Tee
napsal(a):
Kdy je spravny cas ho pustit z klece? Poridila jsem si i knizku Agapornisove a celou ji precetla. Chovatelka mi pri predani rekla ze z klece vypustit az za 14 dni, tak se ptam na vas nazor. Nechci ho nejak tyrat.
Jenže to už se tu řešilo a rady byly dány! A to je on v té holokleci s plastovými bidélky na fotce? Tak to už jste to týraní započala.Kde má hračky, zábavu, sepiovku,...?
Tee
napsal(a):
Hned prvni den dostal drevena bidelka z vrby, houpacku a provaz po kterem leze a sepiovku. To je fotka ktera byla porizena prvnich par minut po prijezdu.
Ok, no tak se ale řiďte těmi radami. Už je zvyklý na ruku nebo alespoň z ní bere a nebojí se? Pokud ne, pokračujte a nepouštějte ho, pokud ano otevřete klec nejlépe v podvečer a nechte ho být. Buď vyleze nebo ne.
Tee
napsal(a):
Hned prvni den dostal drevena bidelka z vrby, houpacku a provaz po kterem leze a sepiovku. To je fotka ktera byla porizena prvnich par minut po prijezdu.
Tak zkuste přidat fotku jak to má teď a ještě Vám každý poradí co dál. Určitě nejlepší bidla jsou přírodní a to různých průměrů, aby papoušek mohl procvičovat prsty, určitě tam musí mít sepiovku nebo minerální kámen, Sépiovka hned zmizí? Já svím agošům ještě přidávám písek nebo grit, milujou jablka a piškoty (krmné bez cukru), mají také rádi klasy prosa. Samozřejmě pokud je sám tak hračky na hraní aby se nenudil. No stím pouštěním nechte ho zvyknout a pak ho začněte pouštět, určitě Vám hned napoprvé nezaleze dovnitř, ale naučí se to.
Moje zkušenost, je taková, že je lepší začit pouštět papouška z klece až tehdy, kdy je aspoň trochu zvyklí na Vaši ruku. Začněte pomaloučku dávat mlsky nejdříve přes mřížku, pořád k papouškovi klidně mluvit. A ž si budete jistá, tak zkuste strčit ruku do klece s pamlskem, když bude papoušek prozkoumávat pamlsek, tak se zkuste opatrně dotýkat prstem bříška. Až se nebude bát tak zkuste pomalým tlakem na bříško aby Vám nastoupil na prst a nechte jej chvíli sedět. Opakujte to několikrát denně, chce to tpělivost.
Až si budete oba jisti- otevřete klec a nechte papouška, aby si sám vylezl. Někdy to může trvat i půl dne, než to zkusí. Netlačte na pilu, musí sám.
V místnosti zavřete i ventilačku, zakryjte zrcadlo a ztáhněte záclonu, aby se papoušek o okno nezranil. První den ho nechte v klidu, aby si popřípadě zalezl do klece sám. Nemá smysl ho nahánět, pak by se Vás bál.
A nyní ke klícce-pokud bude mít denně možnist, tak budiž, může být. Místo soustružených a umělých bydilek mu venku uřežte větvičku, třeba z ovocných stromů a ty pravidelně měňte. Rádi je okusují a tím se baví. Každý den mu můžete donést tenčí větvičky i z pupeny nebo listy, různé trávy.pampelišku atd. Zavěste sepiovou kost a doplňte klec i o nějakou tu hračku, koupíte ve zwerimexu a nebo koukněte na netu-jsou tam i návody jak hračku papouškovi vyrobit z přírodních materiálů. Papoušek se tak zabaví v době Vaši nepřítomnosti.