
sonas
Informace o uživateli:
agapornis šedohlavý, škraboškový, fišeri
aymara pruhovaný, citronový
mníšek šedý
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 10. 2. 2015 20:09:42
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Pagekony jsem chovala 4 roky. Když jsem si pořizovala mladou skupinku, do dospělosti jsem krmila spíše cvrčky. Dospělce jsem ale už krmila hlavně Repashy směsi a cvrčky dostali třeba jednou za 2 týdny. Odchovaná mláďata byli zase jenom na hmyzu až do věku 3-5 měsícu kdy jsem je prodala dál. Dospělcům se na této směsi dařilo opravdu dobře, cca 60 odchovaných mláďat za rok od 3 samic.
Vaří se většinou jenom tak 3 minuty a hned to vypínam. Ano, v tom nutrimixu by měl být taky taurin a ještě jsem sehnala i nějaké mléčné kvasnice kde je taky přidaný. Co se týče různých rybích granulí, to jsem taky už zkoušela (TOTW a Acanu), jednak jí ale vůbec nechutnají a taky ji moc neprospívali co se týče kůže. Možná ještě časem skusím co radíte. Chci ji nechat aspoň chvíli v klidu a zdravou=).
Dobrý den, rozhodla jsem se dělat kočce granule a chtěla bych poradit zda je s tímto poměrem může občas dostávat? Normálně dostává různé vařené maso (syrové moc nechce), ale když nejsem pořád doma potřebuju ji něco nasypat do misky a vzhledem k jejím alergíím nám nezabírají ani různé hypoalergenní typy a vždy se zase rozdbe. Z kila masa se mi podaří vytvořit cca 400g granulí, maso suším. Sušné maso tvoří cca 2/3 a sušená zelenina cca 1/3 granulí. Dále tam přidávám trochu nutrimixu pro kočky, vápenec, vejce a pivovarské kvasnice. Je to asi 4. typ co jsem vytvořila a tento poměr ji konečně chutná (je pěkně vybíravá=/). Šlo by tímto krmit aspoň občas, cca 2 dny v týdnu? Děkuji za rady případně připomínky jak to dělat lépe=).
Ahoj, chovám jenom ciliáty, ale myslím že to bude podobné. V tomto věku jsou podle mě spíš důležitější cvrčci než nějaké přesnídávky, to bych spíš brala jako doplněk. Nejsem sice ještě žádný profík, letos poprvé jsem odchovávala, ale mám 26 mláďat od 2 samic bez jediné stráty. Mláďatům dávám cca 4 cvrčky na hlavu každý večer obalené ve vitamínech. Přesnídávky nedávám, dávám jenom repashy a to mi začínají mláďata brát až tak od 3 měsíců a jenom zřídka, ale k dispozici ho dostávají. Hlavně ohlídat ty cvrčky. Pokud je v terárku jenom jedno mládě, je lepší prozatím menší prostor aby cvrčky lehce ulovilo. Pokud cvrčci mizí tak v pohodě papá=). Já když jim tam nasypu ty cvrčky tak ještě než stihnu zhasnout má každý v tlamce jednoho=) Také je dobré každý večer rosit, může mu chvilku trvat než si zvykne na novou mističku a najde ji.
Dobrý den, zkušenosti mám s papoušíčky a aymarami, sama bych se spíš přiklonila k aymarám. Jsou rozhodně tišší, i mírumilovnější a myslím, že i snadněji ochočitelný a celkově míň plachý. Papoušíčci jsou hlavně v toku dost hluční, mají hodně pronikavý hlas a jsou dost agresivní i vůči sobě, aymary si jenom potichu jakoby bublají=). Nároky na prostor je u obou asi dost podobný, já je chovám v klecích 100x40x40cm, když budou mít občas prolet, bude to jenom lepší. Dají se samozřejmě chovat i v menších klecích, ale jestliže počítáte že né vždy budete doma aby se proleteli, je to lepší. Dostupnost by neměl být problém, obojí jsou cenově od 300kč (samozřejmě podle mutace, u papoušíčku je v ceně někde hodně velký rozdíl když jde o nějakou vzácnější mutaci, u aymar vesměs všechny mutace tak do 900kč), záleží na co natrefíte. Popsala jsem tedy papoušíčky rodu forpus jestli to správně chápu, jestli by mělo jít o agapornise, ty bych doporučila až na posledním místě, jsou ještě agresivnější a hlučnější.
Přírodní stojí tak 300-500kč, mutace tak kolem 600-800kč. Aymarka je hlavně o hodně tišší než andulka, měla jsem 3 páry a neslyšela jsem je a aniž bych je i ochočovala vůbec se neplašili. Budou se ochočovat hůr než jeden, ale jednomu dobře opravdu nebude. A vracet se do klece se naučí i ve dvou až dostanou hlad=). Ale jak je psáno nademnou, svažte co očekáváte, pěkný den
Když je chcete mít na mazlíky tak na pohlaví nezáleží. Pár chovatelů je na inzerci nabízelo, já bohužel andulkáře moc neznám a sama je nechovám, zaleží také odkud jste. Hlavně si dejte pozor aby bylo mládě nejenom dokrmené ale aby se mu u dokrmování také majitel věnoval, je tu hodně takových dokrmovatelů, kteří je akorát za půl minuty nakrmí a strčí spátky, po dokrmení je ještě odstaví mezi plašany a to potom moc dokrmený ptáček není.
Dobrý den, nechte je tedy tak jak jsou, ať dostaví hnízdo a uvidíte co bude dál. Jestliže snese oplozená vejce máte jasno. Když už máte hnízdo v této fázi, nebude trvat dlouho než se dostaví případně první páření a následně snůška. Teď teda ještě záleží zda jsou oba dost staří aby nebyli vejce neoplozena i když to bude pár.