vabl

Moje příspěvky

31.10.2009 12:33

davidekc napsal(a):
dalsi..

2,1 možná 3,0 na posledních dvou fotkách

31.10.2009 12:27

saluki napsal(a):
Pěkně prosím, mohl by sem někdo vložit zřetelné fotky nebo kresby, nebo třeba alespoň jednoduše vysvětlit, jaký je rozdíl mezi bělokřídlou a perlovou? Ne z pohledu dědičnosti, ale jak je rozeznat. Díky předem!

perlová kresba-spodek těla barevně nezměněn odpovídá příslušné barvě, hrdelní znaky černě (u skořic hnědě) lemované, někdy jejich kresba úplně chybí, nebo jsou jen naznačené. Lícní skvrny převážně světle fialové, někdy i bílé, každé peříčko vrchní části těla (křídla, záda, krk, týl) černě (hnědě) lemované. To co má plnobarevný pták na peří černé, je u perel žluté či bílé a naopak žlutý či bílý okraj peříčka u plnobarvých je u perel nahrazen černým či hnědým lemováním. U opalínů je vlnkování potlačeno, základní barva je však nezředěna. Ocas bílý nebo žlutý, často s tmavým pigmentam(pro výstavnictví nežádoucím).
Za bělokřídlé jsou u nás běžně nabízeni ptáci šedokřídlí, světlekřídlí nebo s naznačenou kresbou, kde došlo k 50ti , či 80ti % zředění barvy celého těla, kresba je našedlá až našedle naznačená. Opravdu bělokřídlý v modré řadě a žlutokřídlý v zelené řadě má mít plnou intenzitu základní barvy a z 80ti a více % zesvětleny pouze křídla a jejich kresbu.
Snad Vám to pomůže v orientaci - chovu zdar

29.10.2009 17:20

guttata napsal(a):
Vážení chovatelé a přátelé exotického ptactva,

zítřejším dnem začíná výstava EXOTIKA 2009 na výstavišti v Lysé nad Labem. Poutače na výstavu už tu sice nějakou dobu jsou, ale i tak bych Vás všechny chtěl jménem všech vystavovatelů a pořadatelů na výstavu co nejsrdečněji pozvat.

Výstava zahrnuje sekci bodovaných drobných exotů, kanárů, andulek a malých papoušků. Dále expoziční výstavu exotického ptactva ve velké hale výstaviště a expozici vodního a hrabavého ptactva.
Součástí celé akce je i prodej exotického ptactva a burza.
Mimo ptáků je na výstavě i prodej exotických rostlin - orchidejí, kaktusů, sukulentů, a expozice akvaristiky a teraristiky.

Na výstavě jsem včera byl a výstava je v letošním roce rozhodně jinak pojatá a úplně jinak řešená, než v loňském roce. Řekl bych, že ptáků bude rozhodně víc.
Na výstavu se letos dokonce sešlo takové množství nabídek, že jich muselo být mnoho odmítnuto. Bohužel, ani výstaviště v Lysé nad Labem není nafukovací...

Těšíme se tedy na Vaši návštěvu a doufáme, že se Vám bude výstava líbit!

Jan Cvrček


Prosím o sdělení kdy probíhá burza.
Děkuji

25.10.2009 23:23

lavacca napsal(a):
Andulky, pokud utvoří pár, tak určitě zůstanou celý život spolu.

Tak to jste mi udělala radost. Nerada bych totiž Pepíka od Julči (oba viz foto)odlákala novou samičkou.

Jinak co se od nich dá za barvy zhruba očekávat? Samička je šedozelená(otec šedozelený, matka světle modrá ; všichni 3 potomci - 2,1 - šedozelení) a sameček je olivově žlutý(ale na toho mi přijde v těle zase na bříšku světle zelený)? Já ho nějak ne a ne přiřadit k jedné barvě. Bohužel o jeho rodičích nic nevím. V té době koupi mě nějak nenapadlo se ptát. U samičky to vím, protože se u nás vylíhla.

