Telefon:
777646313
Informace o uživateli:
V mém chovu jsou nyní převážně afričtí papoušci a alexandři, aratingy jsem bohužel zrušil pro nevyhovující podmínky k jejich chovu
Moje zvířata
Nenalezeny žádné fotografie zvířat
Naposledy přihlášen: 11. 5. 2025 13:46:01
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Dobrý den, odchovávali jsme jednou mladé kakadu bílé známému a jeden kus se shodou okolností dostal ke kolegovi. Z počátku obrovské nadšení, super mazel a měl jej za bezkonkurenční cenu. Pták prý byl ohromný, mazlil se, dělal různé kejkle, ale najednou jakoby se naštval a zaútočil, úplně z ničeho nic a nečekaně. Nějakou dobu čekal co bude a jak se bude chování dál vyvíjet, ale když jeho otci málem amputoval ušní lalůček šel okamžitě pryč. Nedokázal si představit, že by trefil oko.
Dobrý den, bohužel jste nepomyslel na možnost utopení vašich chovanců v jezírku a to hlavně mládat. Bohužel ten vnitřní zálet nebude dostačující pokud tam budete chtít umístit na zimu vše co máte v té venkovní kleci a osazenstvo záletu bude působit jako nic v tak velkém proletu. Možná bych se přimluvil za nějaké papouchy, kteří by to využili asi lépe. Navíc si dejte pořádně záležet na výběru chovanců, protože i když to tak nevypadá tak holoubci a ani křepelky čínské zrovna nemilují zimu. S astrildy už si nejsem jistý vůbec. Knáři, zebry, ale né ti přešlechtění spešl výstavní jedinci, ti vám pojdou na 90%. Musí to být odchovy od chovatelů, kteří je chovají v podobných podmínkách (tvrdí a zdraví ptáci už nějakou dobu takto chováni) a věřte rozdíl v tom je. Radši mdlý oranžák s pevnou postavou než rudý krypl s játrou v háji, ale o 100 nebo i víc cenější.
Dobrý den, zářivky Narva jsou za velmi dobré ceny a světelným spektrem se velice blíží Arcadiím nebo Osram. Hlavní rozdíl je v ceně a ta je podstatně nižší. Když se arcadie objevili, jednu jsem si koupil a udělal srovnání, krom ceny nejsou ničím vyjímečné. Zajímavé, že jsem nezjistil ani výrobce jelikož arcadia zářivky nevyrábí, ale nechává si je vyrábět pod svým označením. Zářivky Narva je bohužel v menších městech problém sehnat, o těch pro zvířata už ani nemluvím.
Zářivkové těleso s předřadníkem bych použil určitě.
My podáváme, den močenou kukuřici, propláchneme a chvíli povaříme (musí zůstat celistvá). Toto nám ptáci berou velice dobře a mladí po tom rostou před očima. Navíc vařením zničíme veškeré nežádoucí látky i když při tom přijdeme o část vitamínů, ale stravitelnost je zase o mnoho lepší. Pokud podávám močené, tak 50% na 50% se suchou směsí, ta absorvuje zbytkovou vlhkost a směs se tak i v teplejším období nekazí. Každý máme svoje.
cheren
napsal(a):
Vyska 5m je maximum co tam lze udelat vzhledem k zastreseni cele "jamy". Zastresene budou voliery cele. Skrze ty trojuhelnimove vyztuze vede odvodnovaci kanal ktery sbira vodu z cele strechy jamy. Pri destich bude voda ze strechy stekat pres voliery dopredu a odtamtud samospadem pod voliery do odtoku a do kanalu. Prot jsem uz v prvnim prispevku resila ze voliery potrebuju postavit do vzduchu aby pod nima mohla tect voda a ze proto potrebuju poradit jak tu zvysenou podlahu udelat :-)
Koji je 12. Samozrejme bocni steny budou plne, preci jen je to (i kdyz uprostred statku) na otevrenem prostranstvi. Jsem uvazovala jestli neudelat vzdy mezi dve voliery z jedne te koje domecek - zazemi na krmeni a pro vstup do jednotlivych sekci. Tim by se zajistila dobra dostupnost a manipulace, prip. moznost zimovani ptaku uvnitr. Elektrina tam zavedena bude, takze by se tam dala zajistit i stabilni teplota nad nulou...
S tou vlhkosti nic neudelam,ta na tom betonu urco bude. Pomohlo by udelat steny napriklad z osb s odstupem od puvodnich zdi?
Dobrý den, fotka dost zkresluje rozměry, ale asi bych využil plně rozměrů těch betonových nosníků. Šířka dole asi 1,5 až 2 metry a u stropu kolem metru (odhad), délka mezi nosníky asi 4 m. Velice pěkné rozměry na voliéru. Dno bych udělal z roštu nějakého pletiva a středem nosnou lávku. Domeček s krmnou chodbou je velice dobrý nápad, ale zase bych se držel konstrukce nosníku a tak je využil. Nebo protáhnout střechu 2 m dolů a vytvořit tak rovnou zákryt pro ptáky. Můžete také nechat propojené dvě nebo i tři ty koje do kupy a budete mít luxusní velikost proletu. Jako osazenstvo vhodné australské druhy, ale na to máte čas. Obranu proti predátorům bych doporučil dvojité pletivo. Jinak ten kanál můžete velice dobře využít k čištění tlakovou vodou.
