z doby, kdy se ku,pírovalo, jak napraviot špatně střižené uch o se tam řešilo imrvére, dá se tedy usoudit, že to byl obvyklý problém.

jediný důvod kupírování byla představa lidí, jak by měli psi vypadat a lenost, pokusit se tohoto žádoucího stavu dosáchnout chovem

28.12.2018 09:56

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Slušely a moc. Všem plemenům, která se dřív kupírovala, to slušelo víc než dnes.

je to věc názoru, ne objektivní fakt a také zvyku, mně se ty zraněné uši nikdy nelíbily

27.12.2018 19:19

poněkud mne mate, že ti kupírovaní psi tehdy, kdy je to mělo zabezpečit když už jsme vyvrátili zánět zvukovodu, před poraněním ucha v boji,, neměli ucho ustřižené jako SAO, ale naopak z nevýrazné nevelké plachtičky se stala vyzývaná a ne vždy pevná nicméně nápadná k uchopení lákající ozdoba. Jo a střihaly se ty uši...ne že ne i u dog a vylepovaly....a nedržely, a přestřihávaly....a navíc, nijak neslušely.

0 hlasů

26.12.2018 09:40

LájošM napsal(a):
Ještě doplním, že u psů, kteří měli vzbuzovat respekt (dobrman, doga...) to dalo psům úplně jiný výraz, nevypadali jak hodní vořeši.

to se ale zdá jen některým,

26.12.2018 09:40

jahodapavel napsal(a):
Kupírování uší mělo význam jako prevence zánětu zvukovodu, poranění uší a v neposlední řadě vedlo ke změně vzhledu.

to ale není pravda, jen měnilo vzhled, na záněty zvukovodu vliv nemělo, to by se museli jako první kupírovat baseti, poranění hrozilo snad od vlků, ale s těmi se naši psi už nepotýkají... a čuvači například se nekupírovali, i když ve starých dobých s vlky zápolili

jednalo se jen o změnu vzhledu o nic víc,

23.12.2018 11:11

Uživatel s deaktivovaným účtem napsal(a):
Ano, nařídit není pracné nic.

Ale přemýšlejte. Kdyby něco takového bylo nařízené, tak pro účely té kontroly by chovatel MUSEL POVINNĚ všechno tohle evidovat, hlásit, archivovat několik let. Ke každému psovi by si člověk musel koupit a vyplňovat šanon lejster.

A bez těch lejster - pravděpodobně nějakých úředních, ze státem provozovaného úřadu - kolik by taková sranda stála daňové poplatníky - by takové nařízení bylo k ničemu, a ne že ne. Jak u feny poznáte, jestli jí je rok nebo rok a půl? Nepoznáte. Aniž by byla trvale označená a aniž má úředně vydaný dokument s datem narození, nepoznáte nic. Podle zubů to vypadá stejně. Do očkovacího průkazu si každý může napsat co chce.

To stejný počet vrhů. Jak chcete zabránit tomu, abych prostě druhý vrh nahlásila na jinou fenu?

proč by musela být tuna lejster? prostě dorazím na obec, vyplním jeden list - fena , věk, počet štěňat psi-fenky, zaplatím za čipy, ty se aplikují a tím to hasne.
myslím, že není pravděpodobné, že by někdo měl několik fen proto, aby mohl vrhy té jediné, která by rodila stále, rozepsat na ty druhé, které rodit nebudou. nebo měl mladé jen pro okrasu a rodila by stařenka.

23.12.2018 11:06

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Dneska jsem byla v kontaktu s pár chovateli, ať už psů s PP tak bez PP, kteří mají bezpapíráky téměř 10 let a kupovali je s odbrým vědomím jako většina lidí, čistokrevné štěně bez PP a shodli jsme se na tom, že nejlepší by bylo, kdyby všechny inzerce měli dané tohle, pokud by byl vrh s PP inzerce by dala na výběr, prodej štěňat s PP, rodiče, cena,... rpdoej psa bez PP by automaticky šlo vybrat jen prodám štěně křížnece např. vlčáka, ale nešlo by zadat "prodám čistokrevná štěňata bez PP" prostě tohle by neexistovalo a pokud by to bylo napsáno někde ve větě v inzerátu automaticky by ten inzerát nešel podat.
Takže by inzerce obsahovala jen daná plemena s PP a pak jen křížence plemen, co na to říkáte?

no ale co když ti bezpapíráči prostě nejsou kříženci různých plemen?

