Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
O iFauně

O iFauně

Poslední aktualizace:15 September 2023

Kdo jsme

iFauna (www.ifauna.cz) je nejoblíbenější inzertní web v České republice, zaměřený na psy, kočky a okrasné ptactvo. Každý měsíc nás navštíví  přes půl milionu uživatelů, kteří shání nového kamaráda, nebo hledají nový domov pro své odchovy. 
Společnost iFauna byla založena v roce 1997 a v červnu 2022 se stala členem mezinárodní skupiny Pet Media Group. Naší prioritou je zodpovědný přístup k bezpečnosti uživatelů i inzerovaných zvířat a podpora etického a zodpovědného chovu zvířat. 

Co děláme

Pro ty, kteří si chtějí koupit nebo adoptovat psa, kočku nebo opeřeného společníka, poskytuje iFauna maximálně bezpečné prostředí, ve kterém mohou najít svého zvířecího kamaráda. Dále zde naleznou články od zkušených chovatelů, kde se dočtou cenné rady a tipy, jak pečovat o zvířata a také, na co se zaměřit při výběru a koupi zvířete, především, jak poznat zodpovědného chovatele od tzv. množírny. 
iFauna spojuje seriózní kupující se zodpovědnými chovateli, důvěřuje nám také řada českých a slovenských útulků a záchranných stanic. 

Kontrolujeme inzeráty umístěné na našich stránkách?

Ano, inzeráty, které jsou umístěny na našich webových stránkách iFauna.cz, pečlivě projdeme a po té publikujeme, případně vracíme uživateli k úpravě a doplnění. Také používáme další kontrolní mechanismy - díky mezinárodnímu zázemí disponujeme nejvyspělejšími technologiemi. 
Jsme si jisti, že používáme nejpřísnější bezpečnostní zásady a opatření ze všech podobných stránek v České republice, nejsme však oficiálním kontrolním orgánem (jako je např. Veterinární správa) a nemůžeme inzerenty fyzicky navštěvovat a na místě kontrolovat podmínky chovu. 
Konečná odpovědnost je tedy stále na kupujícím, jako pomůcku jsme pro ně připravili články, na co se při návštěvě chovatele zaměřit a čemu se vyhnout, aby si mohli být jisti, že kupují zvíře z eticky vedeného chovu. Odkaz na tyto Bezpečností zásady pro kupující uvádíme u každého inzerátu, vedle tlačítka "Odpovědět". 
Posledním naším trumfem proti množírnám a podvodníkům jsou sami naši uživatelé, kteří nás upozorňují na inzeráty, které se jim zdají podezřelé, případně nám dají vědět, pokud byli u prodávajícího osobně na návštěvě a něco nebylo v pořádku. Každé takového upozornění pečlivě prověřujeme. Někdy zjistíme, že došlo pouze k nedorozumění, jindy zablokujeme pravděpodobnou množírnu či neetického chovatele. Pokud tedy narazíte na inzerát, který se vám zdá podezřelý, neváhejte ho nahlásit našemu týmu

Jak na iFauně pečujeme o důvěru a bezpečnost? 

  • Důkladné ověřování - iFauna umožňuje několik způsobů ověření, z nichž některé jsou povinné pro všechny uživatele. Jedním ze základních způsobů ověření je potvrzení českého nebo slovenského telefonního čísla. Nabízí-li prodávající zvířata s průkazem původu, je povinen našim administrátorům předložit certifikát chovatelské stanice a v případě potřeby jej také zveřejnit. Náš tým zkušených administrátorů je vždy připraven pomoci.

  • Dobré životní podmínky (welfare) zvířat - iFauna v žádném netoleruje jakékoliv neetické způsoby chovu a prodeje zvířat. Všechny vložené inzeráty procházejí kontrolou, abychom se ujistili, že splňují nejen platné zákony a předpisy, ale i zásady etického chovu zvířat. Administrátoři proto zamítnou až 40% vložených inzerátů, které nejsou v souladu s etickým chovem a prodejem zvířat. Zejména jde o: dovoz zvířat ze zahraničí za účelem přeprodeje, nabídky zvířat jako živých dárků, zvířata s extrémními znaky (“super mini”, “extra krátké čumáčky”), nezdravě vypadající či viditelně zanedbaná zvířata a další znaky upozorňující na možnost neetického zacházení se zvířaty. 

  • Mnohaleté zkušenosti - Díky své více než dvacetileté existenci vlastní iFauna rozsáhlý archiv téměř 5000 článků napsaných zkušenými chovateli, veterináři a dalšími odborníky. Najdete mezi nimi rady ohledně zdraví, péče, výchovy a výcviku a v neposlední řadě i tipy, jak zodpovědně prodávat a kupovat psy, kočky i ptactvo. Předností iFauny je také podrobný atlas druhů a plemen, propojený se seznamem chovatelských stanic i s aktuální inzercí.
    Vedle pravidelných každodenních kontrol prováděných naším týmem pro důvěru a bezpečnost, můžete využít i funkci nahlášení inzerátu či uživatele, pokud se domníváte, že dochází k porušení chovatelské etiky nebo se jedná o podvodnou nabídku.

Předcházíte zneužívání inzerce na iFauně množírnami?

Maximálně se snažíme, aby množitelům nebylo umožněno inzerovat na webu iFauna.cz. Využíváme kontrolní mechanismy, jako je sledování počtu vložených inzerátů jednotlivými uživateli, počet nabízených plemen, chovaných jedinců, četnost vrhů a podobně. Každé podezření na neetické chovatelské praktiky důkladně prověříme. Inzerenta požádáme například o prokázání registrace u Veterinární správy (povinné pro majitele tří a více dospělých fen), případně o předložení osvědčení o veterinární kontrole vrhu a rozvíjíme také spolupráci s místními autoritami a chovatelskými uskupeními. Pokud dojdeme k přesvědčení, že jde o velkochov čistě za účelem zisku a/nebo při kterém není zvířatům poskytována adekvátní péče, neumožníme inzerci na platformě iFauny. V případě porušení zákonů ČR (zejména Zákona na ochranu zvířat proti týrání) vždy poskytujeme Policii, Veterinární správě a dalším příslušným orgánům veškerou součinnost a aktivní spolupráci. 

Jaké inzeráty nejsou na webu iFauny povoleny?

Vytvořili jsme přehledný soupis pravidel, na základě kterých schvalujeme nebo zamítáme vložené inzeráty. Pravidla si můžete přečíst zde.

Jak mohu kontaktovat web iFauna.cz?

Můžete nás kontaktovat emailem pomocí formulářeNapište nám”.