Informace o uživateli:
-
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 31. 3. 2015 15:46:51
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Na vaše téma se bavím už asi čtrnáct dní je to super líbí se mi je to poučné. Děláte jaci jste chovatelé ale to co jsem viděl u mnoha chovatelů malé klece a hnuj pod ptákama, vychytralé rady jak ptáky chovat a že maj nejlepší ceny jenom aby co nejlépe prodaly a pak radí jaké mají být velikosti klecí nebo voliér. Nechci se někoho dotknout ale těch kterých se to týká ať se nad sebou zamyslí prosím.
oscar
napsal(a):
Mé zkušenosti s odchovem jen samicí jsou výborné mám pár alexandrů malých kdy po vylíhnutí mladých za pár dní se vždy v budce objeví mrtvolky tak už pár let vždy po vylíhnutí prvního mláděte samce odstraním od samice a ta mi vždy výborně vyvedla 3 mladé.Misky má vždy plné potravy ,aby nemusela složitě hledat a funguje to.Taky se mi stal případ kdy mi padla samice a v budce měla 3 mláďata asi 15 denní a než jsem přišel domů z práce byli všichni mrtví.Tak že samec se na ně vykašlal a nebo umřeli podchlazením.Ať se daří R.Bílek
Děkuji všem za přízpěvky ale jedná se mi pouze o odchov samotnou samicí u amazoňanů. Zřejmě nikdo takové zkušenosti nemá. At se daří.
mildaii
napsal(a):
Tady si troufnu tipnout, protože fotek je dost a zdá se mi, že se jedná na 99 % o dva pěkné samce. Já jsem zase jednou byl svědkem toho, jak kamarád koupil na burze slepého senegalce - samičku. Bylo to v Týništi a samozřejmě z přenosky. Koukali jsme na ni oba a dívali se po drápcích, opeření, pohlaví....ale na oči ( funkčnost) se díváme až po této koupi. Kéž bychom toho pana " chovatele" potkali ještě jednou. Milda
Také jsem koupil amazonana modročelého stím že má zastřihlé letky a po půl roce jsem zjistil že má kupírovaná křídla. Usekal bych tomu chovateli nohy aby věděl jaké to je.
lopez
napsal(a):
Fotografie na Google.Ted jde o to,aby tam byla fotka právě toho Aratingu,který podle názvoslový tam má být.Našel jsem fotku Aratinga kaktusový a pod ním nápis-Aratinga kubánský.Zajdite do Antikvariatu kupte knihu Papoušci Noveho světa od přítele Milana Vašíčka z roku 1980.Ale pozor u obrázku č.10,který je popsan jako Aratinga dlouhoocasy,tak chyba - je to právě Aratinga kropenatý.To same u obrázku č.15 je uvedeno Aratinga kropenatý,ale je to Aratinga dlouhoocasý.Prostě přehodily názvy.
Dejte do vyhledavače papouskov.
cone
napsal(a):
zapomněl jsem uvést, že se jedná o Ara tricolor / ara kubánský /.
Muj favorit at se daří.
Je běžné takto zbarvený papouška červenokřídlého ? Je čtyřletý a má žlutavé břicho s jemným hnědavým lemováním. Nejsem chovatel mutací ptáka jsem koupil jako mladou samičku. Děkuji za vaše slušné názory.
Gekys
napsal(a):
Dobry den, mohl bych se prosimvas zeptat v cem je vyhoda zavesne voliery oproti norlmani?? nemyslim to nijak spatne jenom ptam dekuji za odpovedi
Dobrý večer, závěsné voliery se spíše hodí k chovu větších papoušků jako jsou amazoňané, žakové, menší druhy arů. Má to určité výhody z hygienických důvodů , době hnízdění ptáků, když jsou agresivní a do obyčejné voliery se nedostanete.Ptáci se nedostanou na zem kde je spadlá potrava,při výletu mláďat z budky jsou bezpečnější a nedochází k úrazům mláďat. A podstatně menší náročnost při čištění volier.
vasutmarty
napsal(a):
Dobrý den, jak odchytáváte papoušky z delších závěsných voliér? A je vhodné udělat jednu venkovní závěsnou voliéru, která by byla zavěšena na zdi? Jak potom sestavit vchod, aby při odchytu hrozilo co nejmenší riziko úletu?
Dobrý den, při delších závěsných volierách dělám vchod ze spod voliery cca 50x50 cm. Pokud chci odchytávat ptáky z volier a nechci riskovat, že by nějaký uletěl, tak ptáky naženu do vnitřní voliery kde mám vchod stejně řešen jak u venkovní voliery a ptáky odchytnu ve vnitř. Našim ptákům stačí ukázat odchytový pytel a ptáci okamžitě zalítnou z venkovní voliery do vnitřní. Pokud připravuji ptáky k prodeji většinou při krmení je zavřu ve vnitřní volieře a přemístím je do jiné voliery.