23.12.2018 11:05

asurwic napsal(a):
Ano, s tím je trošku problém. Ale jsem pořád především "země FCI", takže to, co bere za platné "naše" ČMKU, by se dalo v tomto případě považovat po právní stránce za "správné PP" = jimi vydané papíry, registrace AKC a další věci, které FCI uznává.

Když zde chovám neuznané exoty s razítkem ARBA (popřípadě CKC), tak by se nedalo nic dělat a s "regulačním zákonem" v podobě poplatků za chov bych se klidně smířila, kdyby to mělo něčemu pomoci. Stejně my máme problémů dost - toto by bylo nejmenší omezení.
To samé, pokud si někdo kříží psy pro vrcholový výkon - na rozdíl od množitele také neřeší, kolik na psech vydělal / prodělal.

například Poláci mají v poměrně vysokém počtu nejen psy FCI, ale i jiné organizace, dělají výstavy, šlape to tam taky... tak co s tím?

Hlavně si při koupi pejska z Polska výslovně ověřte, zda je to chov FCI.

23.12.2018 11:02

balisek napsal(a):
ČMKU a chovatelské kluby jsou pouze zájmovými sdruženími a průkaz původu není úřední listina. Takže pokud štěňatům po Fifince a sousedovic Alíkovi vytisku rodokmeny u mě doma na tiskárně, de jure budou mít stejnou platnost jako PP vydané ČMKU.

Podobně diskutabilní je povinné značení mikročipem. Na Slovensku tuto povinnost nejdříve zavedli, ale posléze zase zrušili jako velmi problematickou.

Podle mě proti lidské blbosti nezle bojovat žádnými zákony a tvrdými restrikcemi, ale pouze trpělivou osvětou.

určitě nebudou mít stejnou platnost. stejný význam ale mají PP, které vydá organizace, kterou založíte, registrujete a budete plnit všechny povinnosti s podobným dobrovolným sdružením spojené

Nicméně, i když na tom budete z hlediska zákona s FCI stejně,, pochybuju, že o vaše štěňata bude velký zájem, že se budu kdy moci účastnit jiné výstavy, než té, kterou uděláte doma za barákem.

Dnes ale je o cílené křížence ve světě a pomalu i u nás, velký zájem, takže je to těžko zakazovat, F1 kříženci mají svá vlastní označení . složené z názvů rodičovských plemen a mají, jen v této první generaci, vcelku zaručené vlastnosti podobně jako cíleně šlechtění psi. Nejčastěji mezi rodičovská plemena patří pudl, nebo labrador.

Značení mikročipem je v pořádku, jen je třeba vědět, že si ten mikročip je třeba zaregistroval nejméně na jednom z registrů,, aby bylo možno dohledat majitele v případě ztráty psa. U nás je v mnoha městech povinné.

23.12.2018 10:54

Dedis napsal(a):
Takže kromě vzhledu a aby nebylo za co chytnout u psích zápasů? A když teda k tomu kupírovaní došlo, udělalo to psovi něco ze zdravím? A teď nemyslím teda vylepšení zdravotního stavu ale zhoršení?

dělalo se to kvůli umanutosti a nesoucitnosti některých lidí.
zdravotní vliv to nemělo, snad jen u psů se zcela odstřiženými boltci se zhoršila možnost komunikace s ostatními psy pomocí obličejových a tělových signálů

1.10.2018 13:58

všechna plemena všech tvorů , kromě jasně přírodních, povstala křížením, někdy namátkovým, jindy s chovným cílem, na křížení proto není nic špatného

25.6.2018 21:40

kdo určuje cenu vrhu? v požadavcích velké oči chovatele, později trh. a to je strašná chyba. a také díky tom tady prosperují producenti bezpapírových štěňat.

jo, majitel psa, který pro prachy kryje zcela mizernou fen by se mě chytit za nos, protože prachy jsou pro něj nad zájmem plemene, a pokud kryje tu strašnou fenu svým stejně strašným psem? pak se možná i dočká příjemného překvapení.