K tomu záletnictví - pokud budou 2 páry andulek, přičemž 1 andulka už bude sedět a 2. bude připravená k pojímání, tak si ji její sameček ohlídá, že? Nebo se nechá druhým semcem zahnat?

tmavozelená opalínová perla

25.10.2009 23:20

lavacca napsal(a):
č. 2

Poprosila bych o určení barvy u andulky č.1 a 2. Díky.

rovněž šedokřídlá sv. modrá č.2

25.10.2009 23:18

lavacca napsal(a):
č. 1

světle modrá šedokřídlá (možná až světlekřídlá) žlutolící.- nejasná fotečka

12.8.2009 13:20

jara napsal(a):
Z těchto barev mám docela solidní výběr obojího pohlaví, ale jen nevím, kterou barvu použít

Pokud máte opravdu duhové, což je kombinace opalínové kresby, žlutohlavé a tmavomodré - případně fialové na "bělokřídlém ptáku", doporučil bych Vám založit si vlastní kmen "bělokřídlých" a teprve potom přistoupil k dalším kombinacím. Vím, je to běh na dlouhou trať, ale výsledek stojí za to. U nás jsou bělokřídlí nahrazováni právě perlami nebo šedokřídlými (případně světlekřídlými) ptáky - výsledek je nesrovnatelně horší, i když dříve dosažitelný. Přeji hodně úspěchů.

7.9.2007 10:01

spixa napsal(a):
Z mého hlediska ukvapeného člena to bohužel zatím nevypadá nějak nadějně.
Těsně před zaregistrováním, ale i po něm, jsem si psal s panem předsedou, který mi napsal o vývoji a plánech klubu. Bohužel to zatím vypadá, že zůstalo pouze u slov, což je veliká škoda. Tento nápad o vzniku Českomoravského klubu chovatelů Agapornisů mě velice potěšil a proto ve skrytu duše doufám, že se vše ku zdaru vývoje klubu obrátí. Lelek

co takhle začít pro začátek diskutovat o mutacích a sjednotit jejich názvosloví ? Věřím, že by to byl dobrý přínos. Jinak také s členstvím vyčkávám.

29.8.2007 11:59

psitmont napsal(a):
Zkuste se podívat na tuto adresu jestli Vám to pomůže: http://chov-papousku.ic.cz/PV-CHZ.htm - dvířka se skládají ze dvou částí, jedné pohyblivé a druhé přidělané na pevno k voliéře. K sobě jsou přidělány pantem. Pohyblivá část je držena v poloze zavřeno silným magnetem. Při otevření pohyblivé části se zároveň vysune podesta ve tvaru půl měsíce, která je na pevno přidělána k pohyblivé části. Chovu zdar, Petr.

prohlédnul jsem si Vaše andulky na http://chov-papousku.ic.cz/PV-CHZ.htm , bohužel je máte chybně označeny: první je modrý recesívní strak nikoli albino, modrá se žlutou škraboškou je světle modrý žlutolící, pátá je světle zelená šedokřídlá (možná světlekřídlá) - nikoli lutino, šestá označena modrá recesívní je ve skutečnosti tmavomodrá šedokřídlá. Chovu zdar

29.8.2007 11:37

bartrand napsal(a):
ale on má světlý drápky

zesvětlení drápků u pastelů je úměrné k zesvětlení křídel, těla i nohou. Tělo má zřetelně silně redukovanou základní, tedy světlezelenou barvu (alespoń podle obrázku jak je patrné na pravém stehně), rovněž barva křídel je zredukována do žluta s nerovnoměrně zeleným nádechem. Úměrně jsou i zesvětleny nožky a drápky (tzv. rohové barvy). Patrno na drápku levé nožky. Jedná se s určitostí o sv. zelený pastel možná štěpitelný na INO.
Dominantní straky mají drápky mnohem světlejší - téměř bílé, břicho a tělo by bylo čistě žluté a křídla barevně téměř nezměněna jako u přírodního jedince s více či méně žlutými peříčky na přírodně tmavých štítech křídel, případně se žlutými letkami. Rovněž hlava a zbarvení krku je u strak jiné. Čisté lutino vylučuji. Doporučuji porovnání s více jedinci.

28.8.2007 11:38

agaporniss napsal(a):
mohl byste mi říci jak vypadá ''tmavooké lutino''??? Podle mě je to normální pastelově žlutý fišerák

jedná se o světle zeleného pastelového ptáka pravděpodobně štěpitelného na INO. Tito ptáci se vyznačují zesvětlením křídel až do žluta. Termín \"normální pastelově žlutý\" (ač často používaný) považuji za nevhodné a zavádějící označení. Dominantní straky mají světlé drápky !