Telefon:
606 503 985
Informace o uživateli:
Posuzovatel ex. ptactva - specializace - andulky, agapornis s bílým okružím, papoušci a zejména genetika chovů. Bydliště Brno - Chrlice. (ing.vaclav.blazek@seznam.cz)
V současnosti chovám pouze Ag. fischeri přírodní i v různých mutacích, výstavní andulky (málo chované mutace - Edged - dánský dominant, Fallow, lacewing, Ino, texas clearbody, cleartail, dilute, fadet, antracit, violet, tmavé faktory, recesívní straky, žlutolící i aust. zlatolící (aqua), různé kombinace ...), rosely pestré nádherné i GG, štěpáky na modré, . Dříve jsem choval i různé neofémy, kakariki č.č., pap. zpěvavé, holoubky, kanáry, amadiny, a další droboť...
Moje zvířata
Naposledy přihlášen: 25. 2. 2023 08:48:11
- Témata ve kterých diskutuji
- Mnou založená témata
- Moje příspěvky
Moje příspěvky
Tmavomodrá samička na první fotce 2019 má modré ozobí (předzvěst zdravotního problému nebo i vysílení třeba hnízděním…). Jedná se již o starší "přetučnělou - obézní" samičku. To může znamenat i poruchu metabolismu. Na poslední fotce z 3/2020 je vidět špatné opeření (nestejnoměrné zbarvení těla) flekatost a rovněž trvá přetučnělost.
Pokud dostanou budku a dostatečný prostor mohli by zahnízdit, neboť podle ozobí je samička ve fázi přípravy na hnízdění, ale chtělo by to dietu – je překrmená, přetučnělá.
Vzdálenost bidélek od sebe alespoň 5ti násobek délky ptáka, aby byl nucen tuto vzdálenost přelétnout.
Vážení,
každý máte kus pravdy, jenže již údajně existují (nikoli v Evropě) mutace modré řady.
Přírodní lokus „ bl+“ doznal mutanty:
„bl 1; bl 2; bl tg; bl aq .
Přičemž symboly za označením přírodního lokusu „bl“ jsou označovány horním indexem, (který mě zde nejde vložit).
Jinak řečeno modrá (modrý faktor1), modrá (modrý faktor 2), tg – tyrkysová, aq - aqua někdy označována jako australská zlatolící.
Přeji hezký den
TCB (pallid) má kresbu štítů křídel a dlouhá ocasní pera tmavá, pouze letky jsou zesvětleny (světle šedé). Letky "skoro bílé jsou považovány za vadu kresby a vyskytují se při kombinaci s Ino - štěpitelnosti na Ino).
Tělo (body) je silně zesvětlené, až 80 a více %, zejména při opalínové kresbě.
Z fotky nelze poznat zda má lícní skvrny fialové (D zelený, DD zelený) nebo šedé jako u šedozelených.
Chtělo by to lepší foto, vypadá nejspíše na 1,0 šedozelený opalín.
josska
napsal(a):
Doveze někdo andulky Texas
ještě nevím jestli na burzu pojedu, k prodeji doma mám různé TCB
T: 606 503 985
https://www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/inzerce/r/detail/3555126/prodam-celorocne/
"Nebo také na sede prosím o vysvětlení, neb ......"
Pokud používáte v chovu albino (mutace Ino v modré řadě) pro zamezení namodralého nádechu, šedé. (poz. šedá se řadí do modré řady),
např. 1,0 zelené ino/modrou (lutino/modrou) X 0,1 Ino modré řady (albino) po šedých dají šedé ino a část (polovinu) navíc štěpitelnou na modrou.
Samozřejmě u Ina šedá není ve fenotypu viditelná, ale v genetické "výbavě" zůstává.
Pro zadavatele - párovat Ino x Ino nedoporučuji a považuji toto spojení za naprosto nevhodnou kombinaci - viz první reakce hersyka.
Další případné dotazy zodpovím po telefonu, případně v SZ, nikoli však anonymům s řádně nevyplněným profilem.
Přeji všem hezký den
Dobrý večer, zde je moje řešení - výsuvný šuplík pod prknem na kterém jsou hnízdní budky (nepadá do krmení smetí) a napájení je pod šuplíkem rovněž chráněno proti znečištění seshora. Obsluha z krmné chodbičky. Zajištění 1l pet lahve pružinou. Koupací misky a sprchy jsou na opačném konci voliéry.
modrohlavej
napsal(a):
Oni se tady snažili to vyvrátit jen dvá, ale milbe už přiznal že jde o mutaci místy, ale bohužel ten druhý p. Vábl svou neznalost zatím nepřiznal a proto fotí jen mutanty
Modrohlavej výše píše:
"pane Vábl, vy sice máte genetický vzorec místy, ale nevíte jak tato mutace vypadá, tato mutace místy byla minimálně u 3 chovatelu které jste navštívil a vy jste ji nepoznal"
Vážení chovatelé nemám ve zvyku psát praxí neověřené bludy.
Jelikož chov kakariků je mojí okrajovou chovatelskou disciplínou, požádal jsem prostřednictvím pana Dirka Van den Abeele výzkumnou a poradenskou skupinu MUTAVI o vyjádření „zda mi může potvrdit nebo vyvrátit existenci mutace Místy a tmavého (D) faktoru u Kakariki (Cyanoramphus novaezealandiae).
Jelikož jeho specializace není přímo zaměřena na kakariki, vyjádření mi poslal jeho belgický kolega pan Peter Wouter (z MUTAVI), který rovněž na internetu zjistil nabídku Olivové mutace a zde je volný překlad části naší korespondence:
„ ……někteří chovatelé si uvědomili, že modré prvořadé letky se nestaly tmavějšími, jako by měly být v dark "D" faktoru. Namísto toho byly prvořadé letky světlejší. Tak někteří chovatelé nazývali mylně tuto "mutaci" Misty. Takže nyní máme dvě jména pro stejnou variaci v chovech.“
Dále volně přeloženo uvádí:
„Vydoloval jsem některé staré e-maily a našel zprávu z roku 2012 od chovatele v Holandsku. V roce 2010 koupil v Polsku barevnou variaci, pro kterou měl podezření, že je Místy. Po několika kontrolních odchovech změnil tento název v Greygreen (Šedozelená). Podle jeho zjištění byl (gen/tato variace) recesivní. Mláďata se narodila s černýma očima, měli černé letky“.
Dále jsem obdržel několik fotografií, a ptáci vypadají úplně jinak nežli ty, které jsem viděl, jak výše uvádí modrohlavej.
Nemám souhlas s jejich zveřejněním, ale zájemci je mohou shlédnout u mne doma.
Takže pane modrohlavej (nebo moudro…?) , kdo je tady neználek ….? Přečetl jsem si Vaše příspěvky a ty hovoří za vše…
Více se již k této problematice na tomto vláknu nebudu vyjadřovat.