Upevnění polystyrenu v akváriu

Upevnění polystyrenu v akváriu

Se zájmem jsem si přečetl článek „Zakládáme akvárium“. Jedním z důvodů bylo, že stará láska nerezaví – i k akvaristice, a další ten, že článek je dobr...

Se zájmem jsem si přečetl článek „Zakládáme akvárium“. Jedním z důvodů bylo, že stará láska nerezaví – i k akvaristice, a další ten, že článek je dobrý a potřebný pro začínající akvaristy.

A proč o tom píši? Autor poukazuje v článku na problémy s vyplaváváním polystyrenu z akvária. Před lety jsem také řešil problém upevnění zadní stěny z polystyrenu a vyřešil jsem ho následujícím způsobem. Necháme si uříznout pásek skla široký podle síly polystyrenu, který chceme použít a dlouhý tak, jak je akvárium dlouhé. Ten nalepíme na horní hranu zadního skla a na obě boční skla, viz. nákres. Sklo na tento pásek by nemělo být slabé – okenní, ale stejné síly jako je použito na akváriu. Je možné nechat si také uříznout pásek z krycího skla akvária, které je potom užší. Polystyrenovou desku uřízneme vysokou přesně na výšku akvária. Nahoře ji drží nalepený pásek skla a dole písek nebo kameny. Ukončení polystyrenové desky je tak i hezčí.

text a nákres: Jan Fojtl
Ohodnotťe tento článek:
1
2
3
4
5

Celkové hodnocení (0x):

1
2
3
4
5

Diskuse k článku

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé

K tomuto článku zatím nebyly přidány žádné komentáře