xena167

Moje příspěvky

5.2.2016 10:25

Uznávám že můj komentář nebyl vhodný, tak mě zato klidně ukamenujte! My máme ovce v lati, se podívejte na moje fotky.

5.2.2016 09:44

přezdívka napsal(a):
Helmigal a Panacur je jedno a to samé, jen každé od jiného výrobce. Musíte se dívat na účinnou látku ne na název.

Já přece vím že je to to samé, nikdo tady nepsal že střídáme jen tyto dvě..

5.2.2016 08:42

Poučujte si někoho jiného...já to asi nevím..ale beru co má zrovna veterinář. Já nebudu jezdit po celým okrese a schánět odčervovadlo s jiným složením, nato čas fakt nemám. Díky za poučení

5.2.2016 04:33

My dávali na tasemnici helmigal, prášek rozpustny ve vodě a vpravili jsme to do nich stříkačkou. Nebo můžete zamíchat do jádra, ale to nemáte jistotu že pozre všechno.

4.2.2016 21:12

lesakm napsal(a):
Taková zvířata je pro příště lepší hned vyřadit z chovu a nepřipouštět člověk si tím do budoucna ušetří spoustu problémů, věřím že to leckdy pro někoho může být těžké rozhodnutí ale věřte mi že je to tak lepší než ta následná zklamání, budu se opakovat ale čím víc zvířat vyřadíte tím lepší vám dál zůstanou... ML.

Děkuji za radu, teď už to vím taky, že hned radši vyřadit. Ale kdo to mohl vědět, že nebude funkční aspoň jeden struk. Chybama se člověk učí, příště budem chytřejší

4.2.2016 20:02

To my jsme si mysleli taky že bude mít aspoň jeden funkční, ale bohužel...Ani kapka a zbytečně zmařený život jehňátka

4.2.2016 14:42

My jsme měli podobný případ, naše ovce prodělala zánět vemene minulý rok když přišla o obě jehňata(spíš je zmařila sama, nedala jim napít). Přeléčili sme to, zdálo se to v pohodě. Dali sme jí teda ještě šanci, ale to sme něměli dělat. Letos začátkem ledna porodila jednoho beránka. Byl čiperný a pořád by pil, furt lezl pod ovci. Když sme chtěli odstříknout jestli má průchozí struky tak ani kapka. Injekce oxytocinu také nepomohla. Vemeno úplně nefunkční a to měla zánět jen v půlce..Jehně skončilo na flašce, ale jelikož nemělo ani kapku mleziva, zhoršilo se a 4tý den sme ho museli utratit Takže ovci po zánětu okamžitě vyřadím příště z chovu..

14.1.2016 17:17

My jsme měli kříženku ovce vřesové už nevím z čím.Připuštěna byla suffolkem a jako prvnička měla 2 jehňátka. Matka byla výborná, ale když jsme jehňata poráželi, bylo na nich neskutečnýho loje.A to měli jen pastvu, žádné příkrmy. I to maso bylo víc cítit než maso suffolků.

14.1.2016 13:16

Ano suffolky máme čisté, z docela velkého chovu. Krmím je všechny stejně a jenom ony dvě májí problémy. K dispozici mají minerální liz + k tomu do jádra přidáváme nutrimix. Jsou staré jedna 3 a druhá 4 roky.

14.1.2016 13:00

Tak já teda můžu porovnat 3 plemena z vlastní zkušenosti. Měla jsem berana charolais a ten neměl nikdy problém s paznehtama, měl krásně tvrdou rohovinu, že to pomalu nešlo ani ostříhat. Máme jednu zwartbles, která měla asi jednou problém a to díky tomu že skákala na stromy a u přední nohy si odlomila špičku paznehtu tak kulhala, ošetřili sme to a od léta v pohodě, ani nepozoruju, že by jí to nák rychle rostlo.No a nakonec suffolk. Ty máme dvě a obě dvě mají problémy.Z těchto třech plemen za mě nejhorší paznehty.K podzimu jak je vlhčeji, tak neustále kulhají a my furt chodíme a čistíme nohy. Mají strašně slabou kopytní stěnu a pořád jim to praská a dostává se jim tam hlína .Málo jim roste rohovina a tím pádem chodí po chodidle a kulhaji.Takže za mě nejhorší suffolk, už bych si ho nepořídila, jsou hodně přešlechtěný a samý problémy...