25.6.2018 20:09

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
S tou 1/6 z vrhu jste úplně mimo, a vůbec netuším, kde jste to v dnešní době sebrala - tohle platilo za krále Klacka, když se feně ponechávalo ve vrhu 6 štěňat, ale dneska uz opravdu ne - v ČR je buď poplatek za každé zapsané štěně, nebo prachy na dřevo předem, bez ohledu na to co se narodí, popř. štěně. V zahraničí se platí vždycky celá částka dopředu bez ohledu na to, kolik je štěňat - kdyby měl majitel feny platit v eurech kupní cenu 1/6 vrhu podle tamnich cen, tak by se z toho podělal.... A ty vaše procenta vypadají, jak z nikým neověřené bakalářky studenta kynologie na zemědělce
Fakt mě baví, jaký tady vypisujete eseje o věcech, o kterých víte úplný prd...

nápodobně.

25.6.2018 10:52

Dasvo napsal(a):
Madam, odpusťte důvěrnost, ale melete tu neskutečné kraviny.
V zahraničí nikoho vaše 1/6 nezajímá! Tam zaplatíte taxu na dřevo a nazdar. Takže si fakticky koupíte semeno 2 psů, zaplatíte plnou cenu za jednoho každého z nich a necháte jimi na oficiálním pracovišti „potvrzeně“ nainseminovat svou fenu. Narozeným štěňatům navíc musíte nechat udělat paternitu, což je další výdaj navíc. Narodí se běžný počet štěňat, nikoliv dvojnásobek. Kde je podle vás ten super zisk z takového vrhu?

Já osobně bych to velmi přivítal. Na svých fenách nedělám nikdy víc než 3 vrhy, a toto by byla možnost jak i v malém počtu vrhů zkusit více kombinací s různými krycími psy. Zásadní přínos - dle mě - je zvýšení genetické variability odchovů. Pro chovatelsky malé země s nevelkými chovnými základnami jedinečná příležitost.
U plemen, která chovám, kryje v pdstatě jenom pár chovných psů až na výjimky všechny chovné feny. A prakticky všechna chovná zvířata jsou vzdáleněji či úžeji příbuzná.

tak uvedu věci na pravou míru, u nás je obvyklá 1/6 - a předpokládám, že kdyby podobná krytí byla u nás povolena a obvyklá, pak by se platilo jako u nás.

v zahraničí se platí "skočné" a za štěně, "skočné" se ale neplatí vždy, mnozí majitelé jej nepožadují a účtují jen cenu za štěně. Je potřeba si uvědomit, že v tom zahraničí zpravidla klub stanoví doporučenou cenu za štěně, takže je od čeho se odrazit.

v Německu se platí zhruba 8% z ceny vrhu (tedy každý otec za svá štěňata), ve Švýcarsku asi 6,5%, V Rakousku asi 5%. U nás to vychází při naší šestině na 16,6%

Pokud byste kupoval jen semeno ( a i umělé oplodnění u nás má své předpisy), patrně by se podražilo skladování a doprava semene a ano, i ta paternita - ale to je poplatek za tu dvojotcovou pitomost.

je věcí poučeného chovatele, aby pro svou fenu nesahal jen po oceňovaných psech a dal si záležet na výběru, třeba mnohem typičtější psi nejsou majiteli na výstavách předváděni, ale uchovněni jsou, a neskuhral nad tím, že jsou chovně využíváni jen nemnozí psi, zpravidla v majetku klubového vedení nebo milovníků výstav. a bude genetické variability až až. Když jsou ve vašem plemeni všichni příbuzní, takže by dva bratránci kryli sestřenku? to je ta genetická variabilita?