Ahoj, potřebovala bych poradit.. chtěla bych jít na střední školu se zaměřením na jezdectví a chov koní, popř. ošetřovatel a jezdec. Četla jsem, že je i lepší jít na nějakou školu s maturitou a poté na vysokou se zaměřením na koně a práci s nimi, ale mám tu háček.. já na vysokou školu nemám. Vím to a moje mamka také. Kdybych nešla na školu, na kterou chci, tak bych se už ke koním nikam nedostala, to vím. Moc daleko jezdit nechci, je to složitější kvuli DM1.. U nás jsem se ptala a nic. Takže jen takhle bych se ke koním dostala. Mamka když byla mladší, tak měla koně, děti i ostatní k ní chodili jako na takovou, terapii s koňmi'' a za to dostávala peníze. Ale o koníky přišla, když jsem byla hodně malá. Teď pracuje jako pomocná síla v kuchyni. S koňmi ji to bavilo, ale teď už to možné prostě není. Tak jestli by to mělo smysl?
Pokud nechceš být žokej nebo super ošetřovatel v nějaké špičkové stáji, tak školu nepotřebuješ. Stačí když budeš chodit k někomu ke koním a tam se naučíš všechno a pak klidně seženeš práci někde u koní. Zkus popřemýšlet, co by tě tak ještě bavilo a jít raději na jinou "užitečnější" školu nebo učňák
Já moc nepochopila, čím si chcete vydělávat, ale jestli hipoterapií nebo hiporehabilitací, tak si o tom nejdřív něco zjistěte.
Vstupní kapitál, pokud začínáte od píky, jde do milionů. A pokud se chcete přidat do nějakého již zařízeného centra, tak je třeba si uvědomit, že Vám budou konkurovat dobrovolníci. Dobrovolníci, kteří to často umí s koňmi i lidmi, kteří mají/jsou v procesu získat vzdělání v oblasti psychologie nebo třeba učitelství, bývají dospělí a tedy mohou přijmout odpovědnost a kteří to dělají zadarmo. Co můžete nabídnout Vy?
Plat tam není špatný, alespoň v porovnání s jinými obory, ale zas tam jsou samí specialisté - chiropraktitk, trenér koní se zaměřením na gymnastiku koně, vodič (ten je asi jediný, kdo není specialista, ale zas to jsou často dobrovolníci), trenér a „vychovatel“ koní speciálně pro hipo... Nevím, no, pokud chcete skutečnou terapii, tak by bylo fajn už teď někde (ne nutně v hipocentru) začít makat jako dobrovolník, ať máte alespoň nějakou praxi a šanci se po škole uchytit. A časem se tím trenérem nebo vychovatelem hipoterapeutických koní můžete stát Vy, na to vlastně odborné vzdělání ani neexistuje, na to musíte mít za sebou roky praxe a dobré výsledky.
Ale pro ženskou to teda moc není. Tahat se s 90kg drobečkem s mentalitou tříletého dítěte...