22.10.2015 08:28

honzapm napsal(a):
Odborná literatura (Chováme ovce) uvádí, že jablka nejsou pro ovce příliš vhodná. Max. tak pro velké masné ovce (mají trochu vyšší potřebu krmiva), než malá vřesovištní plemena. Nicméně je potřeba je na ně zvyknout a dávkovat pomálu, jinak mohou mít průjem - nerady změny. Nejlepší by bylo dávat např.1 jablko na ovci denně - celý rok. A ne - celý rok nic a na podzim aby praskly. To tedy praví teorie, ale praxe je jaksi jinde, že? Naše miniovce některá jablka moc nejí, některá milují, švestky z ruky mají rády, ale ze země dělají ofuky. Hrušky moc nejí.

Tak to nevím kde bych ty jabka musela mít uskladněné abych jim dávala celý rok po jednom jablku když vydržeji ve sklepě max do ledna- února. Máte asi nějaké mlsné miniovce, když si takhle vybírají. To naše berou všechno všema deseti a to i ze země.

15.10.2015 11:43

Nemá přístup k nějakému ovoci(jablkům, švestkám)?

15.10.2015 11:42

Ano tohle jsou obyčejné brzlíky, nemusíte se bát.

15.10.2015 11:39

Naše ovce si sbírají samy, mají ohradu kde jsou ovocné stromy. Jedna zwartbles ta si dokonce trhá, což suffolky ani nenapadne. Ale pozor na množství, mě se kolikrát už stalo že z toho měli průjem. Proto než je vypustím do výběhu tak to prvně seberu to množství spadaných jablek a pak když průběžně padají tak to už je v pohodě.

9.10.2015 11:15

chovatelka kamerunek napsal(a):
A jsou ovce odčervené? Kůra stromů má antiparazitické účinky, tak mě napadlo, jestli si takto nepomáhají od parazitů. Místo ovocných stromů můžete nabízet větve jehličnanů, pokud máte kousek do lesa. Ovce je milují. Každý den jim hodíme pár větví a ony si blaženě chroupou. Třeba pak dají pokoj ovocným stromkům.

Ano odčervené samozřejmě jsou, odčervujeme 3krát ročně. Já si spíš myslím že to dělají z nudy, jak už je málo trávy tak nevědí co roupama dělat..

9.10.2015 08:09

My máme stromků právě docela dost, je to tam skoro jako jablonový sad. Natřít těma výkalama to mě nenapadlo , to hned dnes každopádně zkusím než budeme investovat do toho pletiva nebo el. ohradníku. Děkuji za rady, pak napíšu jak to dopadlo

8.10.2015 20:11

El. ohradník zatím bohužel nemáme, ale asi nám nezbyde nic jiného než ho pořídit

8.10.2015 09:19

Neregistrovaný uživatel napsal(a):
Nám začnou ovce ohryzávat stromky vždy až na podzim (říjen) jinak si jich celý rok nevšímají. nechybí jim v tuto dobu nějaký prvek ?



Já už sem z toho také nešťastná, jak nastane podzim tak jdou na řadu stromky . Podezírali jsme prvně ZW ale nakonec jsme nachytali i SF, takže okusujou všichni . Nemáte někdo nějakou účinnou radu jak ochránit stromky?

5.10.2015 10:06

Mě se tohle stalo už několikrát, hlavně po jaru když je pouštíme po chvílích ven na trávu, aby si zvykli. Vždy to do sebe hrnou horem dolem a potom je to tam tlačí, tak to vyvrhnou. Je to běžná věc, veterinář není potřeba.