Dobrý den, nikdo neradí asi z důvodu, že se tento druh jako domácí mazlíček moc nekupuje. Osobně se mi kakadáci velice líbí, ale jsou často agresivní na svůj protějšek. Zkušenost s kakady bílými ovšem mám . Jsou to super mazlivý a roztomilý klauni, na mluvení se ovšem moc nehodí. Jejich chování je ovšem dost nevyzpytatelné. My je dokrmili a od nás se pak jeden kus dostal k známému. Ten to popsal asi takto, perfektní společník, super mazel až do doby kdy sedící na rameni jeho otce mu z ničeho nic pomalu amputoval ušní lalůček. Pohádky byl konec, pták šel z domu, se slovy nenechám si doma zvíře, které bez zjevných příčin a z ničeho nic když se mi tulí k obličeji brutálně zaútočí. Bylo veliké štěstí, že se jednalo o ucho a né o oko.
Dobrý den, vůbec nechápu jak je možné zde přispívat a přitom nemít vyplněný profil. Pak je úplně zbytečné mít dvě diskuze. Jednoduše je sjednotte a pokud jsem to dobře pochopil tak na tom provozovatel akorát vydělá. Na moderované má být přispěvatel jasně rozpoznatelný a transparentní, o to tady přece vždy šlo ne ? Ono se ukáže, která forma bude lepší a na jaké úrovni.
No já si hlavně myslím, že záleží na každém chovateli jak se ke svému svěřenci chová a stará o něj. Nepochybuji, že amazonan nebude mít problémy když ho necháte delší dobu bez povšimnutí. Taky záleží na celé rodině pokud se o ptáka budou starat všichni rovnocenně nebude problém. Pokud se mu bude věnovat jedna osoba víc, jako krmení čištění klece atd. tak postupně začne upřednostnovat právě tohodle člověka. Bude úplně jedno jestli je to amazonan nebo žako. Každý pták jednou štípne a pak záleží na tom, jak budete reagovat jestli se začnete bát nebo ho budete vychovávat. Tady se rozhřešení nedopátráte každý bude prosazovat svoje.
Já krmím vlastní směsí. Pod mým nickem najdete webovky tam je vše. Jinak taky samozřejmě záleží na množství krmení a teplotě v chovném zařízení. U arating má teplota na spotřebu krmiva vliv aspon co já pozoruji. Na pár zlatohlavých, jendajů, slunečních, tedy menších druhů dávám polevkovou lžíci semenné směsi, lžíci prosa a ovoce a zeleninu. pokud nevyberou vše, většinou proso druhý den přidám jen směs, ovoce a zeleninu v množství, které zkonzumují do druhého dne. Větší druhy jako mitráty nebo dlouhoocasé dostávají akorát o lžíci směsi navíc jinak je postup stejný.
Další věc je také vymahatelnost práva v naší republice. Takže musí být jasné kdo byl majitel při prodeji, kdo inkasoval (měl zisk). Když koupíte ve zverimexu tak tam i reklamujete a nezajímá vás kde zboží vzali, odpovědnost nese obchod. Určitě bych prvně jednal s prodejcem a pokusil se rozumě dohodnout. Pokud to nejde oslovil bych nějakého právníka, dodal všechny podklady a zjistil možnosti. Něco to stát bude, ale nemělo by to být nic likvidačního. Pokud se rozhodnete jít občanskoprávní cestou určitě je to na dlouho a bude to stát další nemalé peníze. Tady je dobré si také zjistit jak je na tom člověk na kterém budete nárokovat svou pohledávku a jakým způsobem to lze provést. Někdy může stačit jen hrozba exekuce a vše se velice rychle vyřeší. Taky se ovšem může stát, že se jedná o sociálně slabého jedince a ten vám bude splácet po pár korunách měsíčně nebo co několik měsíců a máte smůlu, protože se splácet snaží, ale nemůže. Toho klidně můžete vidět v bouráku za půl mega a bydlet ve vile, ale když on nic nemá.
Ohledně nemocí v chovu, každý měl nebo má a ani o tom neví. Jsou nákazy co nejdou nijak preventivně zjistit leda z histologie tkání mrtvého jedince. Projeví se jednou za čas úmrtím jednoho kusu a ten nemusí ani vykazovat žádné známky nemoci. Úmrtí v chovu je zcela běžná věc pokud jsou jinak všichni ptáci v poho. Ruku na srdce kdo z nás posílá každý uhynulý kus na pitvu a zjištění příčiny úmrtí. O PBFD jsem už také mnoho četl a jediné na co jsem přišel je, že pořádně neví co to je a jak se léčí. Jednou jsou testy pozitivní pak zase negativní a nikdo neví jakou to má příčinu. Přitom léčba není nijak převratná, hlavně vitamíny. Také mne zaráží co se dá všechno zjistit z pár kapek krve na DNA. Já když jdu na testy krve tak mi ji vemou tolik co mají v sobě snad tři ptáci do kupy.
Samozřejmě přeji aby vše dobře dopadlo a doporučuji vše řešit z MVDr Tukačem