Terárium, plastový box, pro dospělce alespoň 5l zavařovací sklenice..... Cokoliv z tohoto lze použít, ale bydliště by mělo být vyšší než širší, např 20x20x30 (délka x sířka x výška). Lupenitky rády vlhko, ale nesmíte je utopit. Potravu měňte obden a je důležité krmit stále stejným druhem rostliny - prakticky nechtějí žrát nic jiného, než ostružinu. Při změně potravy zaznamenáte úhyn. Jako u všech strašilek, pakobylek a lupenitek by mělo být terárium bohaté na větve.
Můžete použít různé dekorace - kameny, kůru (tu mají rády všechny tyhle potvůrky, protože se pod ní mohou schovat) apod.... Pozor však na umělé rostliny, jakmile si lupenitka jednou kousne, už si pro ni letí zubatá.
Malé lupenitky lze chovat pohromadě, ale v dostatečně velkém teráriu. Dospělé bych radil po jedné - často si pletou jedince svého druhu s listím a okusují sem.
INKUBACE: Do zavařovací sklenice (0,7l) nebo vysoké plastové krabičky nasypte do poloviny drobné kamínky, nalijte vodu, aby se dole vytvořila cca 1cm vrstva vody, na kamínky položte kuchyňské utěrky (ideálně 3), jakmile nevlhnou, položte na ně vajíčka (proto je dobré si inkubátory připravit dopředu, aby bylo čerstvá vajíčka okamžitě kam dávat). Lupenitky - konkrétně Phyllium giganteum - se líhnou asi 6 měsíců. Teplota pokojová. Tento inkubátor lze použít po všechny ostatní strašilky a pakobylky.
NYMFY: Nymfa se musí nutně nejdříve napít - když tak neučiní, nebude přijímat potravu a zahyne. NEMANIPULUJTE s čerstvě vylíhlou nymfou!!!! Lze ji přendat do vlastní krabičky po cca 3 dnech po vylíhnutí. Čerstvě vylíhnutá je hnědá, časem zezelená.
Kdybyste měl další dotazy, pište na email michal.siegel@seznam.cz.
Doufám, že jsem Vám pomohl.
Chovu zdar!
Michal